Чим обшити металеві двері зовні

🚪 Особливості обшивки з МДФ, ПВХ та ДСП
🚪 Обшивка дверей рулонними матеріалами
🚪 Зовнішнє оздоблення дверей приватного будинку
Металеві вхідні двері практичні, зручні в експлуатації та довговічні, проте, на жаль, не завжди можуть похвалитися гідним зовнішнім виглядом. До обшивки дверей висувається чимало вимог, тому далеко не кожен матеріал можна розглянути на цю роль.
Всі матеріали можна умовно поділити на листові та рулонні. До першої категорії відносяться дерев'яні панелі різної товщини, до другої – штучна шкіра та дермантин.
Особливості обшивки з МДФ, ПВХ та ДСП
Листи МДФ, які використовуються для зовнішньої обшивки, мають шар, що ламінує. В основі даного матеріалу лежить маса з дрібної тирси і лігніну.
Серед переваг МДФ варто відзначити безліч розквітів та фактур, високі показники зносостійкості, здатність витримувати температурні перепади, що є особливо актуальним при обшивці дверей у приватному будинку. Крім того, поверхня МДФ стійка до механічного зовнішнього впливу. Для обшивки дверей використовується МДФ завтовшки від 16 до 19 мм.
ПВХ панелі виготовляються з нанесенням щільної плівки, за рахунок використання високого тиску покриття міцно з'єднується з основою. Панелі можуть бути матовими, глянсовими або дзеркальними, імітувати цінні породи деревини або бути пофарбованими в один колір.
Оздоблення ПВХ найбільш універсальне і підходить під будь-який стиль приміщення, від класики до мінімалізму. До переваг варто віднести стійкість до вологи, хімічних побутових засобів для чищення, а також цінову доступність.
Лідером за стійкістю до низьких температур є вагонка, проте вона не здатна забезпечити хорошу звукоізоляцію, тому не часто використовується у квартирах багатоповерхових будинків.
Обшивка сталевими листами підвищує надійність вхідних дверей. Часи, коли листи мати непрезентабельний вигляд закінчилися, сьогодні така обшивка може мати різну фактуру і цікаві малюнок. Для забезпечення належної шумо- та теплоізоляції обов'язково прокладається шар підкладки. Роль останньої може виконувати корок або полімер.
Вініпласт - досить новий матеріал, який може бути виготовлений на основі ПВХ або ДВП. Його особливість є низька стійкість до ультрафіолету, тому обшивку обов'язково покривають лаком з ультрафіолетовим фільтром.
Корабельна фанера має зовнішню подібність із натуральним деревом, що робить обшивку привабливою зовні. Після установки поверхню покривають морилкою відповідного кольору та розкривають лаком, стійким до низьких температур.
Якщо ви шукаєте золоту середину між стильним дизайном, гарною звукоізоляцією, простотою монтажу та доступною ціною, зверніть увагу на ламінат. Цей матеріал давно перестав бути виключно підлоговим покриттям, сьогодні його успішно використовують для обробки стін, укосів і навіть зовнішньої сторони вхідних дверей.
Майже всі моделі ламінату, які пропонуються виробниками, складаються з чотирьох шарів:
- верхньої плівки, яка стійка до стирання, ультрафіолету, подряпин та бруду, саме вона дозволяє легко та швидко очищати ламінат з використанням побутових миючих засобів;
- принтований шар знаходиться відразу під плівкою і відповідає за декоративні властивості матеріалу, що дозволяє ламінату імітувати масив, натуральний камінь або цегляну кладку;
- шар деревоволокнистої або деревностружкової основи забезпечує щільність;
- як нижній шар найчастіше використовують пластик або картон з просоченням парафінами.
Ефектну обшивку можна отримати під час використання штучного каменю, який випускається тонкими панелями. Для фіксації на поверхні застосовуються будівельні смоли, що забезпечують стійкість та довговічність.
Обшивка дверей рулонними матеріалами
Розглядаючи групу рулонних матеріалів, варто почати з найпопулярнішого - з дермантину або кожвінілу. Цей матеріал забезпечує хорошу звукоізоляцію, представлений у широкому ціновому діапазоні і має чудовий зовнішній вигляд, універсальний і може використовуватися для обробки дверей приватних житлових приміщень, студій та офісів. Внутрішній простір між дермантином та поверхнею металевих дверей заповнюється утеплювачем.
У питанні дизайну дермантин не має аналогів, оскільки представлений у величезній кількості відтінків і фактур, а у комбінації з декоративними накладками та цвяхами дозволяє створювати унікальні, оригінальні малюнки.
Зовнішнє оздоблення дверей приватного будинку
У приватних будинках до обшивки дверей висуваються ще суворіші вимоги, оскільки вона має безпосередній контакт з навколишнім середовищем, зокрема, йдеться про вплив ультрафіолету, широкий температурний діапазон і вологість.
Високу стійкість до агресивних кліматичних факторів мають МДФ-плити з покриттям ПВХ та вагонка. А ось шпон та дермантин використовувати не рекомендується.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні