Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Як встановити навіси на міжкімнатні двері

Як встановити навіси на міжкімнатні двері

Установка дверних петель – відповідальний процес при монтажі дверей. Ця процедура не надто складна, і встановити навіси на міжкімнатні двері можна самостійно. Для цього важливо дотримуватися простих правил, адже від правильності монтажу навісів багато в чому залежить якісне функціонування дверей загалом.

 

Дверні навіси та їх різновиди


Багато хто при виборі міжкімнатних дверей більше звертає увагу на їх дизайн і надійність дверної коробки, тоді решту вважають дрібницями. Але такий підхід не є вірним. Важливо ще грамотно підібрати навіси, тому що саме вони перетворюють двері на функціональну конструкцію. Вибираючи навіси на міжкімнатні двері, варто враховувати влаштування вашого дверного полотна та дверного отвору. Важливими є такі деталі:

 • двері з притвором або без;
 • які габарити та вага дверного полотна;
 • наскільки інтенсивно експлуатуватимуться двері;
 • напрямок відкривання стулок.

 

 

Розглянемо основні типи навісів:

 • карткові - вони є найпростішими і найпоширенішими, складаються з двох прямих пластин;
 • кутові - це по суті ті ж карткові навіси з невеликою відмінністю: вони мають кутову форму пластин;
 • приховані – ці петлі мають спеціальний шарнір, який вкручується у дверне полотно;
 • - ці петлі без пластин, що кріпляться на штирі. Найчастіше використовуються на легкі дверні полотна.

 

 

Також навіси на міжкімнатні двері бувають універсальними (можуть бути встановлені з будь-якої сторони дверного полотна), ліво- та правосторонніми. Виходячи зі способу встановлення, петлі бувають:

 • врізними — такі петлі, що найчастіше використовуються. Вони прикручуються до дверної коробки і дверей з торця на поглиблення, що дорівнює своїй товщині. Для їхнього правильного монтажу слід пам'ятати, що спочатку слід встановлювати верхні навіси, потім нижні;
 • накладними — особливістю таких навісів є те, що дві половинки їх відрізняються формою і при закриванні вони вкладаються один в одного. Монтаж таких навісів не вимагає врізання пазів у дверному полотні, ні в коробці;
 • вони вмонтовуються на штирі. Найчастіше використовуються для легких дверних полотен.

 

 

Розрізняють також торцеві навіси. Їх ще називають п'ятковими. Такі моделі навісів прості в установці та найчастіше використовуються на дверях зі скла. Основною перевагою цього виду петель є те, що вони монтуються на невидимому оці частини дверного полотна і не псують його. Дозволяють відчиняти двері на 180 градусів. Завдяки цьому можна змінювати напрямок відчинення дверей будь-коли.

 

Підготовка до встановлення навісів


Першим кроком у встановленні навісів на двері є їхня розмітка. Потрібно зробити відступ зверху та знизу дверей на 20 см та простим олівцем зробити позначки. Потім приміряйте до цих позначок петлі, враховуючи напрямок відчинення дверей, і зробіть позначки в місцях кріплення. Важливо, щоб у місцях кріплення не було тріщин або інших дефектів, оскільки в такому випадку при вкручуванні кріплення є ризик пошкодити дверне полотно.

 

Особливості монтажу дверних петель


Монтаж петель карткового типу виконується прямо на поверхні полотна, тому що при закриванні дверей одна частина петлі входить до іншої. Для їх монтажу потрібна електродриль та універсальні шурупи. Важливо, якщо двері важкі, отвори під шурупи потрібно висвердлити заздалегідь. Допускається також злегка утоплювати навіси у двері, так виключається стопоріння дверей. Врізні петлі також передбачають заглиблення. Його можна зробити звичайною стамескою.

 

 

Монтаж прихованих петель є трудомістким процесом. Особливістю таких навісів є те, що при зачинених дверях вони абсолютно невидимі. Для їхньої надійної установки необхідний електричний фрезер, яким вирізається поглиблення для петель. Шарнір у цих навісах прихований у металевому корпусі, що встановлюється у дверній коробці. Стикування шарніра з полотном забезпечується важелем у формі літери "П".

 

 

Навіси, що ввертаються, підходять тільки для легких дверей з притвором. Кріпляться вони вкручуванням штирів у коробку та дверне полотно. Але це слід робити дуже акуратно, тому що ризикуєте пошкодити конструкцію. Краще все ж таки монтаж навісів цього типу довірити спеціалісту.

 

 

Якщо шукати швидкий та якісний спосіб встановлення дверних петель, то найкращим рішенням є звернення до професійних майстрів. Але за наявності часу цю роботу нескладно виконати своїми руками, особливо якщо дотримуватися порад, викладених у цій статті. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете легко встановити на свої міжкімнатні двері навіси будь-якого типу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner