Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Яких типів бувають протипожежні двері

 Яких типів бувають протипожежні двері

Згідно з українським законодавством, місця громадського користування (ресторани, адміністративні, медичні, навчальні будівлі та інші подібні споруди) обов'язково мають бути укомплектовані елементами пожежної безпеки. До них відносяться опрацьовані шляхи евакуації, наявність інформації про цей маршрут у вільному доступі, засоби пожежогасіння у справному стані та, звичайно, двері металеві протипожежні. Наявність останніх є обов'язковою умовою під час введення будівлі після будівництва або капітального ремонту в експлуатацію.

Основним призначенням протипожежних металевих дверей є локалізація вогнищ займання. Також ця конструкція повинна запобігти поширенню газоподібних продуктів горіння по приміщенню: чадного газу, диму, кіптяви.

У цій статті ми розповімо, якими бувають сучасні протипожежні двері. Також ви дізнаєтесь, як вибрати цю конструкцію.

 

Протипожежні двері: класифікація за матеріалом виготовлення

 

Сьогодні можна знайти двері протипожежні:

  • металеві;

  • дерев'яні;

  • скляні у профілі з алюмінію або сталі.

Всі різновиди мають відмінні характеристики й можуть використовуватися як перешкода для вогню. Навіть дерев'яні моделі, хоч і поступаються своїм металевим побратимам, все ще залишаються дуже ефективними. Річ у тому, що і дерево, і метал – це лише зовнішня оболонка. Внутрішній простір між ребрами жорсткості закладається термоізоляцією, стійкою до дії високих температур та відкритого вогню. Як правило, йдеться про мінеральну вату.

 

Скляні або металеві двері протипожежні

 

За конструкцією полотна, металеві протипожежні двері можуть бути глухими або заскленими. По-друге, йдеться про наявність скляної вставки, яка займає не більше 25% від загальної площі. Що стосується скляних моделей, вони по суті є склопакетами зі спеціального жароміцного скла, укладеними в металевий каркас. Візуально така конструкція мало чим відрізняється від звичайних офісних перегородок, але у разі виникнення пожежі вона буде такою ж ефективною, як і двері з інших матеріалів.

 

Напрямок відкриття, кількість полотен та інші особливості

 

Також протипожежні двері, металеві, дерев'яні або скляні можуть відрізнятися:

  • за направленням відкриття (пожежні рекомендують направлення на вихід із приміщення);

  • з однією або двома стулками;

  • з доводчиком чи без;

  • укомплектовані чи не укомплектовані системою антипаніка.

Останній пункт часто є опціональним, проте антипаніка рекомендується для будівель з великою кількістю людей. Її суть полягає в тому, що вона дозволяє тримати двері відчиненими на вихід, але зачиненими на вхід.

 

Ключова відмінність протипожежних дверей

 

Проте основним критерієм не матеріал виготовлення і наявність скління, а стійкість до деформації під впливом високих температур. Цей параметр позначається як EI і виміряється у хвилинах. В Україні можна знайти металеві двері протипожежні EI15, EI30, EI45, EI60, EI90, EI120, EI180, EI240 (згідно з ДСТУ Б В.2.6-77:2009). Таке маркування вказує на час, протягом якого конструкція повністю зберігає свої початкові технічні характеристики. Це важливо, тому що після закінчення цього періоду двері починають руйнуватися. Спінений контур поступово починає пропускати дим та чадний газ, а замки, як і дверне полотно може заклинити.

 

Як вибрати двері металеві протипожежні

 

Очевидно, що при виборі дверей металевих протипожежних необхідно звертати увагу на клас вогнестійкості, те саме маркування EI. Також ви повинні переконатися у наявності супровідної документації. Річ у тому, що згідно із законодавством України, на виробництво та монтаж протипожежних дверей потрібен спеціальний сертифікат. Тому вам потрібно переконатися, що модель підходить за розмірами та зовнішнім виглядом, витримує вплив вогню необхідну кількість часу та має всі необхідні документи.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner