Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Двери деревянные противопожарные EI30

Двери деревянные противопожарные EI30

Дерево — це лідер серед легкозаймистих матеріалів. Завдяки спеціальному технологічному процесу двері з цього матеріалу стають вогнестійкими. Раніше протипожежні перемички виготовлялися лише з металу. Прогрес не стоїть на місці та сьогодні вогнестійкі дерев'яні двері – це найпопулярніші та потрібні конструкції. Такі перемички мають естетичний зовнішній вигляд та тривалий термін служби. Виготовляються протипожежні дерев'яні двері з різним ступенем вогнестійкості: ei 15, ei 30, ei 45, ei 60 і так далі. Цифри в даній класифікації вказують на час, який перемичка зможе стримувати натиск вогню та диму.

 

Особливості вогнетривких дерев'яних дверей

 

При виробництві протипожежних дерев'яних дверей використовуються різні види оздоблення та додаткові вставки: вогнестійке скло, пластик, шпон, МДФ, ДСП та інші матеріали. Саму ж дошку та конструкцію короба вимочують у спеціальному розчині. Деякі професіонали рекомендують проводити процедуру просочення антипіреновим сольовим складом кожні п'ять років для повноцінного виконання функції вогнетривких дерев'яних дверей. Повторювати такі заходи регулярно буде складно, оскільки необхідно дістатися середини перемички, минаючи всю обшивку.

Протипожежні дерев'яні двері бувають:

 • з одними дверцятами;
 • з двома дверцятами;
 • з вогнестійким склом;
 • глухі без вставок.

Для установки таких конструкцій у місцях спеціального призначення заведено використовувати вогнестійкі двері ei 30 з підвищеною звукоізоляцією. Такі перемички не дозволять поширитися вогню або диму протягом пів години.

Слід звернути увагу на фурнітуру. Замки, петлі та інші металеві елементи мають вищі показники теплопровідності. При дії вогню такі компоненти можуть розширюватися, нагріватися і навіть призвести до спалаху всередині захисного простору. Тому фурнітуру на протипожежних дерев'яних дверях необхідно вибирати зі спеціального вогнетривкого сплаву або накривати спеціальними накладками. Такі пристрої виготовляються з того ж матеріалу, що і стрічка ущільнювача.

Вогнестійкі дерев'яні двері зі склінням гармонійно впишеться в будь-який інтер'єр. Така перемичка не виглядає громіздко. Двері зі склом можна встановлювати в офісах, сходових майданчиках, квартирах. Дані перемички зручні тим, що є можливість оцінити ситуацію при загорянні, не відкриваючи її. При відкритті протипожежних дерев'яних дверей із заскленням ви не вдарите людини, що входить або виходить, оскільки будете її бачити. Ця вставка не тріскається і не вигоряє.

 

Правила встановлення протипожежних дерев'яних дверей

 

Завдяки сучасним матеріалам та технологіям вогнестійкі дерев'яні двері можна встановлювати практично скрізь, оскільки вони зовні нічим не відрізняються від звичайних конструкцій. Монтують їх там, де металеві перемички будуть недоречними:

 • у житлових приміщеннях;
 • в офісах;
 • у готелях;
 • у театрах, виставкових залах, кінотеатрах, музеях тощо;
 • у навчальних та медичних закладах.

З першого погляду може здатися, що немає відмінностей в установці звичайних дверей та протипожежних, але це не так. Ця перемичка має особливу конструкцію і відрізняється великою вагою, тому процес монтажу потребує спеціальних навичок та знань. Рекомендується цю процедуру довірити фахівцям, щоб перемичка виконувала свою функцію на всі сто відсотків.

При установці вогнестійких дерев'яних дверей слід дотримуватися наступних правил:

 • обов'язкова наявність ущільнювачів по всьому периметру перемички, які запобігатимуть поширенню диму та газу;
 • встановлення якісної протипожежної фурнітури зі спеціальною терморозширювальною стрічкою;
 • використання тільки вогнетривке засклення;
 • доводчики мають бути з противагами;
 • за наявності скла в протипожежних дерев'яних дверях, периметр вставки обклеюється термостійкою стрічкою.

З одними дверцятами глухі перемички в основному встановлюються в будівлях з довгими та вузькими коридорами. У закладах із великим потоком людей рекомендується використовувати двочасткові вогнестійкі дерев'яні двері.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner