Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як працюють протипожежні двері та перегородки

Як працюють протипожежні двері та перегородки

Встановлення вогнестійких перегородок та дверей є обов'язковим пунктом забезпечення протипожежної безпеки житлових, комерційних та виробничих споруд. Ефективність протипожежних алюмінієвих перегородок та дверей залежить від якості використовуваних матеріалів та особливостей конструкції. Розберемо докладніше принцип їхньої роботи.

 

Конструкція вогнестійких перегородок та дверей


На цей час 95% всіх вогнестійких перегородок і дверей, що виготовляються, мають сталевий або алюмінієвий каркас. Однак зустрічаються моделі, в яких коробка, полотно та лиштва виконуються з натуральної деревини. Стійкість до дії полум'я забезпечується вогнезахисними просоченнями, які наносяться на деревину на етапі підготовки.

Протипожежні алюмінієві перегородки та двері в порівнянні з дерев'яними мають вагому перевагу – меншу вагу, яка спрощує процес монтажу. Для дверей використовується цілісний сталевий лист завтовшки не більше 1,2-1,5 мм. Коробка виконується переважно зі сталі 1,5-2 мм. Додатково поверхні обробляють порошковою фарбою, яка не підтримує процес горіння.

У вогнестійких перегородках та дверях передбачена теплова ізоляція, яка прокладається між дерев'яними чи сталевими полотнами. Її роль найчастіше приділяється листам мінеральної вати. Функцію термоізоляційного шару можуть виконувати гіпсокартонні плити.

Ефективно протистояти поширенню полум'я вогнестійким перегородкам і дверям допомагає особлива система ребер жорсткості, а також пара контурів ущільнювачів, які розташовуються по всьому периметру. Перший контур виготовляється із гумового ущільнювача. Його основне завдання – забезпечення максимального прилягання та фізичної герметизації, що запобігає поширенню холодного диму.

Другий контур вогнестійких перегородок та дверей виконаний зі спеціальної ущільнювальної термострічки. При дії високої температури стрічка збільшується в 10 разів і щільно закриває весь отвір. Завдяки цьому дим та продукти горіння утримуються всередині приміщення та не поширюються у коридорах та сусідніх площах. На початкових етапах горіння стрічка рухлива, дозволяє безперешкодно відчинити двері зсередини і залишити приміщення.

Всі сертифіковані вогнестійкі перегородки та двері мають клас, що визначає час, протягом якого конструкція зберігає форму, цілісність та ефективно протистоїть вогню. Літерне і числове маркування має вигляд EI 30, EI 45, EI 60. У комерційних спорудах з великою кількістю людей частіше встановлюють вогнестійкі перегородки та двері EI 60, що дають годину для спокійної евакуації людей.

 

Особливості протипожежних алюмінієвих перегородок


Перегородки можуть бути статичними або активними з фрамугами і прорізами, що відкриваються. Вогнестійкість конструкції залежить від встановленого скла. Це може бути монолітне, багатошарове або гелезалівне вогнестійке скло.

Протипожежні алюмінієві перегородки з поліплексом (багатошаровим склом) мають межу вогнестійкості від EIW 15 до EIW 120. Блок формується з двох і більше флоат-склів, простір між якими заповнюється полімерним складом. Принцип роботи поліплексу в протипожежних алюмінієвих перегородках полягає в тому, що при нагріванні одного зі скла до температури 120-200 ° С гель змінює свої фізичні характеристики та спінюється, перетворюючи скло на непрозору та жорстку конструкцію. Спінений шар гелю ізолює друге скло і не дозволяє йому нагріватися.

Протипожежні алюмінієві перегородки з поліплексом мають високі оптичні властивості, можуть використовувати для зовнішнього та внутрішнього зонування.

Монолітне скло у протипожежних алюмінієвих перегородках може мати товщину 6, 8 та 10 мм, найчастіше використовується при виготовленні декоративних вітражів, а також при великих площах скління. Найбільш можливий показник вогнестійкості E60.

Гелезаливне скло у протипожежних алюмінієвих перегородках виготовляється за спеціальною технологією. В результаті виходить триплекс із двох стекол та вогнестійкого гелю, який не розширюється, а кристалізується. Через фізичні властивості заповнює гелю такі протипожежні алюмінієві перегородки можна встановлювати виключно всередині приміщень, оскільки при низьких температурах гель кристалізується і скло безповоротно втрачає свої протипожежні властивості.

Який би варіант перегородки ви не вибрали, пам'ятайте, що рівень вогнестійкості повинен підтверджуватись сертифікатом, який видається ліцензованими компаніями.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner