Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що означає маркування EI30, EI60 та чим відрізняються такі протипожежні двері

Що означає маркування EI30, EI60 та чим відрізняються такі протипожежні двері

Не секрет, що згідно із законодавством, у місцях громадського користування необхідно встановлювати протипожежні двері. Причому байдуже, що саме знаходиться на об'єкті. Конструкції з маркуваннями EI30, EI60 та іншими будуть потрібні й в торгових центрах, і в освітніх закладах, і в сучасних житлових будинках (особливо, якщо йдеться про багатоповерхову будівлю). Річ у тому, що небезпека займання існує завжди та практично скрізь. Якщо на промисловому підприємстві або в закладах громадського харчування такий ризик буває пов'язаний із технологічними процесами та наявністю відповідного обладнання, то в житлових та офісних будівлях існує небезпека займання електричної проводки та некоректного використання газової техніки.

Тому там, де одночасно перебуває велика кількість людей, обов'язково має бути система протипожежної безпеки, яка дасть 30 або 60 хвилин на евакуацію персоналу чи мешканців.

Щоб вибрати відповідні вогнестійкі двері, необхідно розбиратися в їхньому пристрої хоча б на мінімальному рівні. У цій статті ми розглянемо відмінності між декількома видами таких виробів, а також розшифровуємо абревіатуру EI, яка не всім зрозуміла.

 

Розшифровка латинських букв абревіатури EI30, EI60

 

Насправді достатньо раз дізнатися, щоб більше ніколи не плутатися в маркуваннях протипожежних дверей. Отже, латинські літери означають:

  • E – показник стійкості дверного полотна за безпосереднього контакту з відкритим вогнем;

  • I – стійкість протипожежного наповнення до дії високих температур і, знову ж таки, полум'я.

Вимірюються ці показники у хвилинах. Наприклад, якщо ви бачите двері з маркуванням EI30, значить обидва ці показники залишаються в нормі протягом 30 хвилин. Відповідно, EI60 дозволяє захиститись від полум'я на 60 хвилин. Фактично, це означає, що протягом зазначеного часу, дверне полотно не деформується і зберігатиме свої початкові теплоізоляційні характеристики.

Також можна зустріти вироби з додаванням таких літер, як W або S. Перша необхідна для полотен зі склінням. Площа скляної вставки не повинна займати понад 25% від дверного полотна. Її стійкість до високих температур вказується за допомогою W. S вказує на термін захищеності від проникнення газу та диму. Можна сміливо сказати, що це показник герметичності конструкції.

 

Де встановлюються протипожежні двері EI30

 

Як правило, протипожежні двері EI30, що дають захист всього на 30 хвилин, використовуються між різними відділами на одному поверсі (якщо йдеться про офісну будівлю). Завдання у такого виробу просте: уповільнити вогонь, щоб дати людям дістатися аварійного виходу. Тому і ступінь стійкості до дії полум'я мінімальна. Як правило, 30 хвилин цілком вистачає, щоб організовано залишити офіси чи навчальні аудиторії та поверх загалом.

Але на сходовій клітці дверей EI30 вже недостатньо.

 

Чому на сходових клітках повинні стояти двері EI60

 

Навіть у великому офісі, що займає цілий поверх, не так багато людей, щоб на евакуацію не вистачило 30 хвилин. Але якщо йдеться про цілу багатоповерхову будівлю – все кардинально змінюється. Під час пожежі заборонено використовувати ліфти, якою б швидкістю та вантажопідйомністю вони не відрізнялися. Тому евакуація здійснюється виключно своїм ходом сходами. І ось на те, щоб сотні людей одночасно пішки спустилися з усіх поверхів (навіть якщо їх лише п'ять) потрібно ніяк не менше 60 хвилин. І весь цей час сходова клітка повинна залишатися безпечною, тобто:

  • з нормальною температурою;

  • без осередків займання;

  • захищеної від проникнення диму та чадного газу.

Відповідно, між поверхами та евакуаційними сходами необхідно встановлювати протипожежні двері з маркуванням EI60. І, бажано, системою "Антипаніка".

 

Система «Антипаніка» для протипожежних дверей

 

Згадати цю систему потрібно, тому що не всі протипожежні двері (хоч EI30, хоч EI60) укомплектовані нею спочатку. Як правило, пристрій є додатковою опцією, яку клієнт замовляє або не замовляє додатково. Ми дуже не рекомендуємо відмовлятися від «Антипаніки» з метою економії, оскільки це рішення може коштувати занадто дорого. Суть системи полягає в односторонній (на вихід) відкритості та односторонній (на вхід) закритості одночасно. У разі негайної евакуації людям не доведеться шукати того, хто має ключі від замку. А зловмисники не матимуть змоги скористатися аварійним виходом для несанкціонованого проникнення на об'єкт.

 

Чому вигідно купувати протипожежні двері у виробника

 

Насамкінець варто сказати, що оптимальним рішенням при виборі протипожежних дверей є звернення безпосередньо до виробника. По-перше, не доведеться переплачувати посередникам, що й саме собою приємно. По-друге, на заводі можна виготовити конструкцію з нестандартними габаритами та всілякими бонусами: склінням, системою «Антипаніка». Навіть колір антикорозійного покриття можна обговорювати. Найважливіше, що працюючи з відомим виробником, ви можете бути впевнені, що EI30 – це реальні 30 хвилин, а EI60 – 60 хвилин.

Зрештою, із протипожежною безпекою не жартують.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner