Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Типи вогнестійкості для протипожежних перегородок

Типи вогнестійкості для протипожежних перегородок

Термін «протипожежні перегородки» застосовується до конструкцій та інженерних рішень, які мають нормовану межу вогнестійкості. Вогнестійкі скляні перегородки на алюмінієвому каркасі мають чимало переваг від простоти монтажу до ефективного стримування вогню та диму під час пожежі. Розберемо докладніше особливості вибору перегородок та його технічні характеристики.

 

Вогнестійкість протипожежних перегородок І типу


До першої категорії вогнестійкості відносяться протипожежні перегородки, здатні стримувати поширення диму і вогню протягом 45 хвилин, такі конструкції маркуються EI 45. Протягом зазначеного часу перегородка зберігає задані геометричні форми і цілісність по всій площі,

Найчастіше такі протипожежні перегородки зводяться з цегли, гіпсу та бетону, проте можливі варіанти на сталевому чи алюмінієвому каркасі з використанням прозорих вогнестійких полімерів та скла.

При виборі тієї чи іншої моделі протипожежної перегородки враховуються класи пожежної небезпеки будівельної споруди. Наприклад, для будівлі класу С0 не допускається монтаж перегородок з маркуванням К1, у яких використовується деревина з вогнетривкою обробкою (КМ1).

Вогнестійкі протипожежні перегородки з цегли можуть мати товщину 120 або 65 мм. Додатково збільшення стійкості такі конструкції армують арматурними сітками, які прокладаються через кожні 5-6 рядів. Цегла протипожежна перегородка 65 мм має клас вогнестійкості EI 45, 120 мм - EI 150.

Найрідкіснішими є бетонні перегородки. Конструкції виготовляються у заводських умовах і поставляються на будівельний майданчик у готовому до монтажу вигляді. Протипожежні перегородки товщиною 60 мм із важкого бетону мають клас вогнестійкості EI 45, із пористого бетону товщиною 75 мм – EI 150.

Якщо йдеться про монтаж недорогих протипожежних перегородок, вибір нерідко роблять на користь вогнестійкого гіпсокартону. Тривалий опір вогню забезпечується коштом сердечника з армувального скловолокна, а також завдяки вмісту глини. Як профіль застосовують дерев'яні, сталеві та алюмінієві рами.

Одинарний металевий каркас, заповнений мінеральною вогнестійкою плитою товщиною 50 мм і щільністю в межах 40 кг/м³, обшитий з двох сторін ГКЛ, має вогнестійкість EI 45. Якщо стандартні листи гіпсокартонних замінити вогнестійкими, перегородка буде мати характеристику EI 60.

 

Класифікація скляних перегородок із алюмінієвим каркасом.


Скло завдяки своїй легкості та здатності пропускати світло на даний момент є найпопулярнішим матеріалом виготовлення перегородок з алюмінієвим каркасом. Залежно від типу скла перегородки може мати перший чи другий клас вогнестійкості.

Встановлення скляних перегородок з алюмінієвим каркасом допускається в зоні евакуації (холи та тамбури), у ліфтових зонах, вестибюлях, на сходових прольотах, а також у коридорах. Монтаж скляних перегородок дозволяє знизити можливість поширення полум'я з одного приміщення в інше, при цьому конструкція не вимагає посилення фундаменту або зведення додаткових стін.

Найчастіше в комерційних та житлових будинках встановлюються скляні перегородки з вогнестійкістю: EI 15, EI 45 та EI 60, у виробничих приміщеннях також монтуються EI 90.

В алюмінієвий каркас в залежності від умов експлуатації приміщення можуть встановлюватися полегшене, просте армоване скло, термостійке класу EIW і вище, загартоване монолітне і багатошарове.

 

Маркування алюмінієвих скляних перегородок


Будь-яке маркування вогнестійкості на скляних дверях або перегородці має підтверджуватись сертифікатом. Для читання позначень достатньо розуміння основних параметрів:

I – ізоляція від тепла;

S - непроникність для диму/газів;

E – механічна цілісність;

W - стійкість до теплового випромінювання;

R - несуча здатність.

Останній параметр не є обов'язковим, але може бути в позначенні.

Цифрове значення, наприклад, 15, 30, 45, 60 вказує на час у хвилинах, протягом якого двері або перегородка зберігає свої властивості та надійно утримує поширення полум'я. Маркування стосується не тільки полотна або заскленої поверхні в алюмінієвому каркасі, але й усієї конструкції, у тому числі коробки та фурнітури.

Якщо металевий корпус не має спеціального захисту, то його вогнестійкість буде невелика, в межах R6-R10. Низький опір відкритому вогню пояснюється високою теплопровідністю алюмінію та сталі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner