Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Вогнетривкі протипожежні двері: технічні вимоги та відповідні норми ДСТУ

Вогнетривкі протипожежні двері: технічні вимоги та відповідні норми ДСТУ

Сучасні українські вимоги до протипожежних дверей прописані законодавчо. Це пов’язано з безліччю причин й така ситуація спостерігається практично у всіх цивілізованих країнах. Річ у тому, що загроза займання залишається актуальною завжди, попри призначення споруди. У житлових багатоповерхових будинках небезпеку становить зона для приготування їжі, а також електричне проведення та додаткове опалювальне обладнання. На виробництві проблема може полягати у технологічному процесі. А різні лабораторії, котельні та інші подібні об'єкти небезпечні через своє призначення. До того ж ніколи не можна виключати людський фактор. Забута праска або не загашена сигарета стали причинами багатьох серйозних пожеж.

У цій статті ми розповімо про ДСТУ Б В.2.6-77:2009, державний стандарт, який робить вимоги до протипожежних дверей затвердженими законодавчо в Україні.

 

ДСТУ: стандарт протипожежних дверей

 

Цей документ описує вимоги до металевих протипожежних дверей на українській території та є дійсним із серпня 2009 року. Щоб конструкція вважалася сертифікованою та офіційно могла бути використана як елемент пожежної безпеки, вона має повністю відповідати вимогам, прописаним у ДСТУ Б В.2.6-77:2009.

Згідно з документом, протипожежними дверима є «Конструкція, яка складається з металевої коробки, дверного полотна (полотен), що має дві металеві поверхні, між якими розташовані теплоізолювальні шари матеріалів і ребра жорсткості; дверних приладів, у тому числі пристрою самозачинення, елементів кріплення і призначена для заповнення прорізів у протипожежних перешкодах із метою запобігання розвитку пожежі до прилеглого приміщення протягом унормованого проміжку часу згідно з ДСТУ 2272».

Також у стандарті згадується обов'язкова наявність доводчика для моделей з одним полотном та координатора закриття для конструкцій на дві стулки.

 

Класифікація протипожежних дверей в Україні

 

Протипожежні двері ДСТУ розрізняють за:

 • класом вогнестійкості EIхх, де «хх» є кількістю хвилин, протягом яких конструкція зберігає форму та працездатність (можна знайти двері EI15, EI30, EI60, EI90 і так аж до EI240);

 • габаритними розмірами;

 • способом використання В5 – В0, де В5 передбачає дуже часте використання, а В0 – без позначення вимог;

 • кількостю полотен: одна, дві стулки;

 • наявностю чи відсутністю скління;

 • напрямом відкриття: праві з відкриттям проти годинникової стрілки і ліві, що відкриваються за годинниковою стрілкою.

Всі ці якості відображаються у спеціальному позначенні. Приклад із самого документа: «Для дверей із лівим напрямком відчинення перед позначенням стандарту додається літера Л. Приклад запису умовного позначення дверей при замовленні і в документації іншої продукції: двері металеві протипожежні, клас вогнестійкості ЕІ 15, двополотні, для прорізу по висоті 21 дм, по ширині 13 дм, зі склінням, клас використання В2:

ДМП ЕІ15 2 21-13 С В2 - ДСТУ Б В.2.6-77:2009;

те саме, ліві:

ДМП ЕІ15 2 21-13 С В2 Л -ДСТУ Б В.2.6-77:2009»

 

Вимоги до протипожежних дверей в Україні

 

Відповідно до згаданого ДСТУ, протипожежні двері в Україні мають відповідати таким вимогам:

 • повністю відповідати розмірам отвору та заявленому класу вогнестійкості;

 • не вимагати великих зусиль для відкриття;

 • мати скління не більше ніж 25% від загальної площі;

 • мати кут відкриття полотна щонайменше 100 градусів;

 • повинні оснащуватись міцними комплектуючими, термін експлуатації яких також докладно прописаний для кожного окремого виробу.

Зверніть увагу, що протипожежні двері повинні поставлятися від виробника у повній комплектації.

Таким чином, державний стандарт перешкоджає появі на ринку та подальшому встановленню дверей, які будуть неефективні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner