Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Виготовлення металевих протипожежних дверей: технологічні особливості

Виготовлення металевих протипожежних дверей: технологічні особливості

Встановлення металевих протипожежних дверей стане розумним рішенням для мешканців багатоквартирного будинку, так і для приватного котеджу. Вони повинні бути встановлені в обов'язковому порядку у будь-яких державних установах та промислових комплексах. У процесі їх виготовлення використовуються спеціальні матеріали та особлива фурнітура, що відрізняється негорючістю. Про те, як виробляються вогнестійкі конструкції йтиметься далі.

Варто зазначити, що протипожежні двері відрізняються класом вогнестійкості, залежно від якого конструкція утримує вогонь певний час. Бурхлива стихія може бути утримана на 30, 60 хвилин або годину. Завдяки конструкційним особливостям двері надійно утримують токсичні випаровування, що забезпечує достатньо часу для евакуації людей.

 

Особливості виготовлення металевих протипожежних дверей

 

Насамперед для виготовлення металевих протипожежних дверей використовуються якісні матеріали, серед яких важливу частину займає наповнювач. Виробники найчастіше використовують для цієї мети гіпсоволокнистий лист, азбест, мінеральну вату. У поодиноких випадках застосовується деревина, просочена спеціальним складом.

Окрема увага приділяється фурнітурі, яка здатна витримувати як вплив високої температури, а й вага самої конструкції. У процесі виготовлення деталі покриваються полімерним порошком, який гарантує їхню міцність та захист від нагрівання.

Під час виготовлення протипожежних дверей використовується метод гарячої та холодної прокатки. На першому етапі готується саме полотно та фурнітура, виконується зварювання складників та встановлюються елементи безпеки. Найчастіше застосовується точкове зварювання, яке вважається найнадійнішим.

Перед фарбуванням двері піддаються гальванічної обробки та шліфування. Важливо очистити дверну коробку від надлишків окалини, пилу та слідів іржі. Деякі підприємства виконують завдання методом дробометанія. На завершальному етапі конструкцію фарбують та відправляють на просушування. У процесі роботи використовуються цілісні металеві листи, які розрізаються гільйотинними ножицями. Формування коробки відбувається шляхом згинання до потрібного положення. Усі роботи виконуються на спеціальному столі, що запобігає ймовірності перекосів.

 

Вимоги безпеки протипожежних дверей

 

У процесі виготовлення протипожежних дверей виробники виконують роботи відповідно до ГОСТу, що гарантує високу якість конструкції та виконання нею всіх функцій. Вогнестійкий виріб повинен повністю у разі пожежі забезпечити запас часу, а пожежники зможуть виконати евакуацію.

Конструкція повинна відрізнятися акуратністю виконання, що дозволяє встановлювати на неї складні замикаючі механізми. Двері, що пройшли сертифікацію, відповідають низці вимог, які встановлені законодавством.

 

Сертифікація протипожежних дверей

 

Перед тим як протипожежні двері будуть допущені до продажу, кожен екземпляр проходить обов'язкову сертифікацію за всіма правилами пожежної безпеки. Ця процедура відбувається відповідно до спеціального регламенту за напрацьованою схемою в рамках заданих умов. Коли виробник виготовляє продукцію як вогнестійку, він повинен дати дозвіл на те, щоб піддати ряду випробувань. У процесі проведення заходів, якщо двері їх витримали, видається відповідний сертифікат, який випускається для різних типів виробів окремо.

Усі конструкції піддаються випробуванням згідно з певним регламентом. Під час виконання завдання на дверне полотно розміщують термодатчики, а з іншого боку впливають на нього відкритим вогнем. Термодатчики показують температуру і проміжок часу, за який двері зберегли цілісність. На завершальному етапі дверей надається клас вогнестійкості. За бажанням можна замовити вогнестійку конструкцію відповідно до індивідуальних креслень. Для приватних будинків найчастіше встановлюють вироби, здатні тримати вогонь до 30 хвилин. Величезний вибір готових виробів дозволяє підібрати рішення відповідно до інтер'єру будинку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner