Чим замінити добори на двері
🚪 Використання МДФ-панелей та дерева
🚪 Оздоблення декоративною штукатуркою та ламінатом
🚪 Укладання плитки та пластику на дверні укоси
🚪 Переваги ДСП-панелей та натурального каменю
Добори або розширювачі є планками, які нарощують необхідну ширину дверної коробки. Стандартна коробка має ширину 8 см, тоді як стіни житлових квартир та будинків значно ширші, саме для компенсації отриманої різниці встановлюються додаткові планки. Однак це не єдина функція доборів, вони приховують нерівності та дефекти укосів.
Використання МДФ-панелей та дерева
Добори досить прості конструкції, які можна виготовити самостійно із дерева або ламінованого МДФ. Другий варіант має деякі обмеження та не підходить для укосів невеликої глибини, при монтажі утворюються непривабливі зазори.
Перевагою використання ламінованого МДФ є можливість отримати максимально природний відтінок натурального дерева, який підходитиме до дверей та наличників. Крім того, такі панелі прості в монтажі та подальшому догляді, не вимагають фарбування та нанесення лаку.
Добори з натурального дерева не завжди доречні, особливо якщо йдеться про приміщення з високим рівнем вологості (ванних кімнат, кухнях). Не всі породи деревини здатні витримати перепади температури. Дерево вимагає додаткової обробки, зокрема покриття ґрунтовкою, фарбою або лаком.
Різання доборів з гіпсокартону - досить трудомісткий, але поширений спосіб закладення дверних укосів. Крім монтажу знадобиться додаткове шпаклювання та нанесення декоративних рідких або листових матеріалів. Єдиний недолік гіпсокартону – недовговічність та можливість пошкодження.
Оздоблення декоративною штукатуркою та ламінатом
Розглядаючи листові матеріали для доборів, варто згадати ламінат, який давно перестав бути виключно підлоговим покриттям. Сьогодні його успішно використовують для обробки стін, дверних та віконних укосів.
Ламінат не має обмежень у ширині отвору, дозволяє отримати рівний, акуратний та практично непомітний стикувальний шов. Серед переваг варто віднести різноманітність відтінків, відсутність додаткового покриття лаком чи фарбою, а також доступні ціни.
Пальма першості за довговічністю належить декоративній штукатурці. Вона може бути максимально простою, рівною або створювати різні ефекти, наприклад, цегляної кладки. Завдяки цьому дверний укіс можна самостійно перетворити на інтер'єрну родзинку. Найбільш довговічною вважається покриття штукатурки з кам'яною крихтою.
Оздоблення штукатуркою відноситься до категорії брудних робіт та вимагає участі професіоналів.
Укладання плитки та пластику на дверні укоси
Незвичайно і оригінально виглядає оздоблення дверних укосів плиткою, цей метод чудово підходить для вологих приміщень. Найчастіше вибір робиться на користь кахлю, який використовується безпосередньо при обробці стін, проте не виключаються й інші варіанти, наприклад, плитка, що імітує граніт або мармур.
Для отримання мінімальної кількості швів рекомендується брати велику плитку чи панелі, що підрізаються по ширині укосу.
Для вологих приміщень можна використовувати пластикові панелі (ПВХ). Пластик має чимало переваг:
- простий у нарізці;
- має невелику масу;
- добре приховує нерівності укосу;
- не вибагливий у догляді.
Справедливо зазначити, що зовні пластикові панелі створюють ефект економ ремонту. Навіть за імітації натурального дерева їх видає пластиковий блиск. Крім того, ПВХ-панелі не відрізняються міцністю і не можуть витримати сильної механічної дії.
Переваги ДСП-панелей та натурального каменю
Заміна доборів ДСП-панелям - бюджетний варіант, який підходить для обробки досить широких укосів. Серед переваг варто відзначити простоту монтажу та догляду при подальшій експлуатації. Однак, вибираючи даний спосіб, пам'ятайте, що ДСП - матеріал недовговічний, схильний до утворення подряпин і не здатний витримувати підвищену вологість, тому не рекомендується для установки у ванних кімнатах та санвузлах.
Максимальною стійкістю до механічного впливу має натуральний та штучний камінь. Через необхідність різання матеріалу та складнощів монтажу знадобиться участь майстра.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні