Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Помилки при встановленні алюмінієвих протипожежних перегородок

Помилки при встановленні алюмінієвих протипожежних перегородок

Встановлення скляних протипожежних дверей, перегородок, вікон, стін та перекриттів з необхідною межею стійкості до вогню та диму є важливим етапом у забезпеченні протипожежної безпеки у житлових, комерційних та виробничих приміщеннях. Однак необхідний рівень безпеки залежить не тільки від якості та конструктивних особливостей алюмінієвих протипожежних перегородок, а й від правильності їх монтажу.

 

Вимоги до алюмінієвих протипожежних перегородок І типу


Найбільш поширена помилка при монтажі алюмінієвих протипожежних перегородок I типу — розміщення їх таким чином, що утворюється додаткова перешкода до евакуаційних шляхів. Крім того, конструкції нерідко зменшують ширину підходів до пожежних шаф та кранів.

При встановленні алюмінієвих протипожежних перегородок важливо враховувати, що вони повинні проходити через весь простір поверху або окремого приміщення, у тому числі за конструкцією підвісної стелі.

Місця, в яких алюмінієві протипожежні перегородки будуть примикати до перекриттів та стін також повинні мати аналогічну межу стійкості до теплового та вогневого впливу.

До першого типу належать не лише алюмінієві протипожежні перегородки. У ряді випадків зводяться бетонні чи цегляні конструкції. Часта помилка – облаштування комунікаційних отворів та отворів без заповнення негорючими матеріалами.

Алюмінієві протипожежні перегородки першого типу рекомендується встановлювати в будинках висотою понад 28 м для відділення вестибюлів, коридорів та галерей, які є евакуаційними шляхами. Також цей тип перегородок зручний для поділу коридорів довжиною понад 60 м. Проєктування та встановлення монолітних та алюмінієвих протипожежних перегородок здійснюється на етапі капітального будівництва.

 

Монтаж перегородок та скляних протипожежних дверей II типу


Скляні протипожежні двері та перегородки з меншою межею вогнестійкості відносять до II типу (не нижче EI 15). До цієї категорії належать алюмінієві, сталеві збірні конструкції з прозорими композитними матеріалами та вогнестійким склом.

Такі алюмінієві перегородки зі скляними протипожежними дверима не можуть замінити конструкції I типу, їх установка виправдана при переплануванні великих відкритих приміщень, зокрема для ізоляції робочих місць, офісів і кабінетів.

Найчастіша помилка при встановленні перегородок зі скляними протипожежними дверима полягає в неправильному розрахунку необхідної вогнестійкості. Конструкції другого типу не розраховані на тривале стримування розповсюдження вогню та диму, їх завдання – забезпечення безпечної евакуації людей та винесення важливої ​​звітної документації.

У таких приміщеннях, як архіви та серверні перегородки зі скляними протипожежними дверима, не можуть встановлюватися за відсутності стін та перекриттів першого типу вогнестійкості. За своєю архітектурою перегородки мають невелику масу, тому не вимагають посилення фундаменту та стін.

Алюмінієві перегородки зі скляними протипожежними дверима можуть відноситися як до першої, так і до другої категорії, залежно від особливостей конструкції та місця монтажу. Якщо виробник заявляє межу вогнестійкості вище EI 45, металевий каркас повинен мати додатковий захист, найчастіше використовують тонкошарові покриття, що спучуються. Для менш вогнестійких конструкцій такий захист не потрібен.

При монтажі перегородок зі скляними протипожежними дверима часто забувають про необхідний рівень герметичності. Конструкція повинна не тільки утримувати полум'я, а й забезпечувати комфортний мікроклімат у приміщенні, зокрема, перешкоджати проникненню протягів та вологи. Ізоляція зазорів проводиться вогнестійкими матеріалами, порожнечі та шви зашпаровуються спеціальним герметиком. Якщо перегородка має зовнішню сторону, встановлюються металеві козирки та відливи.

Для того щоб після встановлення перегородок не виникав ефект «акваріума», пліснява та грибок, додатково знадобиться розробка системи вентиляції з припливними клапанами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner