Кошик
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
вул. Депутатська 3, Київ, Україна
Фабрика дверей «Cortez»

Як пофарбувати двері під дерево

Як пофарбувати двері під дерево

 

🚪 Вибираємо фарбу для дверей під дерево

🚪 Як пофарбувати двері на стару фарбу

🚪 Підготовка дверей під фарбування

🚪 Кроки, як пофарбувати двері під дерево

 

Двері з фарбуванням з ефектом натурального дерева виглядають презентабельно та доречно у будь-якому інтер'єрі. Природні переходи кольору та фактура дозволяють приховати незначні пошкодження полотна, якщо двері тривалий час були в експлуатації. Ефект можна виконати самостійно і при дотриманні підготовчих етапів отримати надійне та стійке покриття.

 

Вибираємо фарбу для дверей під дерево

 

Вибір того чи іншого типу фарби залежить від експлуатаційного навантаження, яке випробовуватиме двері.

Нітрофарби дають міцне та надійне покриття, можуть наносити на двері, які будуть використовуватися у вологому середовищі (ванні кімнати, кухня). Єдиний недолік - їдкий запах, який дозволяє наносити фарбу в житловому приміщенні. Сильний запах зберігається близько двох днів, тому для фарбування доведеться знайти окрему кімнату, що добре провітрюється.

Перевагою алкідної емалі є багата палітра кольорів, що дозволяє створювати імітацію будь-яких порід дерева. При виборі даної фарби зверніть увагу на маркування «Для внутрішніх робіт». Аналогічно нітрофарб алкідні склади вимагають окремого приміщення для виконання робіт.

Акрилові фарби - найбільш безпечний і швидко висихаючий варіант. Через недостатню міцність покриття на двері, які будуть використовуватися у вологих приміщеннях або систематичні посмикатися миттям (дитячі кімнати) фарбу рекомендується закривати декількома шарами лаку.

Якщо працювати належить з натуральними дерев'яними дверима, можна зберегти її природну фактуру і колір нанесенням морилки та прозорих лаків.

 

Як пофарбувати двері на стару фарбу

 

Доцільність фарбування дверей на раніше нанесене лакофарбове покриття залежить від стану полотна та кількості шарів. Як би там не було, знадобиться підготовка, що забезпечує хорошу адгезію.

Підготувати забарвлені двері можна за допомогою добре всім знайомого наждачного паперу або спеціальної рідини. Метод шліфування ефективніше використовувати на дверних полотнах, які не мають декоративних елементів, рідини зручні у нанесенні на дверях із виїмками та вставками.

Перед шліфуванням двері необхідно ретельно очистити побутовим миючим засобом і просушити. Шліфування виконується наждачним папером із зернистістю 180. Для зручності листи відповідного розміру рекомендується набити на дерев'яний брусок. Процедура проводиться доти, доки поверхня не стане матовою.

Видаліть пил, протріть полотно і дайте йому просохнути. На двері нанесіть грунтовку на олійній або водній основі, зручніше це робити за допомогою кисті з робочою частиною не менше 5 см. Дотримуючись рекомендацій виробників, може знадобитися нанесення другого шару грунтовки.

Після висихання ґрунту можна наносити шар фарби, який буде основою ефекту під дерево.

При використанні деглосера або рідкого наждачного паперу важливо дотримуватися правил безпеки та індивідуального захисту. Засіб наноситься на ганчір'я і втирається в полотно круговими рухами. У міру забруднення тканина замінюється на нову. До повного висихання деглосеру потрібно близько півгодини. Після зазначеного виробником часу на полотно можна наносити перший шар фарби.

 

Підготовка дверей під фарбування

 

Повне видалення старого лакофарбового покриття можна виконати за допомогою наждачного паперу, шліфувальної машини або змивки на основі розчинника. Який би спосіб ви не вибрали, знадобиться зняття полотна з петель.

Механічний спосіб вважається найбільш агресивним, його радять використовувати при знятті алкідних емалей та нітрофарб. Шпоновані двері таким способом очищати не рекомендується. Місця великих відшарування фарби зачищаються шпателем або скребком, на решті площі використовується дриль або болгарка з насадками, що шліфують.

При підготовці декількох дверей можна використовувати піскоструминний інструмент, що подає струмінь повітря з дрібними частинками піску. Піскоструминий застосовується на дерев'яних дверях з покриттям лаком або емаллю. Якщо фарбу нанесено тонким шаром, рекомендується використовувати дрібний абразив, наприклад, соду або річковий пісок.

Ефективним та швидким способом є і термообробка із застосуванням будівельного фена та скребка. При дії високої температури лакофарбове покриття стає м'яким, що дозволяє видалити його механічно без пошкодження основи.

Хімічний спосіб з нанесенням змивок на основі розчинника вимагає наявності приміщення, що добре провітрюється. Метод може використовуватись як на натуральній деревині, так і на тонкому шпоні. Засіб наноситься на 5-10 хвилин та знімається скребком.

Перед фарбуванням з дверей знімають усю фурнітуру, шліфують, за потреби наносять шпаклівку на пошкоджені ділянки. Колір шпаклівки рекомендується вибирати у тон полотна. Після висихання повторно зачищають.

 

Кроки, як пофарбувати двері під дерево

 

  1. Для створення імітації натуральної деревини знадобиться два відтінки фарби: темний і світлий, ґрунт та спеціальний валик із фактурою дерева. На полотно за допомогою м'якого пензля наноситься ґрунтовка і залишається до повного висихання.

  2. Наступним кроком наносять світлу фарбу, яка виконуватиме функцію основи і залишає сохнути. Дрібні шорсткості видаляють наждачним папером.

  3. Другим шаром наносять чорну фарбу. Пензель необхідно тримати так, щоб усі мазки розташовувалися вертикально та паралельно один одному.

  4. За допомогою гребінки по свіжій фарбі створюється імітація волокон. Різна інтенсивність натиску дозволяє отримати цікаві ефекти.

  5. Після висихання двері обробляють наждачним папером із дрібним зерном та покривають лаком.

Поєднання відтінків фарби дозволяє отримати імітацію різних порід деревини від насиченого темного венге до теплого світлого ясеня.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner