Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як правильно встановлюються протипожежні двері

Як правильно встановлюються протипожежні двері

Загроза займання залишається актуальною, попри всі сучасні технології. Занадто багато причин можуть спровокувати пожежу. Тому вимоги пожежної безпеки потрібно дотримуватись неухильно. Тим більше, що ці правила перевірені роками та, можна сказати, написані кров'ю. Серед різних заходів передбачено встановлення загороджувальних конструкцій, а також розробку евакуаційних маршрутів. Не менш важливим елементом є й протипожежні двері. ДСТУ чітко прописує призначення цієї конструкції. Протипожежні двері, металеві, скляні або дерев'яні, повинні ефективно перешкоджати поширенню:

  • відкритого вогню;

  • теплового випромінювання;

  • газоподібних продуктів горіння (дим, чадний газ).

Оскільки ніщо не вічне, кожна така двері справляється з поставленим завданням протягом певного часу.

Ми розповімо, як визначається клас вогнестійкості дверей, де встановлюються подібні конструкції, а також як це робиться згідно з чинними нормативами ДСТУ.

 

Двері протипожежні ДСТУ в Україні

 

Незалежно від матеріалів виготовлення, згідно з ДСТУ, кожні протипожежні двері мають певний клас вогнестійкості – EI. Під цим маркуванням мається на увазі збереження цілісності конструкції та ефективності теплоізоляційного матеріалу. Конструктивно металеві протипожежні двері мають наповнювач з негорючого матеріалу, як правило, йдеться про мінеральну вату на основі базальтового волокна.

EI вимірюється у хвилинах. Маркування EI30 або EI60 означає збереження властивостей дверей під впливом високих температур та навіть відкритого вогню протягом 30 хвилин та години відповідно.

 

Де встановлюються протипожежні двері

 

Необхідність встановлення протипожежних дверей ДСТУ теж прописує. Такі конструкції потрібні в місцях громадського призначення з великою кількістю людей (торгово-розважальні центри, лікарні, навчальні та адміністративні будівлі), а також на вході до приміщень, що містять легкозаймисті або вибухонебезпечні матеріали або обладнання.

Дуже часто протипожежні двері встановлюються для поділу об'єкта на зони. У разі займання ці конструкції дозволяють обмежити полум'я на одній території. Наприклад, на одному поверсі житлової будівлі чи в одній кімнаті лабораторного комплексу.

 

Встановлення протипожежних дверей загалом

 

Загалом протипожежні двері встановлюються наступним чином:

  • майстер оглядає дверний отвір на предмет готовності до монтажу;

  • здійснюється перевірка лінійних розмірів отвору на відповідність габаритам коробки, причому відповідність має бути точною;

  • у отворі фіксується короб конструкції, зверніть увагу, що процес здійснюється з використанням вогнестійких витратних матеріалів (заглушки та інше, як правило, входить до комплектації);

  • дверне полотно встановлюється на навіси та регулюється;

  • порожнечі, що залишилися, між стіною і коробом заповнюються, для цього використовують вогнестійкі герметики й піни, а також мінеральну вату з базальтового волокна;

  • шви, що залишилися по периметру, закриваються лиштвами, теж вогнестійкими, і теж з комплектації дверей.

Після встановлення механізму самозакриття, протипожежні двері вважаються встановленими.

Зверніть увагу, що згідно з ДСТУ Б В.2.6-77:2009 встановлення протипожежних дверей має здійснюватися у суворій відповідності до інструкції виробника. Щобільше – монтажем можуть займатися лише особи, які мають ліцензію на проведення таких робіт згідно з НАПБ Б 07.016.

Отже, вибираючи протипожежні двері, зверніть увагу на наявність супровідної документації. Компанія виробник теж має бути ліцензованою. Встановлення протипожежних дверей є строго регламентованим процесом, і, якщо всі правила не будуть дотримані, ви можете опинитися в ситуації, коли реальні вогнестійкі двері офіційно не вважаються такими.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner