Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як вибрати правильну сторону відкриття прихованих дверей

Як вибрати правильну сторону відкриття прихованих дверей

Від правильно вибраної сторони відчинення прихованих міжкімнатних дверей залежить зручність експлуатації всіма членами сім'ї. Крім цього, двері значно оптимізують вільну площу кімнат, що особливо актуально для невеликих приміщень, таких як ванна кімната, санвузол або кухня.

Двері прихованого типу не обмежуються класичним лівим та правим відчиненням. Полотна можуть монтуватися на маятникових та поворотних механізмах.

 

Ліве та праве відчинення дверей прихованого типу


Як показує статистика, двері прихованого типу найчастіше встановлюються з класичним розстібним відчиненням, сторона якого визначається на етапі проєктування. Виходячи з пожежних норм, двері прихованого типу з лівим відчиненням переміщаються проти годинникової стрілки, з правим — по годинниковій.

Для більш точного визначення сторони відкривання зверніть увагу на напрям штовхання полотна, а також руку, що використовується. Якщо двері прихованого типу відчиняються, придивіться до ручки, яка може розташовуватися як праворуч, так і зліва. Якщо для відкривання ви використовуєте праву руку, а ручка знаходиться зліва, перед вами права дверцята. Ручка праворуч і ліва рука – ліві двері.

Дверне полотно може відкриватися штовханням від себе. У цьому випадку праве розташування ручки та використання лівої руки вказує на праві двері.

 

Вибір сторони відкриття міжкімнатних прихованих дверей


Сторона відкривання залежить від кількох параметрів, зокрема вільної площі приміщення та наявності інших дверей. Останній пункт вкрай важливий для прихованих міжкімнатних дверей, які виходять в коридор.

У своїй більшості в типових багатоповерхових будинках найбільш скромними за площею приміщеннями є кухні та ванні кімнати. У разі встановлення міжкімнатних прихованих дверей враховується розміщення великої побутової техніки. Наприклад, ліве або праве відкривання «від себе» може бути функціонально незручним, якщо в кімнаті знаходиться великогабаритна пральна і сушильна машина, що стоїть окремо.

Якщо вибір зроблено на користь відкриття прихованих міжкімнатних дверей назовні, звертайте увагу на кут, який утворюється між полотнами. Ігнорування цього моменту призводить до того, що двері стикаються один з одним. Якщо двері, що виходять в коридор, розташовуються у дві лінії навпроти один одного, вибирайте ліве відкривання для одного боку і праве для протилежної.

Якщо вільної площі недостатньо, встановіть приховані міжкімнатні двері на відкатний механізм, який дозволить їм рухатися вздовж стіни. У тих випадках, коли площа не є визначальним фактором, рекомендується встановлювати двері з правим або лівим відкриттям від себе всередину кімнати.

З точки зору безпеки, якщо в квартирі проживають або часто знаходяться люди з інвалідністю або похилого віку, двері прихованого типу рекомендується робити назовні, що відкриваються. Якщо людина, перебуваючи в кімнаті, знепритомніє, відкрити двері буде легше.

 

Маятникові міжкімнатні двері прихованого монтажу


Безперечною перевагою маятникових дверей є її здатність відкриватися в обидві сторони. Вони аналогічно розстібним дверям-невидимкам не мають лиштви, але комплектуються спеціальною фурнітурою. Такі конструкції найчастіше зустрічаються у громадських місцях постійного та тимчасового перебування людей.

Якщо говорити про квартиру чи приватний будинок, то маятникові міжкімнатні приховані двері актуальні для дитячих кімнат, якщо малюк через свій вік не розуміє принципу руху дверного полотна і не може його відкрити.

 

Кут відчинення дверей прихованого типу


Ще один важливий момент, який позначиться на зручності експлуатації дверей – кут відчинення. Встановлені петлі можуть розгортати дверне полотно на 90, 110, 130, 180 градусів. Мінімальний кут — 90º дозволяє за необхідності заносити в кімнату великогабаритні меблі. З практики найбільш зручними в експлуатації є двері прихованого типу, що відчиняються на 110-130º.

Щодо прихованих дверей діють правила, які застосовуються до конструкцій з наличниками та стандартними петлями.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner