Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Протипожежні двері з антипанікою: як працюють і для якого приміщення підійдуть

Протипожежні двері з антипанікою: як працюють і для якого приміщення підійдуть

Антипаніка — система відкривання, яка встановлюється на протипожежні та евакуаційні двері житлових, комерційних та виробничих споруд. Протипожежні двері з антипанікою дозволяють швидко залишити приміщення, тоді як для входу потрібно використовувати ключ.

Конструктивно система антипаніка протипожежних дверей складається з двох основних елементів: замка та ручки, які закріплюються з внутрішньої сторони дверного полотна. Всі матеріали мають певний клас вогнестійкості, не підтримують горіння і зберігають функціональність навіть при тривалому нагріванні.

Залежно від призначення аварійні та евакуаційні двері можуть оснащуватись системою антипаніки з керуванням кнопкою, ручкою або штангою.

 

Принцип роботи та переваги протипожежних дверей з антипанікою


У звичайному режимі протипожежні двері з антипанікою знаходяться у закритому положенні. Для її відкривання достатньо штовхнути полотно плечем, рукою чи коліном. Система розроблена таким чином, щоб забезпечити вільне переміщення навіть людям з обмеженими можливостями та дітям.

Незаперечною перевагою системи антипаніки є можливість монтажу на будь-які двері, незалежно від її призначення, конфігурації, матеріалу коробки та полотна. Антипаніка може встановлюватися як безпосередньо при виготовленні дверей, так і після її монтажу.

Завдяки максимально швидкому спрацюванню протипожежні двері з антипанікою запобігають скупченню людей, паніку та тисняві, а також прискорюють час евакуації.

Сертифіковані двері протягом зазначеного часу зберігають свою геометрію та функціональність. Протипожежні двері з антипанікою можна додатково підключити до систем керування та контролю, наприклад, для автоматичного відкриття при включенні пожежної сигналізації.

Двері з антипанікою встановлюються в офісних будівлях та бізнес-центрах, дитячих, спортивних та освітніх закладах, магазинах, театрах та кінотеатрах, басейнах та спортивних комплексах, залах очікування аеропортів та вокзалів.

 

Види протипожежних дверей з антипанікою


Двері з антипанікою класифікуються за:

  • способу монтажу;
  • призначенню;
  • кількості полотен;
  • класу замикального пристрою;
  • ваги полотна;
  • наявності системи безпеки.

Основний керуючий елемент протипожежних дверей з антипанікою – ручка. Її підбір здійснюється з урахуванням прохідності приміщення, типу виходу та ступеня безпеки. Перший тип ручок рекомендований до встановлення на двері, розташовані на запасних виходах, які не належать до категорії протипожежних, другий – на сертифікованих вогнестійких дверях.

Натискні ручки мають додатковий замок, що дозволяє їх монтувати на дверях як з одного, так і з двома стулками. Найчастіше такі двері зустрічаються в освітніх закладах та театрах. Протипожежні двері з антипанікою у вигляді ручки-штанги є актуальними для приміщень з великою кількістю людей, наприклад, торгових центрів.

Крім стандартної фурнітури на двері з антипанікою можуть додатково встановлюватися відбійники, доводчики, регулятори швидкості відкриття, фрамуги та поріжки.

Основний функціональний замок протипожежних дверей з антипанікою може бути як накладним, так і врізним. Обидва варіанти можна під'єднати до системи автоматичного відкривання або пульта дистанційного керування.

Накладні замки простіші в монтажі, що здійснюється за допомогою гвинтів. Такі системи рекомендовані для приватних споруд, а також гаражів, що окремо стоять. Однак вони погано протистоять механічному впливу.

Врізні замки в системі антипаніки мають більшу стійкість до злому, тому їх рекомендується встановлювати в торгових центрах і складах. Конструктивно система складається з замикального пристрою, протипожежної ручки, циліндра та врізного штока. Замикання відбувається у бічній та вертикальній площині.

Протипожежні двері з антипанікою є зручними та функціональними, є важливим пунктом забезпечення протипожежної безпеки різних за призначенням приміщень.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner