Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Які замки встановлюються на протипожежні двері

Які замки встановлюються на протипожежні двері

Імовірність спалаху завжди залишається реальною загрозою. Тому так важливо дотримуватись усіх вимог пожежної безпеки. Такі її елементи як двері протипожежні (ДСТУ пропонує декілька класів вогнестійкості) мають бути встановлені у всіх будинках громадського призначення. Як правило, чим більше людей може перебувати на об'єкті одночасно, тим більше маршрутів евакуації та перешкод для вогню буде у проєкті.

У цій статті ми розповімо про те, що потрібно знати про протипожежні двері, а також як перевіряється стійкість до вогню всієї конструкції: полотна, коробки та фурнітури.

 

Протипожежні двері ДСТУ: що потрібно знати

 

Двері протипожежні (ДСТУ визначає їх як конструкцію, здатну витримувати вплив високої температури та відкритого вогню протягом певного періоду часу) використовуються для того, щоб перешкоджати розповсюдженню:

  • відкритого вогню;

  • теплового випромінювання;

  • диму та чадного газу.

Вони являють собою корпус, металеві листи, ребра жорсткості та наповнювач із негорючого матеріалу – мінеральної вати на основі базальтового волокна.

Особливістю конструкції є те, що кожні двері розраховані на певний період, протягом якого вони не руйнуються під впливом полум'я та в цілому ефективно виконують всі вищезазначені завдання. Зрозуміло, що всі комплектуючі теж вогнестійкі, включаючи й фурнітуру та систему антипаніка. Тому на протипожежні двері встановлюються виключно вогнестійкі замки, надійність яких відповідає загальним якостям дверей. Наприклад, якщо йдеться про модель EI30, ці пів години полум'я витримають всі компоненти конструкції, включаючи й замки.

 

Вогнестійкість протипожежних дверей: як перевіряється

 

Зрозуміло, клас вогнестійкості протипожежних дверей визначається не так на око. Усі моделі проходять спеціальну перевірку, процедура якої також ретельно прописана в ДСТУ. В неї входить монтаж дверей за всіма правилами на спеціальному устаткуванні. З одного боку, знаходиться піч-кімната, що дозволяє підтримувати високий тиск у двох верхніх частинах приміщення, а з іншого – датчики та інше обладнання для вимірювання температур та фіксації результатів. Далі рахунок йде на хвилини: скільки протримаються конкретні протипожежні двері та чи відповідає цей результат характеристикам, заявленим у маркуванні. Звичайно ж, виріб перевіряється з фурнітурою, тому замки теж проходять цю перевірку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner