Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чи потрібно знімати лиштву при поклейці шпалер

Чи потрібно знімати лиштву при поклейці шпалер

 

🚪 Переваги поклейки шпалер зі знятою лиштвою

🚪 Переваги та недоліки поклейки шпалер з наличниками

🚪 Як зняти лиштву перед поклейкою шпалер

 

Лиштва – декоративна планка, яка використовується для оформлення дверного отвору та безпосередньо фіксується на стіновій обробці. Саме через таке «сусідство» найчастіше виникає питання, чи потрібно знімати лиштву при поклейці шпалер і в якій послідовності виконувати ремонт. Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки допускаються обидва варіанти, кожен з яких має свої переваги.

 

Переваги поклейки шпалер зі знятою лиштвою

Лиштва, як декоративна частина дверного короба, дозволяє приховати дефекти поклейки шпалер по периметру дверного короба. Нерівне підрізування, занадто великий відступ полотна можна успішно закрити накладною планкою шириною 7-9 см.

Зняття лиштви також знадобиться у випадку, якщо вони виготовлені з МДФ. Даний матеріал при попаданні на нього клею може деформуватися та набухати.

Ця послідовність має недоліки. Наприклад, установка лиштви створюється нехай і невелика, але хмара пилу, яка може осідати на фактурних шпалерах. Ще «бруднішою» є робота з пристроєм укосів, для яких використовується розчин.

 

Переваги та недоліки поклейки шпалер з наличниками

Обклеювати шпалери при встановлених наличниках зручно в тому випадку, якщо ремонт виконується частково і передбачає виключно зміну стінового оздоблення. Основна перевага - відсутність зайвого етапу роботи, а також пилу, який утворюється при його виконанні.

Однак важливо враховувати, що за наявності декоративних планок потрібна практично ювелірна точність припасування полотна шпалер, яка виключить утворення зазорів.

 

Як зняти лиштву перед поклейкою шпалер

Лиштва може кріпитися на рідкі та латунні цвяхи, саморізи, а також маленькі гвоздики, які надалі приховуються мастикою.

  1. Найбільш простими у знятті є лиштви, зафіксовані на звичайних цвяхах. За допомогою викрутки або міцного ножа, встановлених між коробкою та наличниками, акуратно з достатнім натиском планка відокремлюється від коробки. При демонтажі важливо дотримуватися поступовості, у противні випадки лиштва зламається і буде непридатною для повторної установки.
  2. Якщо лиштва закріплена на саморізи, перше, що необхідно виконати - зняти пластикові заглушки, що маскують. Вони досить легко відокремлюються за допомогою ножа або плоскої викрутки. Тепер можна відкрутити самонарізи шуруповертом або ручним інструментом.
  3. Найбільш складні у знятті - лиштви, зафіксовані на рідкі цвяхи. Для проведення робіт знадобиться ніж та будівельний фен. Акуратно спрямовуйте потік гарячого повітря на клейовий шар до того моменту, поки він не розм'якшиться, ножем відсуньте лиштву від коробки. Після демонтажу залишки клею знімаються ножем та наждачним папером до рівної гладкої поверхні.

Якщо послідовність дій дотримано, лиштву можна буде закріпити повторно після наклеювання шпалер.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner