Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чи потрібні протипожежні двері в архіві

Чи потрібні протипожежні двері в архіві

Незважаючи на тотальну комп'ютеризацію та зміну паперових носіїв інформації електронними, архіви з документами все ж таки залишаються актуальними. Архіви є у всіх державних, медичних та освітніх установах, а також банківських організаціях та ін. Архіви є місцем зберігання численних документів різного ступеня важливості - від юридичних до письмових пам'яток у вигляді рукописів. Тому таке важливе питання забезпечення захисту архівного приміщення від можливої ​​пожежі. З метою запобігання розповсюдженню полум'я в архіві встановлюють вогнестійкі двері. У цій статті ми розповімо, якими повинні бути протипожежні двері в архів, які якості вони повинні мати і де купити вогнестійкі двері для архівів, що відповідають усім вимогам.


Протипожежні двері - що це


Протипожежні двері є захисною конструкцією, завданням якої є ізоляція місця загоряння та перешкода поширенню полум'я по інших приміщеннях. Такі двері виготовляються згідно з правилами та нормами Державної служби з надзвичайних ситуацій. Кожне таке вироби має технічний паспорт та сертифікат, що підтверджує його якість. Зазначимо, що протипожежні двері мають різний клас вогнестійкості EI. Цей показник визначається результатом випробувань, у яких на двері впливають високої температурою. Час, коли двері починають руйнуватися, і визначає клас їхньої вогнестійкості.


Протипожежні двері відрізняються від стандартних моделей своєю конструкцією та матеріалами виготовлення. Для їх виготовлення використовуються міцні, вогнетривкі матеріали, які не піддаються загорянню та витримують високі температури протягом тривалого часу. Такі двері металеві – конструктивно вони складаються з двох листів холоднокатаної сталі завтовшки від 1,5 мм, простір між якими наповнений мінеральною ватою або спеціальними гіпсокартонними плитами. Замки на таких дверях також встановлені вогнетривкі. Такі двері мають спеціальну захисну стрічку по всьому периметру дверного полотна. Вона при нагріванні набухає і закриває щілини, перешкоджаючи таким чином поширенню диму.


Конструкція протипожежних дверей виключає будь-які легкозаймисті та горючі матеріали. Тому дерев'яні двері або пластикові не можуть встановлюватись у місцях, де є необхідність захисту від пожежі.


Характеристика протипожежних дверей для архівів


Клас вогнестійкості вхідних дверей в архівні приміщення та фонди з книгами та документами відповідно до чинних нормативів повинен бути не нижче EI 45. Ця цифра означає те, що двері повинні зберігати свою цілісність та стримувати вогонь та дим протягом 45 хвилин.


Двері для архівів, як і будь-які інші вогнестійкі двері, мають протипожежне наповнення. Як правило, такі двері заповнені мінеральною ватою або базальтовою плитою, оснащені термоактивною стрічкою і гумовим ущільнювачем по периметру. Таке рішення захищає сусідні приміщення і від полум'я, і ​​від диму. Також багато моделей протипожежних дверей в архіві мають встановлену систему «Антипаніка», яка робить відкриття дверей з внутрішнього боку максимально швидким та зручним.


Основні особливості дверей до архіву


До протипожежних дверей, що ведуть до архівних приміщень, пред'являються особливі вимоги. Крім вогнестійкості, вони повинні мати такі якості:
· зносостійкість – двері розраховані на тривалий термін служби, їхнє сталеве покриття пофарбоване ґрунтовою фарбою, яка забезпечує захист від корозії;
· міцність – такі двері повинні бути надійними, стійкими до будь-яких механічних пошкоджень та забезпечувати приміщенню захист від проникнення сторонніх осіб;
· Зручність експлуатації - легко піддаються мийці, прості в обслуговуванні.


Де придбати протипожежні двері до архіву з гарантією


Насамперед зазначимо, що протипожежні двері для архівних приміщень повинні продаватися лише за наявності сертифікатів відповідності. Тому, щоб купити протипожежні вогнестійкі двері з доведеною ефективністю, необхідно звертатися до надійних виробників та продавців. Компанія Cortez пропонує купити надійні протипожежні двері у Києві, Одесі та Дніпрі з доставкою по всій Україні. У магазині є моделі з різним класом вогнестійкості. Всі вони доступні для замовлення за ціною виробника і поставляються з повним пакетом документів. Також у магазині є можливість замовити виготовлення протипожежних вогнестійких дверей згідно з побажанням – у потрібному розмірі з глухим дверним полотном або зі склопакетом. При необхідності консультанти магазину дадуть відповідь на наявні питання, допоможуть визначитися та оформити покупку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner