Кошик
63 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Що таке шпоновані двері

Що таке шпоновані двері

 

🚪 Шпоновані двері - це

🚪 Що таке шпоновані міжкімнатні двері

🚪 Виготовлення шпонованих дверей

 

Довговічність та естетична привабливість натурального дерева цінувалися за всіх часів. Саме це народне кохання призвело до винаходу шпону, який має властивості натурального дерева, але значно нижчий за його вартість. Розберемо технологію виготовлення шпонованих міжкімнатних дверей, їх переваги та види.

 

Шпоновані двері - це

 

Під терміном «шпон» розуміють тонкий зріз натуральної деревини, який використовується як декоративний шар на міжкімнатних дверях. Перші згадки про шпон були знайдені ще у Стародавньому Єгипті, на той час усі роботи виконувались вручну, тому вироби були трудомісткими та дорогими.

Верстат для лущення деревини винайшли у 1819 році. Наприкінці минулого століття технологію впровадили у виробництво дверних полотен, так розпочалася ера шпонованих дверей.

Шпон, який використовується для обробки дверей може бути:

  • лущеним;
  • струганим;
  • пиляним.

Для лущеного використовується деревина дуба, берези, вільхи та сосни. Такі двері відносяться до недорогого цінового сегменту, оскільки сам процес виробництва не є ресурсозатратним. Деревина зрізається по спіралі, що дозволяє отримувати якомога більше шпону.

Струганий шпон поділяється на кілька категорій залежно від напрямку зняття шарів, для виробництва використовується в'яз, горіх, бук, тис, ясен. Перевагою таких міжкімнатних дверей є природна фактура. Крім того, він більш якісний і щільний у порівнянні з лущеним.

Найбільш дорогими є двері з обробкою пиляним шпоном, який виробляють із хвойної деревини, нарізуючи її тоненькі дощечки.

 

Що таке шпоновані міжкімнатні двері

 

Залежно від наявності пустот усередині каркасу двері моделі поділяються на суцільні та порожнисті. У першому випадку полотно виробляють повністю із соснового бруса, який склеюється у моноліт. Отримана заготівля обклеюється панелями МДФ та покривається шпоном з використанням спеціальних клейових складів.

Пустотілі двері складаються з каркасу та пари плит МДФ. Внутрішнє місце заповнюється стільниковим картоном або полістиролом. Перевагою такої конструкції полягає в невеликій масі та низькій вартості.

Шпон на поверхню МДФ може наноситися кількома способами. Гарячий метод передбачає використання гарячого преса, холодний - клейових складів та фізичного пресування. Окремо варто розглянути мембранно-вакуумний, що дозволяє не лише міцно приклеювати шпон, а й створювати глибокий рельєф.

 

Виготовлення шпонованих дверей

 

Виробництво шпонованих дверей починається зі збирання каркасу, для якого застосовується сосновий брус 30х33 мм. Щоб каркас зберігав свою геометрію, деревина повинна мати вологість трохи більше 8%.

Одна сторона каркаса закривається листом МДФ завтовшки 4 мм. Внутрішні порожнечі заповнюються екструдованими пінополістирольними плитами та картонним стільниковим наповнювачем. На наступному етапі приклеюється другий лист МДФ.

Підготовка шпону полягає в з'єднанні окремих смуг шириною до 30 см. Частини підбираються так, щоб готові двері мали рівномірний малюнок і фактуру. Готовим шпоном спочатку обклеюють передні частини дверей, потім - торцеві.

Високі температури преса змушують клей запікатися і проникати в поверхні МДФ і шпону, що з'єднуються, забезпечуючи хороше зчеплення. На завершення деревину покривають 2-3 шарами високоміцного лаку, який дозволив би експлуатувати двері не тільки в житлових кімнатах, але і в таких приміщеннях, як ванна кімната, санвузол і кухня.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner