Кошик
64 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Опалення будинку паливними пелетами: розрахунок витрат на різні площі

Опалення будинку паливними пелетами: розрахунок витрат на різні площі

Опалення будинку дубовими або сосновими дерев'яними пелетами має суттєві економічні переваги перед іншими видами твердого палива. Купуючи гуртом паливні гранули як орієнтир використовують спалювання пелет твердопаливним котлом в одиницю часу.

Для отримання більш точних даних враховують такі параметри, як опалювальна площа, товщина і матеріал стін, наявність утеплення, потужність твердопаливного котла, зовнішня температура в опалювальний період.

Варто уточнити, що тип паливних гранул (дуб, сосна), їх розмір (6 мм, 8 мм) не впливають на витрату. Найбільш енергоефективними вважаються деревні пелети класу Еn-plus A1, що мають мінімальну зольність.

 

Формула розрахунку добової витрати деревних пелет


Для зручності використання отриманих результатів розрахунок витрати дубових чи соснових паливних гранул рекомендується проводити на різні часові проміжки (добу, місяць, опалювальний сезон). Це дозволить оцінити економічні переваги цього виду твердого палива.

Візьмемо як приклад будинок площею 200 м ². Спалювання кілограма деревних пелет дозволяє отримати 5 кВт теплової енергії для опалення. Щоб твердопаливний котел виділив 1 кВт потужності необхідно спалити 0,2 кг паливних гранул.

Для того, щоб у будинку був створений комфортний мікроклімат, на 1 м² на годину потрібно 0,1 кВт теплової енергії (за умови, що висота приміщення, яке опалюється, варіюється в межах 2,8-3 м). Отриманий показник потрібно помножити на площу будинку. В результаті ми отримаємо витрату 4 кг/год. Для розрахунку добової витрати 4 кг/год помножимо на 24 години, так виходить 96 кг.

Для визначення вартості опалення витрата множать на вартість кілограма соснових або дубових деревних пелет. Зверніть увагу, що в даному розрахунку не бралися до уваги витрати, які спричинить доставлення паливних гранул, оплату електроенергії, а також профілактичне обслуговування твердопаливного котла.

 

Чинники, що впливають на витрату гранул для опалення


Наведену вище формулу та приклад розрахунку можна назвати орієнтовними, оскільки не враховувалися такі важливі параметри, як ККД твердопаливного котла та його режим роботи.

Реальний розрахунок витрати дубових чи соснових паливних гранул може суттєво відрізнятися від прогнозованого. Більшість твердопаливних котлів має ККД у межах 70-95%. Раніше ми отримали витрату деревних пелет на опалення будинку 200 м ² - 96 кг, якщо врахувати ККД 85%, то отримаємо розрахунок: 96 кг х 115% / 100% = 110,4 кг. Ця витрата актуальна для максимально низьких температур.

Якщо твердопаливний казан працює у штатному режимі, 110,4/2, тобто. на добу для підтримки комфортної температури знадобиться 55,2 кг паливних гранул.

Ще один важливий параметр, що визначає витрати на опалення, — режим роботи твердопаливного котла. Розрахунок, який ми навели вище, проводився для котла, що працює на максимальній закладеній потужності. Як показує досвід, цей режим запускається лише за екстремально низьких температур, які дуже рідко зустрічаються в наших широтах. Для території України актуальним є розрахунок 0,05 кВт·год на 1 м². Відповідно для опалення 100 м ² знадобиться 27,6-28,8 кг соснових або дубових деревних пелет.

Знизити витрати на опалення твердопаливним котлом можна шляхом фізичного утеплення стін, а також встановлення вікон з двома і більше склопакетами.

 

Приклади фактичної витрати деревних пелет для опалення


Для опалення будинку з піноблоку 300 мм площею 330 м², який має додаткове утеплення стін пінопластом 150 мм за середньої температури взимку –9 ºС потрібно 30 кг дубових або соснових паливних гранул, якщо температура опускається на –13 ºС – 35 кг/добу. Екстремальне зниження температури до – 25 ºС вимагатиме витрати в межах 55-56 кг. Нескладний математичний розрахунок дозволяє отримати значення – 5 кг/міс. на 1 м ².

Розглянемо приклад будинку із бруса 150 мм з утепленням стін базальтовою ватою. Площа 180 м опалюється котлом OPOP Woody 16 кВт. Усього за опалювальний сезон було витрачено 5500 кг дубових та соснових деревних пелет (3,5 кг на 1 м²). Порівняння наочно показує, наскільки витрата паливних гранул залежить від матеріалу, який було використано під час будівництва будинку.

Для опалення будинку з арболіту площею 150 м², який має утеплення стелі та підлоги мінеральною ватою та обігрівається котлом КЧМ-5, потрібно до 6,5 кг на 1 м² (найхолодніші зимові місяці).

Каркасний будинок 185 м² з утепленням каркаса, стелі та підлоги базальтовою ватою 150, 250 і 200 мм відповідно вимагатиме від 3,7 до 9 кг/місяць на 1 м² дубових або соснових пелет.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner