Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Правила встановлення протипожежних дверей

Правила встановлення протипожежних дверей

Небезпека займання існує завжди. Як би ми не були впевнені, що повністю контролюємо ситуацію, стовідсоткової безпеки не існує. Пожежа може виникнути з різних причин, серед яких коротке замикання, не вимкнена вчасно праска, згорілий обід та навіть удар блискавки. Одним словом, необхідно бути готовим до такого розвитку ситуації та подбати про захисні заходи. Серед останніх багато важливих нюансів, одним із яких є обов'язкова наявність евакуаційних маршрутів та таких перешкод для вогню, як двері металеві протипожежні. Зазвичай подібні вимоги висуваються до будівель з великим потоком людей. Це можуть бути заклади громадського харчування, адміністративні, медичні, навчальні чи розважальні споруди. Головне – щоб усередині одночасно знаходилося велике скупчення людей.

У цій статті ми розповімо про особливості встановлення протипожежних дверей.

 

Вогнейстійкі двері металеві протипожежні

 

Хоча на вітчизняному ринку можна знайти скляні та дерев'яні вогнестійкі моделі, максимальною популярністю користуються металеві протипожежні двері. Це і не дивно, дана конструкція не тільки дуже ефективно справляється з вогнем, але й повністю перекриває огляд (якщо модель має глухе дверне полотно).

Конструктивно такі двері складаються з двох листів металу заданої товщини, ребер жорсткості та наповнювача. Останній відіграє роль термоізоляції. Як правило, використовують мінеральну вату на основі базальтового волокна. За контуром дверного полотна прокладається ущільнювач, який спінюється під впливом високих температур. Завдяки цьому при пожежі двері перешкоджають розповсюдженню не лише вогню, а й газоподібних продуктів горіння.

Вся фурнітура та інші комплектуючі повинні відповідати класу вогнестійкості самих дверей.

 

Де двері металеві протипожежні життєво необхідні

 

Як уже було сказано, металеві протипожежні двері необхідно встановлювати у приміщеннях та спорудах з великою кількістю людей. Однак є й конкретніші правила їх встановлення. Згідно з нормативами протипожежної безпеки, вогнестійкі двері повинні бути:

  • у кухонних приміщеннях закладів громадського харчування;

  • на вході в технічні приміщення, що містять трансформатори, газове чи електротехнічне устаткування;

  • на евакуаційних маршрутах сходових майданчиків та ліфтових шахт.

Причому цільове призначення будівлі не грає ролі. Це може бути склад, гіпермаркет, кінотеатр, корпус університету або житлова багатоповерхівка.

 

На що звернути увагу при виборі протипожежних дверей

 

При виборі металевих протипожежних дверей необхідно звертати увагу на:

  • габаритні розміри;

  • якість виготовлення;

  • наявність вогнестійкої фурнітури.

Але найголовнішим параметром залишається клас вогнестійкості: EI. Він вимірюється в хвилинах, наприклад, для цивільного застосування найчастіше використовують протипожежні двері з маркуванням EI30, EI45 або EI60. Цифри — це кількість хвилин, протягом якого дверне полотно, фурнітура, коробка зберігають початкові технічні характеристики, попри вплив високої температури або навіть відкритого вогню.

 

Встановлення протипожежних металевих дверей

 

Необхідно розуміти, що процес виготовлення, а також монтаж металевих протипожежних дверей суворо регламентований. Існує ДСТУ та сертифікація. Тому вибираючи виробника та команду для встановлення, перевірте наявність усієї необхідної документації. А якщо ні, то у вас можуть виникнути проблеми з введенням будівлі в експлуатацію після капітального ремонту або будівництва.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner