Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Протипожежні двері зі склом: особливості конструкції

Протипожежні двері зі склом: особливості конструкції

Пожежа – справжня проблема, адже вогонь із задоволенням пожирає практично всі матеріали, які використовуються для життя та роботи у сучасному світі. До того ж загоряння може бути спровоковано різними факторами, від не затушкованої сигарети, несправної проводки, обігрівача, що перегрівся, забутої праски або згорілої каструлі. Тому так важливо підготуватися до можливого займання заздалегідь.

У цій статті ми розповімо про основні особливості такої конструкції, як протипожежні двері. Зі склом або суцільнометалеві, вони обов'язкові до встановлення в ряді будівель та не завадять у побуті.

 

Основні різновиди протипожежних дверей

 

На цей час протипожежні двері виготовляються з:

 • металу;

 • скла;

 • деревини.

Усі варіанти чудово показали себе та мають свої важливі переваги. Також можна знайти зручні та якісні протипожежні двері зі склом. Ця комбінація відрізняється не тільки максимальною стійкістю до впливу високих температур, а й високим рівнем комфорту в експлуатації. Саме їх конструктивні особливості ми розглянемо у цій статті.

 

Комбіновані моделі: протипожежні двері зі склом

 

Сучасні протипожежні двері зі склом, як правило, виготовляються з листового металу. Конструкція включає:

 • металевий короб із спеціальним чином гнутого металу;

 • дверне полотно, наповнене мінеральною ватою;

 • запірні механізми із тугоплавких сплавів;

 • ущільнювачі, що розширюються під впливом тепла та блокують поширення чадного газу;

 • вставку із загартованого скла (можливо, багатошарову);

 • ручку натискного типу або систему антипаніка, доводчик.

Мінеральна вата може бути виготовлена ​​із різних матеріалів. Можна знайти скляну (виготовляється зі скла) та кам'яну (з гірських порід з додаванням фенолформальдегідної смоли) вату. Такий наповнювач витримує температури до +450 градусів за Цельсієм. Також існує термоізоляція, створена із доменного шлаку. Вона здатна тримати до 700 градусів.

Більшість виробників не афішують інформацію, що стосується конструкції протипожежних дверей, зберігаючи секрети майстерності. Однак, загалом, вони виглядають саме так.

 

Як зрозуміти ступінь вогнестійкості дверей

 

Значення протипожежних дверей зі склом дуже велике, тому оцінювати їх стійкість до вогню на погляд ніхто не буде. Кожен подібний виріб має супровідну документацію та сертифікат якості. У паперах ви знайдете таке маркування, як EI30, EI60, EI90 або EI120. Цифри означають хвилини, протягом яких протипожежні двері зі склом зберігають свою ефективність та загальну цілісність конструкції. Стійкість до займання пов'язана не тільки з термоізолюючим наповнювачем з мінеральної вати, але також з температурою плавлення фурнітури, матеріалу, з якого виготовлена ​​стрічка ущільнювача.

 

Цікаві факти про протипожежні двері

 

Існує кілька фактів, що стосуються протипожежних дверей (у тому числі зі склом), які невідомі широкому загалу:

 • двері будуть надійними, навіть якщо для виготовлення полотна була використана тонка холоднокатана сталь;

 • моделі зі скла мають той самий рівень ефективності, що й металеві конструкції;

 • замок в обов'язковому порядку повинен оснащуватися натискною ручкою, доводчиком та клямкою;

 • процес виготовлення регламентовано законодавчо.

Якщо моделі повністю зі скла залишаються надійними, стає очевидним, що протипожежні двері зі склом вставкою нічим не поступаються своїм металевим побратимам.

 

Де встановлення протипожежних дверей є обов'язковим

 

В обов'язковому порядку протипожежні двері зі склом мають бути встановлені на аварійних виходах у місцях громадського користування. До них відносяться:

 • багатоквартирні будинки;

 • медичні, навчальні, адміністративні споруди;

 • торговельно-розважальні центри, кінотеатри, музеї;

 • заклади громадського харчування, які взагалі перебувають у групі підвищеного ризику через кухонне обладнання.

У побуті протипожежні двері зі склом теж знадобляться. Наприклад, вони будуть доречними в приватному будинку, оснащеному твердопаливним котлом, буржуйкою або каміном.

 

Зовнішній вигляд протипожежних дверей зі склом

 

При згадці про те, що протипожежні двері, зі склом або без, можуть стати в нагоді в побуті, закономірно виникає питання про зовнішній вигляд конструкції. Згадуючи її, ми одразу ж представляємо модель технічного призначення. Однак сучасні протипожежні двері зовсім не обов'язково виглядають сумно. Сьогодні можна виготовити конструкцію із цілком презентабельним зовнішнім виглядом. Більш того, якісно виготовлені протипожежні двері можуть бути візуально невідмінними від звичайних дерев'яних. Щоправда, базовими їх не назвеш. Подібний різновид може бути виготовлений на замовлення безпосередньо на заводі виробнику.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner