Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як пофарбувати лаковані двері без зняття лаку

Як пофарбувати лаковані двері без зняття лаку

 

🚪 Вибір фарби для покриття старих лакованих дверей

🚪 Підготовка дверей для фарбування без зняття лаку

🚪 Послідовність фарбування дверей без зняття лаку

🚪 Як пофарбувати двері в білий, не знімаючи лак

🚪 Коли не обійтись без зняття лаку

 

Старі лаковані двері з натуральної деревини, незважаючи на свій непривабливий вигляд, у більшості випадків мають гарну якість і здатні прослужити ще багато років. Залежно від типу покриття та стану дверей допускається фарбування без зняття лаку. Щоб результат був практичним та естетичним, потрібно дотримання правил підготовчої обробки, саме про них і поговоримо.   

 

Вибір фарби для покриття старих лакованих дверей

 

Не будь-яка фарба може використовуватися для покриття старих лакованих дверей, наприклад, нанесення нітрофарби призведе до відшарування лаку від поверхні дверного полотна.

Високі показники еластичності і хороші експлуатаційні якості мають силіконові водно-дисперсійні фарби, які при нанесенні на старі лаковані двері не залишають розводів і потік. До переваг також варто віднести стійкість до стирання і хімічних миючих засобів, це особливо актуально, якщо фарбування буде виконуватися в білий колір.

Перекрити лакове покриття старих дверей можна і фарбами алкіду. Їхньою перевагою є насичений колір, що дозволяє перефарбувати у білий навіть двері відтінку венге. Однак для виконання робіт з перефарбування старих лакованих дверей потрібно окреме приміщення.

 

Підготовка дверей для фарбування без зняття лаку

 

 

Для того, щоб покриття старих лакованих дверей було міцним, важлива правильна послідовна обробка полотна та створення надійного адгезійного шару.

Для зручності виконання робіт старі лаковані двері необхідно зняти з петель та укласти горизонтально. Також зняттю підлягають замки та ручки.

Найпростіший спосіб видалення глянцю без повного зняття лаку - використання дрібного наждачного паперу. Перед шліфуванням її набивають на дерев'яний брусок, який ергономічно лежатиме в руці. Зняття продовжують доти, доки старі лаковані двері не стануть матовими.

Після видалення пилу поверхню лакованих дверей обробляють знежирювачем.

 

Послідовність фарбування дверей без зняття лаку

 

Для того, щоб не знятий лак утворив хороше зчеплення з фарбою, буде потрібно проміжний адгезійний шар. Найбільш зручним у використанні є праймер-грунтовка. Засіб розподіляють по поверхні старих лакованих дверей за допомогою м'якого пензля. Кількість шарів залежить від рекомендацій виробника та кольору, в який фарбуватимуться двері. Якщо спочатку вона мала темний відтінок (венге, червоне, чорне дерево) і ви хочете перефарбувати її в білий, наносите не менше двох шарів ґрунту.

Якщо ви не впевнені в якості покриття старих вуличних лакованих дверей, використовуйте блокуючий ґрунт та антисептик, який стане гарантією однорідності поверхні та виключить ймовірність прояву жовтих плям на білій фарбі. Наносити засіб можна валиком, пензлем або за допомогою фарбопульта.

Перед фарбуванням без зняття лаку ретельно перемішайте фарбу. Якщо ви самостійно фарбуєте білу фарбу, використовуйте насадку-міксер для дриля. Вручну поступово розмішати пігмент не вдасться. Слідкуйте за пропорціями відтінку, особливо при використанні силіконових фарб.

Для отримання максимально рівного покриття на дверному полотні без зняття лаку краще використовувати фарбопульти. Не намагайтеся з першого разу перекрити основний колір, особливо якщо фарбуєте старі двері в білий. Концентрація фарби може призвести до утворення потік. Наносите кілька тонких шарів із проміжним просушуванням.

Залежно від умов експлуатації фарбовані двері рекомендується обробити лаком.

 

Як пофарбувати двері в білий, не знімаючи лак

 

Найбільш складним є перефарбування темного дверного полотна у білий колір. Проблема полягає в тому, що при подальшій експлуатації на білих дверях можуть виявлятися жовті плями. Причина цього явища - хімічна реакція, що виникає між лаковим та барвистим шаром. Найчастіше спостерігається на старих дверях радянських часів, що покриті товстим шаром епоксидного лаку.

Такі двері не рекомендується фарбувати без зняття лаку та обробки блокуючим ґрунтом. Видалити глянець, не знімаючи лак, можна рідким наждачним папером. Зверніть увагу, що склад не можна використовувати для вирівнювання нерівностей або ґрунтування. Перевагою деглоссера або мокрого шліфування є відсутність пилу під час виконання робіт.

Зняті двері обробляють засобом, розподіляючи його пензликом, залишають на кілька хвилин і протирають ганчір'ям. У міру забруднення тканину змінюють.

Наступний етап підготовки перед фарбуванням без зняття лаку – обробка двома шарами блокуючої ґрунтовки. Її наносять тонким шаром за допомогою м'якого пензля заввишки робочої частини (щетини) не менше 5 см. Кожен шар просушується вказаний виробником час.

Якщо на поверхні полотна є видимі тріщини або відколи, обробіть цю ділянку білою шпаклівкою, яку після висихання необхідно зашкурити дрібним наждачним папером.

Біла фарба наноситься не менше ніж у два шари. Кожен із них повністю просушується. При утворенні потік їх необхідно зашкурити. Залежно від бажаного ефекту білу фарбу можна обробити матовим, глянсовим або шовковим лаком для внутрішніх робіт.

 

Коли не обійтись без зняття лаку

 

На жаль, не будь-які двері можна пофарбувати, не знімаючи лак. Якщо покриття неміцно тримається на полотні, видно сколи і тріщини, що вимагають глибокого заповнення, самі двері мають вм'ятини.

Видалити лак можна:

  • хімічним;
  • термічним;
  • механічним способом.

Останній передбачає тривалу обробку шліфувальною машиною, є найбільш складним у реалізації на старих лакованих поверхнях. Для термічного способу знадобиться будівельний фен та металевий шпатель середнього розміру. За допомогою фена прогрівають невелику ділянку дверей, після розм'якшення лаку знімають, підчіпаючи шпателем. Для вирівнювання дверного полотна проводять обробку дрібним наждачним папером.

Надалі робота з таким полотном не відрізняється від фарбування дверей без зняття лаку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner