Як ефективно використати перегородки для зонування простору
Під терміном «зонування» у дизайні розуміють поділ простору на функціональні ділянки. Зонування може бути фізичним та візуальним. У першому випадку використовуються конструкції (арки, перегородки), у другому — відмінності підлогового, настінного покриття, а також різні рівні облаштування стелі. Розберемо докладніше принципи зонування, щоб приміщення справді було функціональним та зручним.
Що можна зонувати за допомогою перегородок
-
Кухня та вітальня. Даний тип зонування реалізують найчастіше. За допомогою стаціонарної чи пересувної перегородки відокремлюється зона приготування їжі. Якщо перегородка глуха, цей метод додатково захищає від проникнення запахів в зону вітальні.
-
Спальня. В такому випадку перегородка відокремлює спальне місце або вбиральню. Часто поєднується з текстилем.
-
Дитяча кімната. За допомогою зонування приміщення поділяється на спальну, ігрову та робочу частину. Крім того, зонування перегородкою є актуальним, якщо в кімнаті знаходиться декілька дітей.
-
Ванна кімната. Перегородками відокремлюється душова зона, ванна та унітаз.
Як бачите, принципи зонування застосовуються до будь-якого приміщення у квартирі чи приватному будинку.
Основні принципи зонування приміщенні
При розробці майбутнього проєкту необхідно скласти 2-3 варіанти поділу на зони. При цьому важливо враховувати форму та площу кімнати, кількість членів сім'ї, кількість та розташування вікон та дверних отворів, освітлення та тип вентиляції.
Перегородки в довгих кімнатах встановлюються поперек, а не вздовж так, щоб утворилося дві нерівні по площі зони. Це створюватиме відчуття продуманості дизайну та розуміння призначення кожної зони, а не чіткого геометричного поділу.
Перегородка ділить приміщення візуально та фізично, тому необхідність використовувати різні типи покриттів для стін та підлоги відпадає. Особливо це стосується скляних перегородок, через які частини приміщень добре проглядаються.
Для того, щоб велика кімната після установки не здавалася маленькою, використовуйте світле оздоблення, меблі чітких лаконічних форм і різноманітність глянсових поверхонь.
Визначте призначення кожної зони. Безперечно, перегородка може виконувати виключно декоративну функцію, проте якщо вона має функціональне навантаження, ви повинні чітко розуміти, для чого ви ділите кімнату. Наприклад, робоча зона в спальні або дитячій повинна добре освітлюватися, тому її краще розташовувати біля вікна. Зонам відпочинку та сну велика кількість світла не потрібна, тому вони можуть переміститися у віддалену від вікна частину.
Дотримуйтесь принципу єдності стилів. Не варто вибирати класику для робочої зони, якщо в іншому приміщенні панує мінімалізм, лофт або квітковий прованс.
Пам'ятайте про джерела світла. Якщо у вас кутова кімната, в якій 2 вікна, то розподіляйте зони так, щоб у кожній опинилося вікно. Для типових кімнат знадобиться встановлення стельових світильників, додаткових торшерів та ламп. Певною мірою розв'язати проблему можна використанням скляних конструкцій, які добре пропускають світло.
Щоб розділене приміщення не виглядало захаращеним, продумайте систему зберігання. Максимум речей помістіть у закриті ящики, антресолі та тумби.
Продумайте, як ви переходитимете з однієї зони в іншу. Ширина перегородки та відстань між меблями має бути не менше 80 см. Якщо поблизу перегородки встановлені тумби або комоди, враховуйте їх глибину, інакше ви отримаєте меблі з нефункціональними дверцятами та ящиками.
Вибір типу перегородок для зонування
Стаціонарні перегородки — найнебезпечніший варіант при непродуманому зонуванні. Вони складні в демонтажі й, швидше за все, вимагатимуть проведення повноцінного ремонту. Суцільні непрозорі варіанти роблять кімнату меншою фізично та візуально. Це рішення не підійде для маленьких кімнат.
Розв'язати проблему можна 3 способами. Установка глухої перегородки на 1/3 висоти кімнати дозволяє відокремити спальне місце, при цьому вся кімната заповнюватиметься природним світлом.
Другий варіант — перегородки з віконцями, які виконують роль декоративних полиць. Такі конструкції виглядають досить продумано та легко, мають невелике функціональне навантаження.
Скляні перегородки можуть досягати рівня стелі, при цьому залишаються візуально легкими за рахунок невеликої товщини та прозорості. Для маленьких кімнат вибирайте ґратчасті, прозорі, перфоровані перегородки.
Розсувні перегородки виконують роль дверей та стін одночасно. Їх установка актуальна в тих випадках, коли важливим є не тільки функціональне зонування, але й звукоізоляція для зони. Стильно та сучасно виглядають касетні та каскадні скляні перегородки на алюмінієвих профілях.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні