Яку сертифікацію мають проходити протипожежні двері
Головним завданням вогнестійких сталевих дверей є обмеження доступу вогню та диму до приміщення. Якісні протипожежні двері перед тим, як надійти у продаж, піддаються різним випробуванням, на кінцевому етапі яких видається сертифікат.
Згідно з правилами пожежної безпеки кожні двері повинні бути забезпечені комплектом документації, в якому значаться її властивості. Крім сертифікації, кожна модель повинна забезпечуватися паспортом, який видається виробником. Цей документ має силу лише у комплекті із сертифікатом.
Як відбувається видача сертифіката на протипожежні двері
Офіційним документом, що підтверджує відповідність продукції всім перерахованим характеристикам у паспорті, є сертифікат. Така конструкція відповідає всім технічним регламентам та нормативам. Видача документації на протипожежні двері здійснюється після проведення всіх необхідних випробувань, у яких властивості продукції було підтверджено.
Відповідно до сертифіката відбувається маркування конструкцій за ДСТУ, що наноситься на кожне дверне полотно. Вона повинна збігатися зі значеннями, які вказані в паспорті та сертифікаті. Також варто пам'ятати, що разом із товаром клієнт має право вимагати у компанії копію ліцензії на виробництво вогнестійкої конструкції та звіт про випробування із зазначенням усіх її властивостей.
Завдяки його наявності клієнт може підібрати модель найвищої якості. Документ випускається за єдиною формою та в ньому відбувається фіксація основних властивостей та характеристик, а також конструктивних особливостей певної моделі. Сам паспорт може відрізнятися за своїм змістом та оформленням. Придбання протипожежних дверей із цим документом надає можливість врятувати не лише майно, а й життя.
Нюанси оцінки якості протипожежних дверей
У процесі оцінки якості протипожежних дверей під час проведення випробувань виробу оцінюється за низкою критерій. Серед показників має значення втрати конструктивної цілісності, який змінюється в годинах і хвилинах, і теплоізоляційні властивості самої конструкції. Також під час проведення випробувань досліджується максимально допустима величина проникності дверей токсичних продуктів горіння.
Однією з характеристик конструкції вважається межа вогнестійкості. Його встановлюють під час впливу на дверне полотно вогнем і фіксують час, який здатні двері витримати при випробуванні вогнем. Мінімальною величиною є 15 хвилин, максимальною 90. Це значення каже, що протягом певного терміну конструкція здатна утримувати полум'я та токсичні речовини, не дозволяй їм проникнути до приміщення. Цього часу має вистачити для безпечної евакуації мешканців та приїзду пожежної бригади. Також визначається норма виділення токсичних компонентів під час горіння та швидкість поширення полум'я.
Якісна вогнестійка конструкція може бути встановлена як у приватному будинку чи котеджі, так і у державній установі.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні