Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Для яких котлів опалення підходять паливні пелети

Для яких котлів опалення підходять паливні пелети

Пелети для опалення є деревними гранулами хвойних і листяних порід дерев. З моменту своєї появи вони досить швидко набули популярності завдяки зручності експлуатації, економічності та універсальності. Розберемо докладніше, для якого обладнання підходять пелети для опалення.

 

Особливості використання пелет у пелетних котлах

 

Пелетні котли широко поширені в Європі, на території України лише набувають своєї популярності. Конструктивно складаються з 4 основних частин: пальника, котла, шнека та бункера для зберігання пелет. Управління здійснюється автоматикою, яка працює у зв'язці зі встановленими датчиками.

Пелети для опалення підходять для використання в котлах з пальниками факельного та об'ємного горіння. Перші мають менший коефіцієнт корисної дії, але навіть незважаючи на це значно вигідніше за котли на рідкому паливі. Опалення пелетами в порівнянні з дизелем вигідніше практично вдвічі.

Пелетні котли можуть бути комбінованими, у таких моделях допускається використання не тільки пелет, а й дров, вугілля та торфобрикетів. Їхня конструкція відрізняється наявністю додаткової камери для ручного завантаження.

Моделі з роторним пальником мають простішу конструкцію, пелети подаються знизу-вгору. Вони компактніші і менш примхливі до наявності сміття в гранулах. Більш сучасні та технологічні факельні пальники мають систему самоочищення та автоматичного розпалювання. До переваг варто віднести можливість тижневого програмування.

 

Пелети для опалення печами та камінами

 

На відміну від котлів, каміни виконують не тільки функцію опалювального приладу. На них покладається естетичне завдання, адже в більшості випадків вони є частиною інтер'єру. Печі та каміни на паливних пелетах можуть встановлюватися як у житлових, так і нежитлових приміщеннях тимчасового та постійного перебування (готелі, дачі, бунгало, житлові комплекси).

Безперечна перевага пелет — відсутність сажі та диму, оскільки гранули виготовляються із екологічно чистої сировини. Печі та каміни на пелетах досить швидко встановлюються, можуть підключатися до існуючої системи опалення, а також автоматизуватися для зручності експлуатації.

 

Переваги пелет для теплових генераторів

 

Теплові генератори перетворюють енергію, отриману від палива на теплову і передають її теплоносію, роль якого виконує повітря або вода. Такі генератори ефективні при будівництві в холодну пору року, дозволяють знизити витрати на підготовку приміщень та конструкцій.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner