Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чим закрити дверний отвір замість дверей

Чим закрити дверний отвір замість дверей

 

🚪 Декоративні методи маскування дверного отвору

🚪 Функціональні методи облаштування дверного отвору

 

Наявність дверей не завжди актуальна, особливо в невеликих приміщеннях, в яких вони займатимуть корисну площу. Однак і самотній отвір створює відчуття незавершеного, непродуманого інтер'єру. Альтернативних способів функціонального декорування прорізу досить багато, від класичних драпірованих штор до незвичайних рішень із облаштуванням місць для зберігання.

 

Декоративні методи маскування дверного отвору

 

Всі відповідні способи приховати дверний отвір можна розділити на дві групи:

  • функціональні;
  • декоративні.

До останніх належить навішування текстильних фіранок, «біжутерії» з намистин і жалюзі з різних матеріалів.

Ниточні штори зі вставками бісеру, бамбукових, пластикових або дерев'яних намистин можна назвати класичним прийомом декору дверного отвору. Завдяки різним кольорам і формам ви можете підібрати оптимальний варіант з урахуванням стилю приміщення, наприклад, нитні штори з дрібними мушлями для морського інтер'єру та декор зі вставками макрам для етнічного.

Закріпити такі штори можна декількома способами: на стельовому чи настінному карнизі, безпосередньо у верхній частині дверної коробки.

Почесне друге місце за популярністю належить оформленню текстилем. Таке рішення підійде для віталень, спалень та дитячих кімнат. Для того, щоб дверний отвір не втрачав своєї функціональності і був зручний в експлуатації, штори можна зібрати на підхоплення з двох боків.

Матеріал підбирається залежно від розміру та стилю приміщення. Чим менша кімната, тим візуально легше мають виглядати штори, що обрамляють дверний отвір. Кріплення може виконуватися на прихований в нішу стельовий карниз або декоративний настінний карниз, який фіксується над отвором.

Жалюзі для дверного отвору зручні та функціональні. Це можуть бути традиційні текстильні варіанти горизонтального типу або модель, що складається з численних рейок. Другий варіант відмінно виглядає у середземноморському стилі та шале. Перевагою жалюзі є те, що при необхідності вони можуть повністю закрити отвір. До категорії жалюзі також можна віднести ролети та римські штори.

Ширма підійде для тих дверних отворів, поруч із якими є достатньо вільного мета для її розсунення. Перевага даного методу в тому, що ширми можуть виготовлятися з матового або фактурного скла, пластику, дерева або щільного текстилю, оснащуватись нижніми роликами для зручного переміщення.

 

Функціональні методи облаштування дверного отвору

 

 

Нерідко трапляється так, що дверний отвір без полотна не використовується за прямим призначенням. В цьому випадку досить великий отвір можна перепланувати, перетворивши на зручні полиці або нішу.

Для створення декоративної фальш-двері отвір з одного боку зашивається гіпсокартоном, з іншого залишається недоторканим. З «лицьового» боку таку конструкцію можна покрити грифельною темною фарбою і використовувати як дошку для корисних записів або фраз, що надихають. Цей спосіб буде ідеальним для кухні чи дитячої кімнати.

Як альтернатива можна обклеїти «двері» магнітною плівкою і використовувати для наклеювання стікерів.

Облаштування комори в дверному отворі вимагатиме невеликих трансформацій простору та поглиблення, в результаті якого виходить ніша. Всередині неї можна розташувати полиці для корисного кухонного начиння, декоративних деталей інтер'єру і навіть химерних баночок із домашніми заготовками.

Цей спосіб має єдиний недолік - поглиблення дверного отвору призведе до зменшення площі сусідньої кімнати, проте цю особливість можна використовувати з користю при зонуванні.

На місці дверей можна створити невелику функціональну шафу, проте її облаштування, як і в попередньому способі, потребує поглиблення. Для того, щоб конструкція не виглядала громіздкою, встановіть дверцята з матового, фактурного або кольорового скла.

Демонтаж дверей може бути частковим. У цьому випадку залишають нижню частину полотна, щоб приховати місце зберігання, у верхній установлюють декоративні полиці. Таку нішу можна додатково підсвітити світлодіодною стрічкою.

Якщо двері рідко використовуються за прямим призначенням, її можна зробити потайною. Найпростіший спосіб – облаштувати шафу на основі відкатних дверей. Для реалізації цієї ідеї з одного боку від отвору має бути достатньо місця для руху полотна. Також варто ретельно підбирати фурнітуру, оскільки двері відкочуватимуться вмістом полиць, а це створить додаткове навантаження.

Кожен із способів актуальний для тієї чи іншої ситуації. Якщо отвір виконує своє пряме призначення, вибирайте декоративні методи.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner