Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Де повинні встановлюватися протипожежні двері

Де повинні встановлюватися протипожежні двері

Встановлення протипожежних дверей є обов'язковим для більшості закладів громадського призначення. Навіть не так: воно обов'язкове для всіх конструкцій такого роду, неважливо, чи йдеться про школу, лікарню чи офісну будівлю. Відмінності можуть бути лише у деталях. У цій статті ми розповімо, де повинні встановлюватись протипожежні двері, а також якими вони мають бути.

Необхідно розуміти, що основним призначенням такої конструкції є стримування полум'я та газоподібних продуктів горіння. Тому будь-яка модель неминуче складається з декількох шарів, що включають ефективну термоізоляцію. В якості останньої зазвичай використовують мінеральну вату з базальтового волокна. Варіант просто ідеальний: матеріал практично не проводить теплову енергію, не вбирає вологу, та, що найважливіше, практично не горить. Загалом ізоляція з мінеральної вати хороша й для підвищення енергоефективності будівлі в штатному режимі, і для стримування теплового випромінювання під час пожежі.

 

Загальні правила встановлення протипожежних дверей

 

Точки встановлення протипожежних дверей визначаються виходячи з особливостей будівлі, цільового призначення, а також нормативних документів. Засоби протипожежної безпеки в Україні регламентовані, а двері є одним із них. Відповідно до вітчизняного законодавства, протипожежні двері необхідні:

  • на евакуаційних маршрутах;

  • на шахтах ліфтів;

  • на вході до кухонних приміщень закладів громадського харчування;

  • у технічних приміщеннях, усередині яких містяться легкозаймисті або вибухонебезпечні матеріали чи агрегати.

Ви можете зустріти подібні перепони на виході зі сходового майданчика на поверхи будівлі, у котельнях, усередині лабораторій та медичних закладів, а також між окремими зонами бібліотечних сховищ.

 

Скляні протипожежні двері в офісах та медустановах

 

Оскільки сьогодні протипожежні двері роблять із різних матеріалів, власник будівлі може обирати конкретну модель. Наприклад, дуже популярні скляні конструкції. Вони є склопакетом з кількох шарів жароміцного скла, укладений у металевий каркас. Останній виготовляється з алюмінію, рідше зі сталі і дуже рідко – з деревини.

Такі протипожежні двері зазвичай використовують для краси, адже вони:

  • пропускають світло;

  • добре вписуються у будь-який інтер'єр;

  • практично не вимагають догляду;

  • дуже довговічні.

Візуально така конструкція більше нагадує офісні перегородки, але дуже ефективна. Головне – перевіряйте документацію.

 

Металеві протипожежні двері: ідеальний евакуаційний вихід

 

Моделі протипожежних дверей з металу можуть бути глухими або заскленими (мається на увазі наявність скляної вставки з площею до 25% від розмірів полотна). В принципі, така конструкція може мати додаткові декоративні накладки, оброблені складом, що підвищує стійкість до займання. Однак зазвичай такі двері використовують як технічні та просто фарбують. Лаконічний зовнішній вигляд та загальна міцність зробили металеві протипожежні двері найпопулярнішим варіантом для евакуаційного виходу. Особливо якщо він веде з будівлі. Зрештою, такий вихід цілком може стати входом для зловмисників, а двері з металу – найміцніші та найстійкіші до злому.

 

Клас вогнестійкості: які протипожежні двері підійдуть

 

Нарешті, крім зовнішнього вигляду та матеріалів виготовлення, необхідно вибрати клас вогнестійкості EI. Він вимірюється у хвилинах та показує, який час конструкція здатна зберігати свої початкові технічні характеристики (цілісність, здатність стримувати теплове випромінювання) під впливом високих температур. Найбільш поширеними варіантами вважаються EI30 та EI60, що стримують поширення вогню 30 та 60 хвилин відповідно.

Зверніть увагу, що клас вогнестійкості впливає на призначення. У будівлях з незначною кількістю людей та без вибухонебезпечних матеріалів зазвичай беруть низький клас вогнестійкості. А великий торговий центр або складське приміщення з легкозаймистими товарами повинні встановлювати протипожежні двері з високим класом вогнестійкості EI60 та вище.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner