Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Переваги опалення будинку паливними пелетами

Переваги опалення будинку паливними пелетами

Дерев'яні пелети з дуба або сосни є пресовані гранули з тирси, що використовуються при опаленні приміщення за допомогою твердопаливного котла. Більшість паливних гранул мають розмір 6 мм і 8 мм, найменшу зольність і ефективність мають пелети класу En-plus A1. Розберемо, у чому переваги цього виду твердого палива і чи варто переходити на нього зі звичних дров та вугілля.

 

Порівняння деревних пелет та вугілля


Вугілля є осадовою породою, що складається з вуглецю і ряду хімічних елементів. Найбільш ефективним в опаленні вважається антрацит із вмістом вуглецю в межах 95%, далі слідує кам'яне вугілля.

Дерев'яні пелети з дуба або сосни мають теплопровідність ідентичну вугіллю - 4,8 кВт · год / кг. Однак при спалюванні вугілля у твердопаливному котлі утворюється досить велика кількість золи, яка запікається в шлак, що забруднює колосники й негативно впливає на навколишнє середовище. У питанні екологічності дерев'яні пелети для твердопаливного котла виграють «битву» з вугіллям.

Наступний параметр, який варто розглянути для розуміння переваг дубових та соснових паливних гранул – вартість. Цей показник набуває особливої ​​актуальності в опалювальний сезон. На зорі своєї появи дерев'яні пелети були дорожчими за якісний антрацит, проте на цей час зі зростанням обсягів виробництва ситуація змінилася. Це зробило дубові та соснові гранули економічно вигідними для опалення.

Суттєві відмінності спостерігаються й у питанні зручності використання. Вугільні твердопаливні котли вимагають постійного обслуговування через велику кількість золи. У деяких породах відсоток зольності може сягати 50%. Крім того, вугільний пил сильно осідає на поверхнях котельні.

Дубові та соснові дерев'яні гранули більш практичні та зручні в експлуатації. Більшість моделей твердопаливних котлів для пелет мають автоматичну систему подачі. Крім того, гранули мають мінімальну зольність, що значно збільшує проміжок часу між очищеннями котла. Підсумовуючи варто відзначити, що соснові та дубові паливні гранули значною мірою перевершують вугілля за багатьма параметрами.

 

Чи варто переходити з дров на паливні гранули


Не менш поширеним типом палива є дрова, вони використовуються для опалення з давніх-давен. Порівняємо дрова із паливними гранулами. Справедливо зазначитиме, що більшість європейських країн, які раніше використовували дрова, практично повністю перейшли на соснові та дубові деревні пеллети. І на це якщо чимало вагомих причин.

Основна перевага — ККД твердопаливних котлів при спалюванні деревних пелет, що становить близько 86%. З цими показниками паливні гранули поступаються лише електриці та газу. ККД дубових чи соснових дров становить лише 49,5%. Опалення пелетами є більш зручним у питанні зберігання. Гранули розфасовуються у пакети, які можна компактно скласти у будь-якому сухому приміщенні.

Один кілограм дров при згорянні дає 8 МДж теплової енергії, тоді як у деревних пелет цей показник досягає 16-18 МДж. Вологість соснових та дубових гранул – до 8%, деревини – 40%. Через це велика кількість енергії при спалюванні витрачається на сушіння вмісту твердопаливного котла, а не на опалення площі будинку.

 

5 важливих переваг опалення пелетами


Дубові та соснові пелети можна назвати найбільш стабільними у питанні вартості, на відміну від газу, ціна якого залежить від багатьох факторів, у тому числі політичних та зовнішньоекономічних. Витрати на опалення легко розрахувати на кілька сезонів.

Пелети можна купувати оптом, навіть не маючи великих вільних площ. Завдяки компактній упаковці поліетиленові пакети вони можуть тривалий час зберігатися в підсобних сухих приміщеннях. Крім того, вони не вимагають особливих умов утримання.

Гранули з дуба та сосни CO2-нейтральні, це гарантує безпеку їх експлуатації. Вони мають мізерно ймовірність самозаймання, також виключені вибухи та витоку.

За дотримання умов зберігання мають необмежений термін придатності, не розкладаються та не розсипаються.

Переведення твердопаливного котла на дерев'яні пелети значно знижує витрати на опалення. Наведемо деякі розрахунки, наприклад, при переході з газу на гранули ви економите до 138%, з електроенергії — 310%. Найменші показники економії мають дрова та вугілля, 48 та 11%, однак і вони відчутні при розрахунку витрат на повний опалювальний сезон.

Нерідко при виборі системи опалення як орієнтир береться економічна доцільність і забувається питання екологічності та впливу на довкілля. Гранули при спалюванні практично не виділяють вуглекислого газу на відміну від вугілля.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner