Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як визначити вогнестійкість дверей

Як визначити вогнестійкість дверей

Під терміном «вогнестійкість дверей» розуміють здатність конструкції зберігати свою геометрію та ефективно стримувати поширення вогню та диму протягом зазначеного часу. Сертифіковані протипожежні вогнестійкі двері поділяються на три категорії, які визначають можливість монтажу у тих чи інших комерційних, житлових та виробничих приміщеннях.

 

Особливості вогнестійких дверей типу I


Інформація про вогнестійкість дверей вказується у сертифікаті. Маркування складається з літерних та числових символів, останні вказують на час, протягом якого двері здатні виконувати свої функції у разі пожежі.

Перший тип вогнестійкості дверей – EI-60. Це конструкції, що стримують вогонь, дим та теплову дію протягом години. Встановлення таких конструкцій допускається у ліфтових холах, на шляхах евакуації та сходових клітинах, а також у виробничих, технічних та складських приміщеннях, які мають підвищений рівень вибухо- та пожежонебезпечності. Вогнестійкі двері EI-60 монтуються у вентиляційних камерах, серверних та електрощитових, виходах на дах житлових будівель.

 

Характеристики протипожежних металевих дверей типу II


Вогнестійкість дверей другого типу становить 30 хвилин і маркується EI-30. Здатність стримувати полум'я, дим та продукти горіння протягом півгодини дозволяє встановлювати такі протипожежні металеві двері у виробничих та складських приміщеннях з помірною пожежо- та вибухонебезпечністю, у багатоквартирних та приватних будинках, у медичних та освітніх установах з постійним чи тимчасовим перебуванням людей, а також на входи в ліфтові холи.

 

III тип протипожежних металевих дверей


Ця категорія має найнижчий рівень вогнестійкості – 30 хвилин. Протипожежні металеві двері маркуються EI-15 та встановлюються у приміщеннях з невисокими вимогами пожежної безпеки.

Зверніть увагу, що вогнестійкість дверей може бути вищою за потрібну, наприклад, замість EI-15 допускається монтаж конструкції типу EI-30 або EI-60.

 

Проведення випробувань протипожежних металевих дверей


Візуально визначити приналежність дверей до того чи іншого типу вогнестійкості неможливо, вся інформація вказується на шильдику та сертифікаті виробу.

Надання класу вогнестійкості відбувається після проведення випробувань в акредитованій лабораторії. У результати випробувань протипожежних металевих дверей вносяться дані про димо- і газонепроникність, вогнестійкість, час повного закривання стулки, рівень кліматичного виконання, характеристики окремих деталей, зокрема, коробку і стулки. Також визначається нормативний термін їхньої служби.

 

Розбір маркування протипожежних металевих дверей


Латинською літерою «Е» у маркуванні протипожежних дверей позначається показник втрати цілісності. Дана характеристика вимірюється в хвилинах і може змінюватись в межах від 30 до 120 хвилин. Чим більший показник «Е», тим довше протипожежні металеві двері здатні зберігати задану геометрію та конструкцію в умовах високої температури та прямої дії відкритого вогню.

«I» - літерне маркування, що вказує на втрату дверима теплоізоляції, аналогічно вимірюється в хвилинах від 30 до 120. Наприклад, EI-30 - це протипожежні металеві двері, які стримують проникнення тепла та зберігають форму протягом півгодини. Якщо двері мають скління більше 25%, додатково вказується параметр W, що показує щільність потоку теплового випромінювання.

Для протипожежних металевих дверей, які мають площу скління менше 25%, розроблено власну систему маркування з буквеним позначенням E, I, S. Останнє значення показує час, протягом якого двері ізолюють приміщення від диму. За наявності скління менше 25% дверей маркуватимуться EI-15, EI-30, EI-60.

Вибір вогнестійкості дверей залежить від функціонального призначення приміщення та його параметрів. Усі дані заносяться до проектної документації.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner