Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чим замінити скло у двері

Чим замінити скло у двері

 

🚪 Розбилося скло у двері, чи можна замінити самостійно

🚪 Рекомендації, чим замінити скло у двері

🚪 Як замінити скло в міжкімнатних дверях

 

Наявність декоративних скляних вставок у міжкімнатних дверях безсумнівно робить їх стильнішими та візуально легкими. Різноманітність фактур та відтінків, можливість ставити вітраж або його імітацію дозволило склу зайняти лідируючі позиції серед декоративних прийомів, відсунувши громіздкі накладки та різьблення. Проте далеко не всі види скла здатні витримати механічне пошкодження при фізичному впливі, розберемо, чим замінити скло у міжкімнатних дверях.

 

Розбилося скло у двері, чи можна замінити самостійно

 

У більшості міжкімнатних дверей декоративні скляні вставки фіксуються за допомогою штапиків, що дозволяє замінити їх самостійно. Проте існує низка ситуацій, коли заміну варто довірити професіоналам. До таких належить вставка вітражних і триплекс стекол.

Класичний вітраж, виготовлений з дотриманням канонічної технології, є складною системою, сполученою металевим контуром. Вставити окремі елементи самостійно без знань, досвіду та необхідних інструментів неможливо.

Триплекс нерідко має приховані кріплення, що є невеликими клинами, що вставляються в пази. Реставрацію таких дверей також варто довірити фахівцям.

 

Рекомендації, чим замінити скло у двері

 

При виборі заміни розбитого скла враховуйте, що найбільш дорогими є декоративні вставки з нанесеним об'ємним та фактурним малюнком, а також кольорові вітражі. Однак будь-яку з перерахованих вище технологій можна замінити якісною імітацією з використанням плівок.

Фактурне скло з матовим ефектом можна замінити на звичайне, на яке наноситься плівка. Останню нескладно знайти у будівельних магазинах. Головна умова успіху - плівка має бути приклеєна без бульбашок повітря.

Що можна вставити у двері замість скла, якщо вони постійно піддаються постійному фізичному впливу? Відмінною альтернативою буде полікарбонат, який має необхідний рівень прозорості і зовні мало чим відрізняється від скла. До переваг полікарбонату варто віднести міцність і простоту різання будь-якої навіть найскладнішої форми. Полікарбонат також за бажанням можна обклеїти фактурною або кольоровою плівкою.

Як бюджетна заміна у випадку, коли прозорість декоративних вставок не важлива, можна розглянути листи ламінованого ДВП, що складаються тильними сторонами один до одного. Обробка таких листів здійснюється з використанням карбамідо-меламіноформальдегідної смоли, що маркуються ДФ1 та ДФ2. Вставку з ДВП можна обклеїти фактурною плівкою, шпалерами або пофарбувати у колір дверей.

 

Як замінити скло в міжкімнатних дверях

Отже, розібравшись, чим можна замінити скло у двері, переходимо до безпосереднього процесу зняття розбитого скла та встановлення нової декоративної частини.

  1. Дверне полотно необхідно зняти з петель і укласти на рівну міцну горизонтальну поверхню. Якщо виконати цей етап неможливо, за допомогою скотча заклейте місце пошкодження з двох сторін, це виключить ймовірність подальшого розтріскування скла.
  2. На наступному етапі визначте тип фіксації скла, це може бути кріплення за допомогою штапиків або заклад через торець.
  3. За наявності штапиків акуратно відсуньте їх та вийміть скло. На цьому етапі зручніше працювати вдвох. З пазів, що утворилися, видаліть залишки герметика, замазки і тирси.
  4. Для встановлення скла на борозенки з одного боку дверного полотна нанесіть герметик.
  5. Вирізане за розміром скло просуньте ущільнювач і встановіть у паз. Тепер залишається нанести герметик зі зворотного боку.
  6. Через 5-7 хвилин можна зафіксувати штапики.

У дверях, що шпонуються, декоративне скло вставляється зверху. Для його заміни необхідно зняти полотно з петель, виміряти отвір, після замовлення скла акуратно вставити його і зафіксувати силіконом. Ця нескладна дія надалі виключить ймовірність деренчання.

Збірно-розбірні двері найчастіше встановлюються в офісах. Заміна скла в них передбачає розбір полотна на окремі конструктивні частини, для цього з боків необхідно знайти фіксуючі болти, закриті клепками, та викрутити їх. Такий аналіз можна проводити тільки після зняття дверей з петель.

Вставлення скла виконується у зворотному порядку. Спочатку вставляється скло в одну половину дверей, а потім «одягається» друга. Деталі фіксуються болтами та закриваються декоративними клепками.

У разі самостійного виконання робіт зверніть увагу на етап виміру вставки. Якщо скло розбилося настільки сильно, що його неможливо використовувати як орієнтир, виміряйте отвір і глибину пазів з кожного боку. Скло має бути надійно закріплене, але при цьому на нього не повинен чинитися тиск.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner