Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Протипожежні двері для торгівельних центрів: вимоги, особливості, конструкції

Протипожежні двері для торгівельних центрів: вимоги, особливості, конструкції

Наявність такого елемента, як протипожежні двері є необхідною для будівель з різним цільовим призначенням. І торгові чи торгово-розважальні центри не є винятком. Щобільше, саме ці споруди часто перебувають у зоні підвищеного ризику. Це пов'язано з кількома причинами. ТРЦ в Україні давно перестали бути просто магазинами із вузькою спеціалізацією. В одному й тому ж будинку можуть розташовуватися канцтовари та кухонне приладдя, книги та ресторани, супермаркети та кінотеатри. Це буде сусідство, в якому одні заклади є джерелами прямої загрози загоряння, наприклад, кухні закладів громадського харчування або торговельні зали з великою кількістю електричного обладнання, а асортимент інших стане чудовим паливом для пожежі, що зароджується. Зрештою, папір та текстиль чудово горять, а магазини для кемпінгу завжди пропонують хороший вибір газових балончиків для пальників.

Тому двері металеві протипожежні є обов'язковим атрибутом сучасних торгових центрів. Ми розповімо, якими вони можуть бути.

 

Яку роль грають протипожежні вогнестійкі двері у магазинах

 

У будівлі торгового центру протипожежні двері відіграють ті ж ролі, що і в інших будівлях, де регулярно перебуває велика кількість людей. Вони використовуються у якості:

  • евакуаційного виходу;

  • вогнестійкої перепони, що дозволяє локалізувати полум'я;

  • захисту від поширення диму та чадного газу по всій території ТРЦ;

  • теплоізоляційного щита, за яким можуть сховатися люди протягом певного періоду часу.

Грамотно розташовані сертифіковані металеві протипожежні двері дозволяють рятувати життя, зберігати майно та максимально мінімізувати збитки для самої будівлі.

 

Які протипожежні двері можуть бути встановлені у торговому центрі

 

У торгівельному центрі можуть бути встановлені практично будь-які протипожежні двері з металу. Залежно від призначення та особливостей ТРЦ, вони можуть бути з однією або двома стулками, як зі склінням, так і без. Зрозуміло, вони обов'язково мають бути сертифікованими, а отже, повністю відповідними вимогам, прописаним у діючому ДСТУ.

 

Як вибираються двері металеві протипожежні для ТРЦ

 

Конкретний тип дверей вибирається виходячи з того, наскільки багато людей зазвичай використовує цей конкретний торговий центр (враховуються відвідувачі та персонал), а також як швидко можна залишити будинок у разі потреби. Наприклад, вхід у маленьку котельню може бути оснащений найпростішими металевими протипожежними дверима, а ось на виході із загального простору слід встановити двостулкову модель, бажано із системою Антипаніка.

При цьому торгові центри також можуть бути різними. Досить порівняти торгово-розважальний центр у місті – мільйоннику та невелику споруду на 5 – 8 магазинчиків у районному центрі. У першому випадку потрібно безліч аварійних маршрутів й виходів з дверима, здатними пропустити велику кількість людей. У другому, така велика пропускна спроможність буде не обов'язковою, адже всередині буде менш як п'ятдесят осіб, а вихід зовсім поруч.

 

Де знайти двері металеві для торгових центрів в Україні

 

Оскільки всі протипожежні металеві двері в Україні проходять тестування та виробляються у суворій відповідності до державного стандарту, кожна дрібниця в їх конструкції має значення. Такі двері поставляються в повній комплектації, очевидно, що найвигідніше замовляти їх безпосередньо від виробників. До речі, перевіряється не лише продукція, а й саме виробництво. Для виготовлення протипожежних дверей компанія повинна мати документи, що відповідають ситуації.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner