Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як визначається поріг вогнестійкості протипожежних дверей

Як визначається поріг вогнестійкості протипожежних дверей

Двері металеві протипожежні є обов'язковим елементом будівель, в яких одночасно знаходиться велика кількість людей, а також конструкцій, всередині яких містяться вибухонебезпечні або легкозаймисті матеріали або агрегати. Призначення дверей такого типу полягає у локалізації вогнищ загоряння (як відкритого вогню, так і теплового випромінювання), а також перешкоджання поширенню газоподібних продуктів горіння (диму, чадного газу).

У цій статті ми розповімо про особливості конструкції протипожежних дверей з металу, класи вогнестійкості, а також про те, як їх, власне, визначають.

 

Конструкція дверей металевих протипожежних

 

Металеві протипожежні двері конструктивно не сильно відрізняються від звичайних моделей з тих самих матеріалів. Однак є кілька суттєвих нюансів:

  • всі елементи конструкції повинні мати однаковий клас вогнестійкості (від теплоізоляції до останнього кріплення замку);

  • контур дверного полотна прокладається спеціальним ущільнювачем, який збільшується в об'ємі при нагріванні та перешкоджає проникненню диму та газу в суміжне приміщення.

В іншому все досить стандартно: металеві листи, ребра жорсткості та коробка, замки та доводчики, термоізоляція. В її якості, як правило, виступає мінеральна вата на основі базальтових волокон.

Залежно від конкретної моделі, протипожежні металеві двері можуть бути:

  • з однією або двома стулками;

  • глухі або засклені (вставка із жароміцного скла, що займає до 25% від загальної площі);

  • оснащені системою антипаніка або звичайним замком.

Загалом є з чого вибирати.

 

Від 15 до 240: класи вогнестійкості протипожежних дверей

 

Однак якими б не були металеві протипожежні двері, їх основним параметром є клас вогнестійкості. Цей показник називається EI. Перша буква означає збереження цілісності конструкції, а друга – ефективність термоізоляції. Після літер іде кілька цифр. Наприклад, EI120, EI15, EI45. Цифри – це хвилини. Все разом позначення вказує на клас вогнестійкості. Наприклад, в Україні найчастіше зустрічаються моделі EI30 та EI60. Двері з таким маркуванням здатні зберігати цілісність та затримувати теплове випромінювання протягом 30 та 60 хвилин відповідно.

 

Процедура визначення порога вогнестійкості металевих дверей

 

Визначення класу вогнестійкості металевих протипожежних дверей є окремою процедурою, суворо регламентованою відповідними нормативними документами. В процесі:

  • випробувану модель встановлюють на вході в спеціальну піч, що нагріває зразок з одного боку;

  • після розпалу у верхніх двох частинах печі штучно підтримується надлишковий тиск повітря;

  • з іншого боку дверей встановлюються різні датчики, і навіть устаткування, що відповідає за фіксацію отриманих результатів.

Після початку процесу залишається лише відраховувати хвилини до руйнування конструкції чи втрати ефективності її термоізоляцією.

 

Хто може проводити перевірку вогнестійкості протипожежних дверей

 

Зверніть увагу, що проводити перевірку класу вогнестійкості протипожежних дверей, металевих, скляних чи дерев'яних, можна лише маючи спеціальну державну ліцензію на виконання таких робіт. Сама лабораторія цілком може бути приватною, але вся дозвільна документація має бути в повному порядку, інакше результати перевірки не вважатимуться офіційними.

Те саме стосується і виробників, і установників. Такі металеві двері є елементом протипожежної безпеки, тому все пов'язане з ними стандартизовано і дуже строго регламентується.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner