Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Скільки пелет для опалення знадобиться на сезон

Скільки пелет для опалення знадобиться на сезон

Необхідна кількість пелет для опалення залежить від ряду факторів, зокрема, від опалювальної площі, матеріалів, які використовувалися для будівництва будинку, потужності котла та кліматичних умов регіону. Розглянемо докладніше формули розрахунку кількості пелет для опалення.

 

Формула визначення кількості пелет для опалення

 

В основу формули покладено дані про те, що 1 кг пелет у процесі згоряння здатний виділити 5 кВт тепла, що становить 0,2 кг на 1 кВт. Якщо приміщення має висоту стель 2,8 м, у середньому потрібно 0,1 кВт/годину тепла на 1 м². Нескладним математичним підрахунком отримуємо: 0,2 кг на 1 кВт х 0,1 кВт/год/м² = 0,02 кг/год/м². Для обігріву 1 м² площі протягом 60 хвилин потрібно 20 грам пелет для опалення.

Далі отриманий результат необхідно помножити на площу будинку, наприклад, для 100 м² потрібно 2 кг на 1 годину, для 150 м — 3 кг, 200 м — 4 кг.

Якщо котел експлуатується у режимі безперервної роботи, отримане число множать на 24 години. Для обігріву будинку 250 м² на добу потрібно 120 кг пелет для опалення або 3 тонни 600 кг на місяць. Однак, зверніть увагу, що такий режим роботи використовується при аномально низьких температурах, які рідко бувають затяжними.

 

Що впливає на витрату пелет для опалення

 

Наведена вище формула оптимальної теорії для визначення приблизної кількості пелет для опалення на місяць/сезон. Насправді ж, насправді отримані дані можуть значно коливатися у той чи інший бік.

Значно на витрату пелет для опалення впливає коефіцієнт корисної дії та режим, у якому він експлуатується. Також важливими є якісні показники пелет. Найбільш високий ККД мають піролізні казани (85%).

Розрахунки, які були наведені вище, показують витрату при експлуатації котла на максимальній потужності. Цей режим підходить лише для критично низьких температур. Насправді ж на 1 м² на годину потрібно 0,05 кВт теплової енергії. Отриманий добовий норматив на основі витрати 1 кВт необхідно зменшити 1/2, що становить до 28,8 кг/м².

Зменшити витрату пелет для опалення можна зниженням тепловтрат вдома. Для цього використовується зовнішнє та внутрішнє утеплення, встановлення 5-камерних склопакетів.

Економічна вигода опалення пелетами очевидна, вони виграють пальму першості у газу, дров, електрики та брикетів. Крім того, пелети мають відносно стабільну вартість, а отже, і прогнозовані витрати на сезон.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner