Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Який отвір потрібен для двері 600 мм

Який отвір потрібен для двері 600 мм

Міжкімнатні двері в залежності від ширини випускаються у п'яти стандартах, вхідні – у двох. Полотна шириною 60 см для зручності експлуатації найчастіше встановлюються у приміщення невеликої площі, зокрема, у санвузлах та ванних кімнатах. Також подвійні полотна 60 см можуть встановлюватися як двостулкові двері в отворах 130 см. Від правильного співвідношення отвору та дверей залежить не тільки зручність експлуатації, але та естетичний вигляд усієї конструкції.

 

Який проріз потрібен для встановлення міжкімнатних дверей 600


Якщо слідувати загальному правилу, то ідеальний проріз повинен бути на 7-10 см ширший за сам полотно. Двері 60 см без підрізування і розширення встановлюються в прорізи шириною від 67 до 73 см. Для інших випадків може знадобитися видалення частини стіни по ширині отвору або замовлення нестандартних дверних полотен. При виборі дверей важливо враховувати, що не всі полотна можна акуратно підрізати.

 

Замір прорізу із встановленими старими дверима


Якщо в отворі все ще встановлена ​​стара, її можна використовувати як орієнтир для виміру. Допускається це тільки в тому випадку, якщо полотно добре проходить в отвір і не втратило своєї геометрії в результаті деформації.

Вимірювання проводиться за трьома точками: зверху, знизу та в центрі. З даних береться найменше. У побутових умовах виміри зручніше проводити м'якою кравецькою стрічкою.

Якщо двері туго входить в отвір або при закриванні утворюється помітна щілина, виміри краще проводити по дверній коробці зі знятими лиштви. Виміри аналогічно проводяться у трьох точках по ширині та у трьох по висоті. Проріз повинен бути більший за короб не менше ніж на 2 см, ця ширина необхідна для регулювання дверної коробки за рівнем.

Якщо прозір між коробкою та отвором занадто великий, конструкція буде недостатньо міцною для установки полотна, особливо якщо двері виконані з натуральної деревини та мають велику вагу. Допустима різниця не більше 7 см за шириною і 3,5 см — за висотою.

 

Як виконати вимір самостійно

 

Для вибору готового дверного комплекту виміри отвору можна провести самостійно з використанням кранівської сантиметрової стрічки. Верхня точка виміру розташовується зверху в кутах отвору, нижня - в нижніх кутах, центральна - на відстані 1 м від верху отвору. Якщо отримані дані відрізняються один від одного, як орієнтир береться найменше.

Далі застосовуємо формулу: від отриманої ширини отвору віднімаємо подвоєну товщину блоку (3 см) та монтажного зазору (1,5 см). Наприклад: 70 - 3х2 - 1,5 х2 = 61 см.

Від отриманої висоти отвору аналогічно віднімаємо товщину коробки (3 см), обов'язкового монтажного зазору (1,5 см) та функціонального повітрообмінного зазору знизу (0,5 см). Приклад: 207 – 3 – 1,5 – 0,5 = 202 див. Якщо конструкцією передбачено поріг, то отриманого результату додатково віднімають подвійну товщину рами, тобто. 6 см. Після підрахунків отримуємо, що полотно повинно мати розмір 202 х 61 см, наближений стандартизований розмір — 2000 х 600 мм. Незначні відхилення нескладно закрити лиштвами.

Найбільш поширена помилка — виконання виміру та замовлення полотен у момент, коли стіни не мають остаточного оздоблення, це стосується як цегляних, так і бетонних стін. Найчастіше така ситуація зустрічається у новобудовах, які здаються під оздоблення. Також необхідно враховувати, що далеко не всі сантиметрові стрічки мають коректне розташування поділів. Перед використанням обов'язково перевірте правильність сантиметра за допомогою лінійки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner