Як розпізнати дефекти міжкімнатних дверей та вибрати відповідну
На довговічність міжкімнатних дверей впливає досить багато факторів, від правильної заготівлі та просушування матеріалу полотна до якості встановленої фурнітури. Крім того, при виборі дверей до кімнати важливо враховувати призначення приміщення та реакцію матеріалу на підвищену вологість або перепади температури. Розглянемо докладніше, як самостійно оцінити якість кімнатних дверей.
Ознаки неякісних шпонованих міжкімнатних дверей
Найчастіший дефект на шпонованих міжкімнатних дверях — погане шліфування, яке помітне неозброєним оком. Технологією створення таких дверей передбачається шліфування кожного шару лаку, якщо етап пропускається, покриття не набуває належної гладкості, на лаку добре помітні пори, раковини та бульбашки.
Якість зовнішнього покриття міжкімнатних дверей також залежить від лаку, що використовується. Якщо для покриття застосовували склад, який неправильно зберігався або маємо низьку якість, на полотні будуть помітні жовті плями й помутніння.
До дефектів шпону міжкімнатні двері відноситься нерівномірне тонування, виражені відмінності в кольорі, плями, погано підібраний малюнок. Також у міжкімнатних дверях із коробкою часто зустрічається дефект крайки. Листи шпону, розташовані на крайці та лицьовій частині полотна повинні виглядати єдиним цілим. Видимі переходи та прозори вказують на низьку якість дверей у кімнати.
На експлуатаційних властивостях міжкімнатних дверей обов'язково відіб'ються дефекти складання, зокрема прозори в місцях фіксації фігурного декоративного багета, скла, штапиків та фільонок. Якщо при виборі дверей для кімнати на вітринному зразку видно тріщини, подряпини та відколи на шпоні, то перед вами полотно з неміцним покриттям, яке навряд чи прослужить довго.
Основні дефекти міжкімнатних дерев'яних дверей з коробкою
Серед міжкімнатних дверей із натурального дерева також нерідко зустрічаються зразки низької якості. Найчастіше полотна мають порушення геометрії, яке легко перевірити за допомогою рулетки. Вимірюванню підлягають діагоналі однієї зі сторін, відмінність не повинна перевищувати кількох міліметрів.
При недотриманні технології нанесення лаку на дерев'яних міжкімнатних дверях з коробкою видно «ворсистість», нерівності та стружка у кутах. Дефекти може мати й сам масив міжкімнатних дверей, зокрема, йдеться про прозори та тріщини між ламелями, а також зрощування ламелів на мікрошип.
Як визначити якість пофарбованих кімнатних дверей
До дефектів збирання міжкімнатних дверей відноситься нещільне прилягання елементів полотна. Візуально це виглядає як глибокі тріщини, що утворилися на емалі.
У низькоякісних пофарбованих міжкімнатних дверях із коробкою колір крайки часто відрізняється від основного полотна. Пам'ятайте, що полотно має виглядати єдиним цілим.
Найлегше визначити дефекти фарбування кімнатних дверей, на них вказують незабарвлені ділянки, тріщини та відколи на покритті, патьоки лакофарбових складів. Якщо при фарбуванні полотна міжкімнатних дверей у приміщенні не дотримувалися вологості та температурного режиму, будуть помітні дрібні бульбашки та напливи. Надалі в процесі експлуатації дверей у кімнаті саме на цих ділянках є велика ймовірність відставання фарби.
Дефекти плівкових дверей для кімнат
Плівкові міжкімнатні двері з коробкою досить популярні через невисоку вартість, різноманітність кольорів та досить натуральну фактуру деревини. При виборі придатного полотна зверніть увагу на вітринний зразок, якщо на ньому вже відклеїлася плівка, перед вами кімнатні двері низької якості.
Якщо двері в кімнату мають царгову збірку, оцініть, наскільки рухливі елементи відносно один одного. Низька якість складання в таких полотнах неодмінно призведе до провисання полотна. До зовнішніх дефектів також відносяться криві шви, великі прозори, ущільнювач, що виступає за межі.
Якщо при натисканні на полотно воно прогинається, кімнатні двері виконані з тонкого МДФ і не мають достатньо щільного заповнювача всередині.
Для оцінки якості дверей, що купуються для кімнати:
- попросіть фрагмент полотна у розрізі, це дозволить оцінити внутрішнє наповнення та товщину зовнішнього покриття;
- обов'язково огляньте нижній та верхній торець;
- на світлі оцініть рівномірність кольору покриття, на ньому повинні бути відсутні темні, жовті й білі плями.
Крім того, у міжкімнатних дверях з коробкою не повинно бути деренчання скляних декоративних вставок.
Фурнітура та скло кімнатних дверей
Для того, щоб кімнатні двері були безпечними при експлуатації, зверніть увагу на скляні вставки, їх товщина повинна бути не менше 4 мм. Варіанти меншої товщини досить тендітні й не можуть вважатися безпечними.
До шлюбу скляних вставок кімнатних дверей відноситься каламутність та погане прилягання до конструкції. Пам'ятайте, що загартовані та скла триплекс не встановлюються в кімнатні двері економ-сегменту.
Від якості фурнітури залежить функціональність дверей у кімнаті, зручність її експлуатації та безпека. Міжкімнатні двері з коробкою краще ставити на розбірні латунні петлі, вони надійніші за незнімні.
Якщо у двері в кімнату необхідна клямка, вибирайте магнітні або з пластиковим язичком, який нейтралізує удар при закриванні.
Вибір масиву міжкімнатних дверей з коробкою
Кімнатні двері з масиву вважаються найбільш дорогими, однак у цій категорії також є економ-сегмент. Якщо поверхня кімнатних дверей є з'єднаними невеликими дощечками, перед вами недорогий масив. Висока ціна міжкімнатних дверей з коробкою буде обґрунтованою, тільки якщо в ній використані широкі ламелі з підбором малюнка та симетрією. Зрощування сировини на мікрошип також вказує на низьку якість полотна кімнатних дверей.
Вибираючи матеріал двері, обов'язково враховуйте, де вони будуть встановлені, наприклад, для ванних і санвузлів найкращим варіантом залишаються повністю скляні двері.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні