Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Які міжкімнатні двері краще за звукоізоляцією

Які міжкімнатні двері краще за звукоізоляцією

Міжкімнатні двері не тільки розділяють простір квартири, вони також створюють комфорт, ізолюючи кімнату від звуків ззовні. Адже забезпечити тишу у спальні, дитячій кімнаті чи кабінеті часом дуже важливо.

 

Про звукоізоляційні характеристики дверних конструкцій


За нормативами рівень шуму у житлових приміщеннях не повинен перевищувати 30 дБ. Майже всі сучасні моделі міжкімнатних дверей відповідають зазначеним у нормативних документах вимогам до звукоізоляції. Але варто враховувати, що рівень шумозаглушення різних дверей різний і залежить від їх конструктивних особливостей. Наскільки добре двері захищатимуть від шуму, залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені. Як правило, чим дверне полотно товстіше і важче, тим кращу звукоізоляцію воно забезпечує. І навпаки, більш тонкі та легкі дверні полотна відрізняються найменшим опором звукопередачі – до 26 дБ. Розглянемо найпоширеніші типи дверей.

 

 

  • Шумоізоляцію в межах 32-34 дБ забезпечують дерев'яні міжкімнатні двері. Коли йдеться про підвищені вимоги до шумопоглинання, двері виготовляють саме з масиву деревини.
  • Сучасні щитові моделі дверей також створюють гарну звукоізоляцію. Наповнювачем у таких дверях є картон у вигляді бджолиних стільник, який відмінно поширює звук і не пропускає його в приміщення.
  • Окремо відзначимо популярні моделі міжкімнатних дверей зі скляними та дзеркальними вставками. Такі двері мають погіршену звукоізоляцію. Для забезпечення гарного шумозаглушення рекомендується вибирати двері з подвійним або потрійним склопакетом. Важливо також, щоб площа скління була не вищою за 20%.
  • Найгіршими у плані шумоподавлення є пластикові розсувні двері. Також поганий ступінь захисту від шумів мають складні двері (двері-гармошки) із металопластику.

 

 

Також важливо знати, що гарний захист від шуму забезпечується мінімальною відстанню між дверною коробкою та стулкою. Такий принцип конструкції мають двері з подвійним притвором. По краю є виступаючий паз з полімерним ущільнювачем, завдяки якому забезпечується щільне притискання до коробки.

 

 

За необхідності підвищити звукоізоляцію в кімнаті слід вибирати спеціальні шумоізоляційні двері. На вигляд вони такі ж, як і стандартні моделі. Єдина їхня відмінність — наповнення із звукоізоляційних матеріалів.

 

Види наповнювачів для шумоізоляції дверей


Рівень шумоізоляції дверного полотна залежить від використаного конструкції наповнювача. Найефективнішими є такі матеріали:

  • гофрокартон - цей матеріал є одним з найбільш бюджетних, демонструє непогане шумопоглинання, але з часом втрачає свої властивості;
  • мінеральна вата - цей матеріал також поступово зсихається та утворює порожнечі. Серед її переваг легкість та негорючість;
  • плити пінопласту - пінопласт забезпечує не тільки звуко-, але й теплоізоляцію. Серед його плюсів також відсутність деформації. Єдине "але" - він пожежонебезпечний;
  • спінений поліуретан - це найкращий наповнювач для шумоізоляції дверей. Він не горить, не деформується, добре пригнічує шуми. Його мінусом є порівняно дорога ціна.

 

 

Способи покращення звукоізоляції міжкімнатних дверей


Для забезпечення найкращого захисту кімнати та квартири в цілому від стороннього шуму додатково комплектують дверний блок ущільнювачем і гнучким порогом. Такі заходи запобігають попаданню сторонніх звуків у кімнату через щілини, що є по периметру дверного полотна.

 

 

Найбільш ефективним додатковим способом звукоізоляції є розумний поріг. Він є гумовим ущільнювачем, який кріпиться до низу дверей.

 

 

При відкритті дверей "розумний" поріг піднімається і опускається, коли двері зачинені. Таким чином, він сприяє кращій звукоізоляції кімнати та перешкоджає протягам. Такий поріг чудово підходить для установки в місцях, де неможливий монтаж традиційного дверного отвору. Також він здатний пристосовуватися до нерівностей підлогового покриття.

 

 

Поліпшення звукоізоляції міжкімнатних дверей можливе також підручними методами. Найпростішим, недорогим і дієвим способом є оббивка дверей шкірозамінником з наповненням із синтипону або ватину. Також можна використати спеціальні звукоізоляційні плівки.

У будь-якому випадку важливо пам'ятати, що звукоізоляція кімнати залежить не тільки від вибору дверей. До питання слід підходити комплексно та виконати звукоізоляцію стін, підлоги та стелі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner