Норми встановлення протипожежних дверей
Протипожежні двері мають особливу конструкцію, виготовляються з матеріалів, які мають високі показники вогнестійкості. Однак для повноцінного забезпечення протипожежної безпеки конструкція має бути правильно встановлена з дотриманням вимог, закріплених законодавчо.
Основні норми встановлення протипожежних дверей
Усі вимоги щодо встановлення протипожежних дверей викладено у ДСТУ Б В.2.6-77:2009. Даний документ також містить інформацію про місця встановлення дверей, технічні характеристики конструкції, габарити полотен і отворів.
Монтаж полотна повинен виконуватись на будівельних анкерах, які мають діаметр щонайменше 10 мм. Кріпильні елементи повинні розміщуватись на відстані не більше 70 см один від одного. Їх кількість визначається габаритами полотна та дверного отвору.
Дверний блок щоб уникнути перекосів встановлюють з використанням рівня. При монтажі допускається відхилення по горизонталі та вертикалі не більше 1,5 мм на 100 см. Якщо розглядати цей показник на всю висоту виробу, він не повинен перевищувати 3 мм. У випадку, коли профілі відхиляються в різні боки і відбувається так зване скручування коробки, допустиме сумарне відхилення не повинно перевищувати 3 мм.
Установку протипожежних дверей роблять у попередньо підготовлений блок. Монтаж виконують симетрично центральної вертикалі отвору. Максимально допустиме відхилення у симетричності у бік укосу — 3 мм, в інший бік відхилення не допускаються.
Після встановлення протипожежних дверей отвори необхідно заповнити спеціальною піною, яка має необхідні показники вогнестійкості.
Послідовність встановлення протипожежних дверей
На першому підготовчому етапі проводиться візуальний огляд отвору. Якщо монтаж виконуватиметься замість раніше встановлених протипожежних дверей, які не можуть виконувати свої функції, то повністю видаляється полотно і короб, проводиться зачистка поверхонь. При первинному монтажі перевіряється відповідність заявлених розмірів отвору фактичним. За наявності великих відхилень різниця нівелюється цегляною кладкою, облаштуванням порогів, вирівнюванням цементно-піщаним розчином.
Перед монтажем короба роблять розмітку, пробивають необхідну кількість отворів під елементи кріплення. Полотно закріплюють на навісах та регулюють для рівномірного прилягання до коробки. Пустоти заповнюють вогнестійкою піною, базальтовою мінеральною ватою або спеціальним герметиком. Шви по периметру закривають лиштвою, яка входить до комплекта протипожежних дверей.
Встановлення протипожежних дверей завершується монтажем доводчика. Зауважте, що на протипожежні двері заборонено встановлювати додаткову побутову фурнітуру, яка не має необхідного рівня вогнестійкості. Також заборонено виконувати обробку, наносити лакофарбові суміші, які знижують експлуатаційні та функціональні властивості.
Помилки в установці протипожежних дверей
Допущення грубих помилок при монтажі може стати причиною неспроможності дверей виконувати покладені на неї функції. При установці різниці розмірів дверного отвору та коробки не повинна становити більше 20 мм.
При вирівнюванні дверей на першому етапі її фіксують дерев'яними клинами, кожен рух перевіряють рівнем. Такий підхід дозволяє звести до мінімуму відхилення по горизонталі та вертикалі. До частих помилок також можна віднести використання анкерів не відповідних розмірів.
Грубим порушенням є заповнення монтажних отворів стандартною піною, яка має низькі показники термічної стійкості.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні