Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Види та особливості металевих протипожежних дверей

Види та особливості металевих протипожежних дверей

При будівництві сучасних будівель все частіше віддають перевагу металевим вогнестійким дверям, особливо в адміністративних спорудах і багатоповерхівках. Такий попит обумовлений тим, що вогонь може швидко поширюватися між приміщеннями без спеціальних перешкод. Саме наявність протипожежних дверей дозволяє зупинити стихію до приїзду служби порятунку. Завдяки перемичкам буде збережено майно, а часом і врятовано життя людей.

Протипожежні двері від виробника можуть виготовлятися зі спеціальної сталі або дерева, бути глухими або зі склінням, мати одну стулку або дві. Виділяють також спеціальні конструкції з металу та вогнетривкого скла, які виготовляються виключно під індивідуальні параметри приміщення.

 

Різновид дверей металевих вогнестійких

 

Основною характеристикою протипожежних дверей від виробника є вогнестійкість. Завдяки цьому показнику виділяються такі види перемичок:

 • EI-90 і вище – двері можуть стримувати вогонь та дим 90 хвилин і більше;
 • EI-60 - це середній рівень, який говорить про здатність перешкоди простояти близько години;
 • EI-30 - така перемичка запобігає поширенню стихії протягом пів години.

Літера «Е» в даному маркуванні вказує на появу отворів, через які проникають вогонь та дим. Позначення «I» свідчить про сильний нагрів поверхні перемички всередині, а числове значення — це час опору перешкоди стихії.

Двері протипожежні не повинні мати рівень вогнестійкості вище, ніж стіни та перекриття. В іншому випадку може вийти так: все згорить, плити завалиться, а перемичка залишиться цілою. Саме тому перед встановленням дверей вогнестійких металевих необхідно знати всі характеристики матеріалів, з яких було зведено будівлю.

Найпоширеніший вид металевої перемички має двопільну конструкцію. Ці протипожежні двері складаються з двох стулок і встановлюються в місцях з великим потоком людей. Однопольні ж протипожежні двері від виробника частіше замовляють глухі, без вставки скла. Такий вид перемички монтують у щитових, технічних і складських приміщеннях.

 

Специфіка протипожежних дверей від виробника

 

Звичайні та протипожежні двері – це не одне й теж. Спеціальна вогнетривка перемичка має низку конструктивних відмінностей, що безпосередньо впливають на показник опору конструкції стихії.
Особливості протипожежних дверей від виробника:

 • перемичка виготовляється із тонкого листа сталі;
 • всередині конструкція має бути заповнена спеціальним вогнестійким матеріалом;
 • вся фурнітура виготовлена ​​із важкоплавкого металу;
 • двері повинні бути оснащені клямкою та натискною ручкою;
 • обов'язкова наявність доводжувачів;
 • периметр перемички обклеєний стрічкою, яка перешкоджає поширенню диму та чадного газу.

Окремо хотілося б зупинитись на замках для дверей металевих вогнестійких. Під час пожежі необхідно провести швидку евакуацію людей із приміщення. Спеціальний замок "антипаніка" зсередини зможе відкрити навіть дитина. Двері протипожежні відчиняються за допомогою легкого натискання на планку або кнопку.

Виробництво вогнестійкої перемички – це складний процес, яким мають займатися лише професіонали. Виробник дверей металевих вогнестійких повинен мати дозвіл на виготовлення таких конструкцій та сертифікати відповідності технічних параметрів продукції.

 

Двері протипожежні: міфи та реальність

 

Існує безліч міфів про протипожежні двері від виробника, які можуть ввести в оману. Представляємо невелику добірку найпоширеніших домислів:

 • вогнестійкі перемички не можуть бути засклені — цей міф викликаний загальним знанням про крихкість скла;
 • двері протипожежні виготовляються тільки з металу — ця помилка суперечить сучасним технологіям, які дозволяють виробляти дерев'яні перемички;
 • на вогнетривку перешкоду можна встановити будь-який замок — це скоріше навіть не міф, а бажання клієнта поставити механізм, який хочеться;
 • будь-які двері можна переробити в протипожежну — оббити листами заліза недостатньо для того, щоб перемичка стала стримувати поширення вогню та диму;
 • протипожежні двері від виробника можуть бути будь-якої конструкції та розмірів — ця помилка викликана прагненням замовника встановити конструкцію, яка гармонійно впишеться в інтер'єр;
 • металеві перемички виготовляються з товстого матеріалу — це помилкова думка, оскільки для виробництва протипожежних дверей необхідно використовувати тонкі листи.

Створення вогнетривкої перемички має відповідати технічним умовам, які вказані у сертифікатах пожежної безпеки будівлі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner