Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чи можна перефарбувати міжкімнатні двері: технології фарбування

Чи можна перефарбувати міжкімнатні двері: технології фарбування

Фарбування міжкімнатних дверей дозволяє оновити колір, приховати сліди плям, що не виводяться, а також місця ремонту, наприклад, шпаклівки полотна. Тип фарби, метод нанесення та можливість самостійного виконання фарбування міжкімнатних дверей з коробкою залежить від матеріалу, наявності шпону або плівки, що ламінує, а також умов, в яких буде проводитися процедура.

 

Вибір фарби для міжкімнатних дверей


При виборі фарби для кімнатних дверей враховується три параметри:

  • матеріал полотна та коробки;
  • призначення приміщення;
  • можливість зняття та винесення міжкімнатних дверей з приміщення.

Сучасний ринок лакофарбових складів пропонує чотири групи фарб, які можна використовувати для покриття міжкімнатних дверей з коробкою.

Найбільш численна група — алкідні емалі, що набули широкого поширення завдяки доступній ціні та великій палітрі кольорів. Крім того, вони дають щільне, стійке покриття, що дозволяє покривати міжкімнатні двері у ванній, санвузлі та на кухні. До недоліків можна віднести сильний, їдкий запах, для вивітрювання якого потрібно не менше 24 годин.

Алкідні емалі рекомендується використовувати тим, хто може відвести для фарбування міжкімнатних дверей окреме приміщення, що добре провітрюється.

Достойною альтернативою алкідних складів є акрилові емалі. Такі фарби практично не мають запаху, дуже швидко сохнуть, але вимогливі до дотримання температурного режиму всередині приміщення. Особливістю акрилових фарб є те, що вони дають матове покриття на міжкімнатних дверях і не можуть похвалитися стійкістю, якою мають алкідні емалі. Для додаткового блиску поверх акрилових фарб наносять 2-3 шари лаку.

Якщо двері з коробкою виготовлені з натурального дерева, і ви хочете зберегти природний колір і фактуру, вибирайте лаки. Останні можуть бути прозорими чи відтінковими. Для додаткового тонування двері перед покриттям лаком можна просочити морилкою.

Якщо при виборі фарби для міжкімнатних дверей у пріоритеті стоїть міцність та довговічність покриття, віддайте перевагу нітрофарбам. З недоліків таких складів варто відзначити досить високу вартість та токсичність.

 

Підготовка кімнатних дверей до фарбування


Під підготовкою розуміють зняття старого покриття та усунення тріщин, вибоїн та подряпин. Якщо йдеться про кімнатні двері з натуральної деревини, знімаються всі шари лаку, фарби та ґрунтовки. Зробити це можна хімічним, механічним чи термічним способом.

Механічний спосіб підійде для кімнатних дверей, які мають тонкий шар покриття. Зняті полотна знімають з петель, розташовують горизонтально і проходять шліфувальною машиною. У такий спосіб зручно знімати лак.

Якщо кімнатні двері мають два і більше шари фарби, використовуйте термічний спосіб, який передбачає прогрівання полотна будівельним феном. Вплив високої температури дає м'яку фарбу і дозволяє її видалити за допомогою металевого шпателя. Аналогічно працюють хімічні склади, що розм'якшують фарбу, які наносяться пошарово на полотно кімнатних дверей.

Після зняття лакофарбового покриття з міжкімнатних дверей та коробки проводиться перше шліфування. Завдяки їй усуваються неглибокі подряпини та вм'ятини. Якщо на полотні є глибші вади, на наступному етапі наносять шпаклівку. Відтінок підбирається під колір деревини полотна або забарвлюється спеціальними пігментами. Якщо кімнатні двері будуть пофарбовані в кілька шарів фарбою, можна використовувати білу шпаклівку.

Перед фарбуванням міжкімнатних дверей із коробкою проводиться фінальне шліфування середнім, а потім дрібним зерном.

 

Особливості фарбування міжкімнатних дверей із МДФ


Міжкімнатні двері з МДФ мають одну важливу особливість, яка диктується специфікою матеріалу - полотно дуже швидко поглинає фарбу, тому фарбування проводиться не менш як 2-3 шари. Кожен наступний наноситься після висихання попереднього.

Для покращення адгезії та зменшення витрати фарби полотно міжкімнатних дверей необхідно прогрунтувати. Перед виконанням процедури з дверей у кімнаті знімають усю фурнітуру та декоративні частини ручки, скло заклеюють малярським скотчем. Ґрунтовку на міжкімнатні двері з коробкою рекомендується наносити у два шари за допомогою пензля або валика. Після висихання ґрунту поверхню міжкімнатних дверей рекомендується злегка зачистити дрібним наждачним папером.

Якщо кімнатні двері мають декор, що створює нерівності, його фарбують невеликим пензлем, для рівних великих поверхонь рекомендується використовувати валик. Перший шар фарби рекомендується наносити в одному напрямку, другий укладати в протилежному.

Аналогічна послідовність актуальна для дверей у кімнаті, які виготовлені з натурального дерева. Якщо міжкімнатні двері з коробкою мають ламінацію відходить плівкою, її рекомендується зняти за допомогою будівельного фена.

 

Поради при фарбуванні міжкімнатних дверей з коробкою

 


У разі вибору фарби для дверей в кімнаті враховуйте призначення приміщення. Для ванних і санвузлів краще фарба з протигрибковими добавками.

Дерев'яні міжкімнатні двері з коробкою фарбуйте виключно вздовж волокон.

Не набирайте велику кількість фарби та використовуйте спеціальний лоток, це дозволить уникнути потік на кімнатних дверях та зробити шари рівномірними.

Перш ніж нанести новий шар фарби або лаку на міжкімнатні двері, дочекайтеся повного висихання попереднього.

По можливості знімайте двері в кімнаті з петель і розміщуйте їх горизонтально. Фарбування у вертикальному положенні незручно і часто закінчується нерівностями покриття.

Дотримання цих нескладних правил фарбування кімнатних дверей дозволить оновити колір та реставрувати поверхню.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner