Що таке добори на двері
🚪 Види доборів на міжкімнатні двері
🚪 Розрахунок додаткових планок для міжкімнатних дверей
🚪 Складання доборів для міжкімнатних дверей
Вибираючи та встановлюючи міжкімнатні двері нерідко зустрічається такий термін, як «добори». І якщо призначення короба та лиштви не викликає питань, то функціонал додаткових планок зрозумілий далеко не кожному обивателю. Розберемо, що це таке, коли доцільно встановлювати добір та як його вибрати з урахуванням особливостей стіни та міжкімнатних дверей.
Отже, добори входять до конструкції дверної коробки і є її додатковим елементом. Зі сказаного нескладно зробити висновок, що додаткові планки не обов'язкові до установки. Зовнішній добір виглядає, як звичайна дерев'яна планка, яка покликана закрити стіну в тому випадку, якщо дверний короб значно вже ширини стіни.
Більшість виробників випускає полотна з коробом товщиною 8 см, проте стіни як у багатоквартирних, так і в приватних будинках набагато ширші. Саме додаткова планка дозволяє акуратно закрити цю відстань.
Ще дві важливі функції – маскування дефектів укосів та зміцнення всієї дверної конструкції, завдяки чому добори використовуються у віконних отворах та арках. Ми розібралися, що таке добори на двері, переходимо до їхньої класифікації.
Види доборів на міжкімнатні двері
Залежно від наявності обробки торцевої частини додаткові планки можуть бути з кромкою і без неї. Конструктивно вони не відрізняються один від одного, виготовляються із МДФ, що дозволяє їм мати невелику вагу.
Добори складаються з дерев'яного каркасу та внутрішнього простору, заповненого «сотами». Зовнішнє оздоблення виконується з ПВХ плівки або шпону, за рахунок яких утворюється фактура та колір, що імітують натуральне дерево. Також добори з натурального дерева можуть покриватись лаком або фарбуватися.
Нещодавно з'явилися телескопічні добори, які значно спростили і прискорили процес монтажу. Відмінність від класичних планок без кромки полягає у наявності поздовжніх отворів у торцевій частині.
"Телескопи" мають можливість регулювання в межах 1-2 см і найчастіше використовуються при товщині стіни більше 14 см. Випускаються шириною 90-400 мм.
Розрахунок додаткових планок для міжкімнатних дверей
Для розрахунку кількості необхідних додаткових планок необхідно визначити їхню ширину. У каталогах більшості виробників представлені планки шириною 20, 15 і 10 см. При коробці стандартною шириною 7-8 см знадобиться пайовий розпил добору.
Наведемо приклад розрахунку. Допустимо, після виміру товщини стіни ви отримали значення 9 см. Добір повинен закрити собою відстань 2 см + 0,5 см. Вказані 5 мм будуть потрібні для того, щоб планка могла бути вставлена в паз коробки. Найменша доступна ширина добору — 10 см, відповідно з неї можна відрізати 2 смуги по 2,5 см. Чи можна використовувати планки, що залишилися 4,5 см? Такі добори підходять для фіксації зверху лише у тому випадку, якщо немає кромки.
Відтінок додаткових планок може підбиратися під колір:
- дверного полотна;
- стін;
- плінтуса.
Також допускається контрастне оздоблення, що робить двері не тільки функціональним, а й дизайнерським елементом.
Складання доборів для міжкімнатних дверей
Перед безпосередньою установкою доборів у коробку їх необхідно розкласти на підлозі у формі літери «П» і зафіксувати. Зауважте, що добори з кромкою повинні викладатися так, щоб сторона з обробленим краєм знаходилася з одного боку.
Планки, виготовлені із ДСП або МДФ, попередньо просвердлюють. Для виконання цього завдання зручніше озброїтися кутником. На доборі проведіть лінію, яка проходитиме посередині товщини планки, для добору 10 мм, це 5 мм, для 15 мм - 7,5 мм. Діаметр просвердленого отвору повинен бути на 1 мм менший за саморіз. З'єднавши дві планки, не поспішайте прикручувати третину, обов'язково проведіть «примірку» у дверях.
Зібрану П-подібну конструкцію з доборів вставляють у паз, акуратно постукуючи долонею або гумовою киянкою, просуваючись зверху до боків. Щілини, які з'являються між добором та стіною заповнюють монтажною піною, що має мале розширення. Для того, щоб піна не деформувала планки, її наносять поступово в кілька етапів. Завершується монтаж установкою декоративної лиштви.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні