Як поміняти міжкімнатні двері у квартирі
Поміняти міжкімнатні двері у квартирі часто є гострою потребою. Адже якими б надійними не були двері, з часом вони ламаються, і тоді може знадобитися їх заміна. Звичайно ж, чудовим варіантом було б виконати у квартирі капітальний ремонт, але це завжди затратно. Тому часто обходяться саме заміною старих міжкімнатних дверей та інших елементів інтер'єру. При цьому багато робіт намагаються виконати самостійно. Установка дверей – досить складний процес, але цілком реально провести цей захід самому, якщо вміти працювати будівельними інструментами та знати покрокову інструкцію проведення повної заміни міжкімнатних дверей. У цій статті ми розповімо, що потрібно робити, щоб після ремонту отримати відмінний результат та заощадити при цьому бюджет.
Підготовка до заміни міжкімнатних дверей
Заміна дверей у квартирі вимагає акуратності, уважності, певний набір інструментів (викрутки, молоток, рубанок, дриль та ін.) та витратних матеріалів (дюбеля, саморізи, монтажна піна та ін.). Насамперед слід оцінити дверну коробку, і чи придатна вона для подальшої експлуатації. Можливо, достатньо заміни дверного полотна. У такому випадку потрібно демонтувати старе дверне полотно та встановити нові двері. Але, як показує практика, це рідкість.
Демонтаж дверного полотна
Залежно від типу петлі двері можна зняти різними способами. Перший, за допомогою монтування, використовуючи її як важіль. Для цього монтування підставляють під нижню частину дверей та злегка натискають на них. Таку роботу краще виконувати удвох, щоб у момент, коли двері злітають із петель, вони не впали. Другий спосіб зняти двері з петель - витягнути стрижні, починати це потрібно з нижньої петлі.
Прибравши полотно, потрібно зняти лиштву. Якщо для їх кріплення використаний клей або метод шип-пазу, достатньо відтягнути їх убік і зняти. Якщо лиштва кріпиться на цвяхи і шурупи, їх потрібно витягти. Після цього потрібно вийняти замок і петлі і потім знімати дверну коробку. Найкраще для цього використовувати болгарку та брухт. Для її швидкого видалення можна розпиляти бічну сторону. Щоб конструкція залишилася цілою, потрібно просто вибити дерев'яні клини.
Досить часто заміна коробки викликана бажанням розширити або зменшити розмір дверного отвору. З розширенням стін добре справляється перфоратор з насадкою у формі лопатки. Вибивати стіни молотком не варто, оскільки це може пошкодити стіни.
Найкращим рішенням для зменшення дверного отвору є штукатурка, але лише за незначних розбіжностей. Її слід виконувати з обох боків отвору рівномірно. При великій розбіжності краще буде цементу заливання або прокладання цегли.
Встановлення нового короба
Для правильної установки нової дверної коробки необхідно виконати такі дії:
· Виміряйте боковини та поперечні перекладини. Залежно від вибраного типу з'єднання розпиляйте балки під кутом 90 або 45 градусів;
· Зберіть короб. Для цього можна використовувати цвяхи, шурупи або метод шип-паз;
· далі необхідно вирівняти коробку за рівнем у дверному отворі;
· Для фіксації коробки можна використовувати опорні планки, клини та розпірки;
· усуньте всі щілини монтажною піною. Уникнути можливих перекосів допоможуть спеціальні розпірки.
Монтаж дверного полотна
До встановлення дверей переходять лише після надійного закріплення короба у проході. Насамперед встановлюються петлі. Для цього спочатку визначають їхнє положення. Потім зняття шару матеріалу готується місце для прикріплення пластин. Найкраще використовувати для цієї роботи стамеску. Далі пластини фіксуються на шурупи і навішуються двері. Якщо двері затирають підлогове покриття або коробку, їх потрібно буде відрегулювати, в більшості випадків достатньо підкрутити кріплення на петлях.
Установка замку, ручки та лиштви
Наступним етапом встановлюється ручка. Для її монтажу в дверному полотні необхідно просвердлити отвір та виточити у торці дверей невеликий прямокутний отвір для язичка. Після установки ручки встановлюється пластина у відповідь, в яку і заходить фальовий язичок.
Фінальним етапом заміни дверей є встановлення лиштви. Насамперед зрізаються залишки монтажної піни, потім встановлюються лиштви і закріплюються цвяхами, клеєм або використовуючи шип-паз. Важливо спочатку кріпляться бічні планки, потім поперечна. Для естетичнішого виду місця кріплення маскуються меблевими заглушками.
Як бачите, змінити міжкімнатні двері не так і складно. Якщо дотримуватися правил та рекомендацій, після ремонту своїми руками ви залишитеся задоволені результатом та заощадите сімейний бюджет. Якщо є сумніви у своїх силах, краще довірити таку роботу майстрам.
- Виробництво паливних деревяних пелет в УкраїніЯкі переваги маєть виготовленні пелети в Украіні