Вимоги до протипожежних дверей
Встановлення протипожежних дверей — обов'язковий пункт у комплексному забезпеченні протипожежної безпеки житлових, комерційних та промислових приміщень. Від якості матеріалів дверей, функціональності фурнітури та правильності встановлення залежить, наскільки швидко люди зможуть евакуюватися.
Основні вимоги до протипожежних дверей
Необхідний ступінь горючості матеріалів — перша вимога до протипожежних дверей. Маркування Г1 мають слабогорючі матеріали, Г2 — слабогорючі, Г3 і Г4 нормально- і сильногорючі матеріали відповідно.
Самі двері повинні мати певний рівень вогнестійкості, який визначається типом і призначенням приміщення. Даний параметр розраховується в хвилинах та в технічній документації до протипожежних дверей відзначається буками Е та I. Е — час, за який конструкція протипожежних дверей втрачає цілісність, I — час втрати теплоізоляції.
Маркування EI-30 вказує, що двері зберігають цілісність та теплостійкість протягом півгодини. Для встановлення в громадські та житлові приміщення допускається монтаж дверей EI-30, 60 зі ступенем горючості Г3, Г2 або Г1.
Вимоги до монтажу протипожежних дверей
Установка протипожежних дверей повинна виконуватися на анкери діаметром не менше 10 мм на відстані 70 см. При монтажі допустиме відхилення по вертикалі та горизонталі не повинно перевищувати 0,15 см на кожні 100 см. Відхилення від симетрії у бік укосу отвору допускається в межах 0,3 см.
Вимоги до протипожежних дверей стосуються і вибору сторони відкривання. У відчиненому положенні двері не повинні перешкоджати відкриванню інших дверей. Ця вимога особливо актуальна у комерційних приміщеннях з великою кількістю людей та багатоквартирних будинках. Для житлових приміщень рекомендовано відчинення всередину, для громадських — назовні. Якщо двері встановлюються на евакуаційному шляху, вони повинні відчинятися у напрямку руху.
Характеристики протипожежних дверей залежно від місця встановлення
На сходових клітках та ліфтових холах встановлюють протипожежні двері шириною 80-120 см, шириною — 190 см. Конструкція повинна мати межу вогнестійкості не нижче 30 хвилин. Аналогічні вимоги пред'являються до протипожежних дверей, які встановлюються у школах та ДНЗ.
Вимоги до протипожежних дверей складських приміщень визначаються категорією матеріалів та товарів, що зберігаються усередині. У складських приміщеннях з підвищеною вибухопожежонебезпечністю, на вибухонебезпечних складах та у пожежонебезпечних приміщеннях категорій А, Б та В відповідно встановлюються вогнестійкі двері не менше EI-60.
Особливості фурнітури та елементів протипожежних дверей
Те, наскільки двері здатні виконувати захисні функції, залежить від якості та виконання фурнітури: замків, доводчиків, порогів. На двері можуть встановлюватись циліндрові, сувальдні та електромеханічні замки, елементи яких виконані зі сталі та тугоплавких сплавів. Вогнестійкість замку повинна відповідати параметрам дверей, може знаходитися у межах від 15 до 120 хвилин. Параметри фурнітури і замків повинні відповідати вогнестікості дверного полотна.
Спеціальні пороги мають бути встановлені в закладах охорони здоров'я, промислових та складських об'єктах підвищеного рівня вибухопожежонебезпеки, торгових, готельних спорудах, освітніх закладах. Необхідність комплектації протипожежних дверей порогами зазначається у проектній документації на будівництво.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні