Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Куди повинні відкриватися двері у ванній та туалеті

Куди повинні відкриватися двері у ванній та туалеті

 

🚪 Відкриття дверей ванної кімнати всередину

🚪 Переваги відчинення дверей назовні

🚪 Особливості лівого та правого відкривання

🚪 Поради щодо вибору напряму відчинення дверей

 

Ванна кімната та туалет - приміщення, які найчастіше не можуть похвалитися великою площею. Саме тому питання відкриття дверей всередину або назовні має досить велику важливість. При виборі напрямку враховується конфігурація ванної кімнати, розташування меблів у ній, а також вільна площа, що дозволяє зробити експлуатацію зручною.

Варто відзначити, що бажання вмістити у ванній кімнаті якомога більше побутової техніки (пральна, сушильна машинка, відпарювач) може призвести до того, що двері взагалі не будуть функціональні. У цій ситуації питання можна вирішити розсувною або відкатною конструкцією, що рухається вздовж стіни усередині або зовні приміщення.

 

Відкриття дверей ванної кімнати всередину

 

 

Якщо жодних обмежень по площі немає, двері рекомендується встановлювати з відчиненням у ванну кімнату. Це допоможе виключити ймовірність травмовані члена сім'ї, що проходить повз.

Відкриття всередину ванної та туалету вважається класичним варіантом і використовується у разі достатньої площі. Якщо приміщення об'єднується з іншими через вузький коридор, двері, що відчиняються назовні, стикаються. Звести до мінімуму цей ефект можна встановленням дверей-гармошки.

 

Переваги відчинення дверей назовні

 

Відкриття в коридор є актуальним при неправильній геометрії ванної кімнати, коли приміщення має форму нерівного чотирикутника. Ця особливість виникає при переплануванні та додаванні до ванної площі комори.

Крім того, зовнішнє відкривання варто розглянути, якщо в сім'ї є люди похилого віку. При непритомності у ванній або санвузлі такі двері легше і безпечніше зламати.

Свої рекомендації та думка про питання відкриття дверей у ванну є і у вчення фен-шуй. Який, вважаючи ванну приміщенням з брудною енергією, рекомендує ставити двері, що відчиняються всередину. Це допоможе затримувати енергію та не пропускати її в інші кімнати будинку чи квартири.

 

 

 

 

Особливості лівого та правого відкривання

 

Розуміння сторони навішування петель та встановлення ручки особливо важливе, якщо двері будуть замовлені без фізичного огляду в інтернет-магазині. Згідно з українськими стандартами, двері з правим відчиненням ми відкриваємо правою рукою, а ручка знаходиться зліва. Проте за європейськими стандартами таке відкриття називається «лівим». Відповідно «ліві» двері українського виробництва відчинятимуться лівою рукою і матиму ручку зліва, а петлі праворуч.

Пам'ятаючи про вищесказане, обов'язково уточнюйте країну-виробника дверей, що купуються.

 

Поради щодо вибору напряму відчинення дверей

 

Якщо йдеться про облаштування громадського туалету торгового центру або офісу, набирають чинності правила пожежної безпеки. Наслідуючи їх, двері завжди повинні відчинятися назовні. Цей варіант вважається найбільш безпечним. Сторона відкривання не така важлива і може бути як лівою, так і правою, вибирається з урахуванням архітектурних елементів і меблів.

Майже завжди окремі ванна кімната та туалет знаходяться поруч і мають дверні отвори ідентичної ширини. Відкриття в даному випадку може бути організоване трьома способами:

  • обидві двері із зовнішнім відкриванням із лівим та правим розташуванням ручки (від центральної стіни);
  • обидві двері із зовнішнім відкриванням із правим або лівим ідентичним розташуванням ручки;
  • одні двері із зовнішнім, інші — із внутрішнім відчиненням.

Вибір методу залежить від того, наскільки велика відстань між двома приміщеннями.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner