Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Ручка протипожежної двері: вимоги до конструкції

Ручка протипожежної двері: вимоги до конструкції

Ручки, які встановлюються на протипожежні двері повинні відповідати класу вогнестійкості, мати зручну конструкцію, легку для відкривання у разі евакуації. Ряд вимог поширюється і на матеріали, які використовуються. Неправильно підібрана ручка здатна практично повністю звести до нуля протипожежні властивості дверей.

 

Основні вимоги до протипожежних ручок

 

Ручка, встановлена на протипожежні двері, повинна забезпечувати безперешкодне відкриття полотна будь-якою частиною тіла без використання ключів та спеціального інструменту. Габарити ручки мають бути достатніми, щоб здійснювати відкривання в умовах задимленості та відсутності світла.

Встановлення ручки протипожежних дверей виконується на висоті, яка дозволяла б скористатися дверима дітям та людям з обмеженими можливостями. Окрім швидкого відкривання ручка повинна забезпечувати надійний захист від розповсюдження диму та вогню при дії високих температур.

Механізм незалежно від типу конструкції повинен зберігати працездатність та протистояти заклиненню протягом зазначеного часу.

 

Вимоги до матеріалів ручок протипожежних дверей

 

Стійкість ручок до дії високих температур та відкритого вогню залежить від використаних матеріалів. Допускається застосування тугоплавких металів, які мають мінімальний ступінь розширення при нагріванні, наприклад, жаростійкого алюмінію та нержавіючої сталі.

Сучасні технології дозволили отримати і стійкі до дії вогню пластики: поліпропілен, нейлон і поліамід. Завдяки добавці антипірену такі деталі замків не плавляться, не горять і не обвуглюються. Найкращим матеріалом для ручок протипожежних дверей є металопластик (нейлон, армований сталлю).

Крім основного матеріалу негорючі властивості повинні мати шнури, ущільнювачі та прокладки, а також декоративні покриття.

 

Типи ручок протипожежних дверей

 

Вибір ручок протипожежних дверей досить широкий. В основі класифікації лежить форма, яка має подібність до тієї чи іншої літери латинського алфавіту.

Форма ручка протипожежних дверей вибирається не з точки зору естетики та дизайну, основна вимога — зручність виявлення, обхвату однією долонею та відкривання.

На двостулкові протипожежні двері, які встановлюються на шляху евакуації, часто монтують ручки-скоби. Конструктивно вони є стаціонарною нерухомою ручкою, яка дозволяє притягнути до себе або відштовхнути двері. Такі ручки не оснащуються додатковими механізмами замикання, фіксуються методом зварювання або стяжними гвинтовими з'єднаннями.

Ручки-скоби найчастіше встановлюються у промислових будівлях при комплектації воріт, люків, дверей цехів, вентиляційних камер, складів, електрощитових, технічних приміщень.

Ручка-засувка для протипожежних дверей може встановлюватися окремо або разом з класичним врізним замком. Такі ручки зручні та безпечні на одностулкових дверях адміністративно-побутових блоків, у громадських організаціях та установах. Кожен тип ручок може мати посилення, яке потрібно при монтажі на двері великих розмірів та протипожежні ворота.

Окремої уваги варті ручки протипожежних дверей, які називають «Антипаніка». Вони є системою евакуаційного, аварійного виходу. Від вищеописаних моделей ручок відрізняються найвищим рівнем надійності та безпеки. Завдяки «Антипаніці» з внутрішньої сторони двері завжди відчинені, при цьому зовні їх не можна відчинити без ключа.

«Антипаніка» зі штангою рекомендована для монтажу на двостулкових дверях, які встановлюються на основних евакуаційних шляхах у будівлях з великою кількістю відвідувачів.

Ручки типу «кноб» не використовуються для протипожежних дверей через свій невеликий розмір та можливі складнощі зі знаходженням.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner