Протипожежні двері для нежитлових приміщень: вимоги та стандарти
Функції протипожежних дверей полягають у стримуванні полум'я та продуктів горіння, а також у забезпеченні безпечної евакуації людей, які перебувають у приміщенні. Саме тому чіткі вимоги висуваються до матеріалів, типу конструкції та монтажу. Розберемо докладніше, де повинні встановлюватись протипожежні двері та яким нормам відповідати.
Базові вимоги до протипожежних дверей
Вогнестійкість протипожежних дверей, що вказується в технічній документації до виробу латинськими буквами та цифрами, має відповідати типу приміщення.
Мінімальні габарити протипожежних дверей — 190х80 см, за наявності людей — 120 см. Конструкцією мають бути передбачені елементи автоматичного закривання, зокрема доводчики та ручка «Антипаніка».
Для того, щоб протипожежні двері ефективно стримували продукти горіння, по периметру повинен розташовуватися ущільнювач.
Місця встановлення протипожежних дверей
У невиробничих приміщеннях та місцях евакуації типу Ф1-Ф4 двері покликані забезпечити максимально швидку та безпечну евакуацію. У дверях повинні бути передбачені пружини швидкого захлопування та багаторигельні замки вздовж периметра блоку.
У складських та виробничих приміщеннях клас протипожежних дверей визначається типом обладнання та майна, яке в них знаходиться. Для виробничих приміщень, у яких не знаходяться вибухонебезпечні речовини, достатньо евакуаційних протипожежних дверей.
За наявності вибухонебезпечних речовин двері додатково повинні виконувати функцію запобіжного противибухового пристрою, який би забезпечував безпечне навантаження 5 кПа у разі вибуху пило-, газо- та пароповітряних сумішей.
Основні характеристики протипожежних дверей
До встановлення допускаються лише сертифіковані протипожежні двері, які пройшли випробування та мають підтверджуючі документи. У технічному паспорті мають бути зазначені такі параметри:
-
R — час втрати несучої функції, тобто. порушення герметичності та утворення зазорів;
-
E — час, за який відбувається порушення цілісності конструкції, зокрема плавляться та деформуються окремі елементи;
-
I — час термоізоляції;
-
S — час ізоляції від диму та газу.
Вимоги єдині до одно- та двопільних дверей. Окремої уваги потребує покриття протипожежних дверей. Фарби, які використовуються, не повинні підтримувати горіння.
Перший тип протипожежних дверей має маркування EI-60 і здатний стримувати полум'я та дим протягом 60 хвилин. Конструкція повинна мати зварну коробку з суцільногнутих секцій, полотна зі сталевих листів товщиною від 1,5 мм, наповнення спеціальним ізоляційним матеріалом зі стійкістю до горіння, а також контури ущільнювачів по всьому периметру. Загальна товщина полотна — не менше 50 мм.
EI-30 — двері другого типу мають заповнення базальтовою ватою, яка витримує температуру до +1000 ° C, оснащуються ручкою «Антипаніка». До необов'язкових вимог відносяться віконця із загартованого скла та вентиляційні решітки. Двері здатні стримувати вогонь та дим протягом пів години.
Вибір та встановлення протипожежних металевих дверей регламентується ДСТУ Б В.2.6-77:2009. Матеріали та комплектуючі повинні пройти вхідний контроль на основі ДСТУ 24297, маркування виконується згідно з ДСТУ 3058 та має розташовуватися безпосередньо на виробі.
Встановлення протипожежних дверей повинне проводитися сертифікованими компаніями, співробітники яких пройшли навчання та мають весь необхідний перелік інструментів.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні