Який замок поставити на міжкімнатні двері

Плануючи придбати міжкімнатні двері необхідно звертати увагу і на якість фурнітури до них. Неякісний замок стане причиною роздратування та дискомфорту, і навіть може зробити власника оселі заручником кімнати. Тому до цього питання варто віднестись серйозно. До того ж він повинен гармоніювати з дверним полотном та тривалий час виконувати свою функцію.
Плануючи купити у двері міжкімнатні замок, необхідно визначитися з конструкцією. На ринку реалізуються прості типи замків, які надійно фіксують їх в закритому положенні та конструкції, які закриваються ключем. Останній варіант підійде для тих, хто цінує особистий простір.
Якісні дверні замки краще купити напряму від виробника, що дає можливість отримати оригінальну продукцію без переплат. Замки від виробника мають сертифікати та відповідають нормам міжнародних стандартів.
Види замків на міжкімнатні двері
Прості на засувці. Це стандартний механізм на міжкімнатні двері, який складається з язичка та циліндра. Його встановлюють на двері, які ведуть в прохідні приміщення. Головною функцією замка є фіксація дверного полотна в закритому положенні. Перевагою механізму є відсутність ризику бути зачиненим у кімнаті.
Засувка з фіксатором. Цей механізм відрізняється своєю конструкцією. Крім язичка в ньому вмонтований фіксатор. Це відмінне рішення для кімнат, де необхідна мінімальна приватність. Неякісний замок може заклинювати, тому варто надати перевагу виробу від надійних виробників.
Врізні замки з фіксатором. Такий тип дверного замка є складним за способом монтажу та найбільш вартісним. Механізм має широку плоску форму, має спеціальні отвори для ручок та фіксуючого елементу. У більшості випадків такі конструкції продаються з ручкою, які виконані в однаковій кольоровій гамі та гармоніюють між собою. Замикаються двері за допомогою спеціальної кнопки. При виборі такого механізму краще надавати перевагу моделі, яку можна відкрити зовні.
Магнітний. Такий тип замків для міжкімнатних дверей вартує дорожче ніж звичайні моделі, але у порівнянні з ними має низку переваг та працює практично безшумно. Такий пристрій буде ідеальним рішення в місцях, де цінується тиша. Їх можна поставити в дитячу кімнату чи спальню. Пристрій працює шляхом взаємодії елементів замкового механізму. Вони виглядають естетично та довго слугують.
Коли варто поставити на міжкімнатні двері врізні замки
У разі, коли необхідно надійно замкнути міжкімнатні двері, використовують механізми, які треба врізати. Вони закриваються на ключ. Своєю конструкцією нагадують замок для вхідних дверей, але на відміну від нього влаштовані простіше.
Такі механізми стануть ідеальним рішенням для кабінетів, спалень чи інших кімнат, які потребують додаткового захисту.
Стандартна конструкція замка складається із блоку та циліндру. В якісному замкові язичок повертається м'яко та повністю ховається всередині дверного полотна. Вони мають личинку для ключа і відкриватися можуть з обох сторін. Правильно встановлений замок не повинен створювати труднощі при його відмиканні чи закриванні.
Як поставити врізний замок на двері міжкімнатні: покрокова інструкція
Розмітка. Встановлюючи замок на міжкімнатні двері, спочатку намічають місце розташування механізму, обвівши корпус пристрою олівцем на потрібній ділянці дверного полотна. Від центру розмітки до торця дверей проводять лінію. В її кінцевій точці потрібно буде виконати свердлення та зробити порожнину для механізму.
Посадкові отвори. Їх виконують за допомогою спеціальних коронок по дереву та електроінструменту. Для утворення наскрізного отвору підбирають коронку більшому діаметру, а по центру, перенесеного на торець дверного полотна — малий утвір. Далі перевіряють засувку та роблять порожнину.
Монтаж конструкції. Виконавши розмітку та отвори, виконують встановлення конструкції згідно з інструкцією до неї, фіксуючи замок саморізами.
Створення прийомного отвору. На ділянці розташування замка прикладають копіювальний папір, з яким закривають двері та акуратно повертають механізм. На одвірку від нього буде створений відбиток, де і виконують отвір свердлом. Для фіксатора дверей роблять вибірку.
На завершуючому етапі фіксують планку механізму шурупами та перевіряють надійність конструкції.
Що необхідно врахувати при виборі замка на міжкімнатні двері
В першу чергу, обираючи замок на міжкімнатні двері, враховують тип приміщення та необхідність в приватності.
Також зважають і на матеріал, з якого виготовлений механізм, оскільки від цього параметру залежить довговічність конструкції. Ідеальним рішенням сьогодні вважаються вироби з латуні або іншого міцного матеріалу, який не піддається корозії та механічним деформаціям.
В якісному замкові дві осі повинні збігатися, а середній кут повороту ручки не повинен перевищувати показники у 20°. Цього значення буде достатньо для приховування язичка в ніші.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні