Чем покрасить межкомнатные двери МДФ
МДФ (дрібнодисперсійна фракція) є листовим матеріалом, що складається з дрібнодисперсної стружки, яка з'єднується під дією високої температури та тиску. Широке поширення у виробництві дверних полотен МДФ отримав завдяки міцності, щільності та легкості обробки. Справедливо сказати, що двері МДФ — це гідна альтернатива масиву з більш доступною вартістю.
Чим пофарбувати двері МДФ – вибір лакофарбового матеріалу
При виборі лакофарбових складів враховуються такі фактори, як час висихання, наявність запаху, можливість працювати з використанням фарбопульта, необхідність наявності великої площі, що провітрюється, а також експлуатаційні особливості приміщення (вологість, інтенсивність).
Найбільш нешкідливою вважається водоемульсійна фарба, яка не має запаху і може використовуватися навіть усередині житлових приміщень. Якщо у пріоритеті швидкість висихання шарів, пальма першості належить акриловим фарбам. Яку б фарбу ви не вибрали, на ній має бути маркування «висока адгезія».
Алкідно-уретанові та алкідні склади мають гарне співвідношення ціни та довговічності покриття, проте досить довго сохнуть та зберігають неприємний, їдкий запах. Їх використання вимагає приміщення, що добре провітрюється.
Лідером у довговічності є поліуретанові емалі, крім того, вони дозволяють отримати поверхню стійку до стирання та впливу побутових мийних засобів. Підходять для будь-яких приміщень, зокрема, санвузлів та ванних кімнат.
Попередня підготовка дверей до фарбування
Етапи підготовки до фарбування залежать від того, чи були раніше пофарбовані двері. Якщо полотно встановлено в отворі, його знімають із петель. Монтування підкладають під двері так, щоб вийшов важіль, який зможе підняти конструкцію вгору. Петлі можуть фіксуватися і на класичних шурупах (нові моделі), для їх зняття досить розкрутити шурупокрутом або викруткою. Вставки скла попередньо заклеюються малярським скотчем встик.
Старий лакофарбовий шар можна зняти кількома способами. Механічний передбачає використання наждачного паперу, хімічний – спеціальних розчинників, термічний – потоку гарячого повітря будівельного фена. Який зі способів ви не вибрали, пам'ятайте про необхідність захисту органів дихання.
Нанесення ґрунту рекомендується проводити при температурному діапазоні від +18 до +28 °С при відносній вологості 50-80%. Якщо двері нові та раніше не фарбувалися, вологість деревини має становити 8-14%.
Використовувана ґрунтовка повинна мати маркування «для деревини та МДФ». При роботі з використанням фарбопульта оптимальним вважається робочий тиск 2-4 атм. І розмір дюзи 16-24 мм. Це дозволяє досить швидко отримати мокрий шар 80-120 мкм.
Сушіння ґрунтовки має проходити при температурі від +16 до +60 °С, час варіюється від 30 хвилин до 6 годин і вказується в інструкції виробником складу. Якщо двері надалі будуть лакуватися, як шар ґрунтовки можна використовувати лак для деревини.
Технологія фарбування МДФ дверей
Нанесення лакофарбового покриття проводиться при робочому тиску 2,5-4 атм. З використанням дюзи 16-24 мм. Використання фарбопульта дозволяє отримати рівномірне та гладке покриття, яке практично не вимагає зашкурювання проміжних шарів.
Двері можуть фарбуватись і в один шар, при цьому його товщина має бути не менше 120-150 мкм. Для зручнішого фарбування полотно рекомендується встановлювати під кутом 15-20 °.
Якщо як покриття використовується акрилова фарба, вологість повітря при сушінні повинна становити 50-80%. За таких параметрів час висихання шару становитиме 1,5-2 години.
Процедуру фарбування можна проводити та за допомогою валика, для цього потрібно:
- місткість для фарби;
- валик;
- пензлик;
- наждачний папір.
Після висихання шару ґрунтовки фарбу в невеликій кількості набирають на валик і наносять на поверхню в одному напрямку. На даному етапі важливо не намагатися відразу покрити велику площу дверей, це загрожує появою патьоків. Працювати валиком зручніше, коли двері розташовані горизонтально.
Зверніть увагу, що акрилові фарби через водну основу мають властивість підіймати ворс деревини, тому проміжні шари обов'язково шліфується нульовим наждачним папером.
Якщо двері мають декоративні елементи, після ґрунтовки їх фарбують за допомогою кисті, решта дверей фарбується валиком. Після висихання на полотні фіксується фурнітура, і двері займають своє місце в отворі.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні