Кошик
64 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (96) 137-53-57
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чим відмити монтажну піну з дверей

Чим відмити монтажну піну з дверей

 

🚪 Як прибрати піну з металевих вхідних дверей

🚪 Чим відмити піну з міжкімнатних дверей

🚪 Чим відмити свіжу монтажну піну

 

Монтажна піна — досить популярний будівельний продукт, який набув широкого поширення при виконанні робіт, що передбачають закладення порожнин і щілин, у тому числі при встановленні вхідних та міжкімнатних дверей. Незважаючи на всі переваги монтажної піни, вона має один серйозний недолік — складність очищення з металевих та дерев'яних поверхонь. Розглянемо, як усунути сліди засохлої піни з різних матеріалів.

 

Як прибрати піну з металевих вхідних дверей

 

Справедливо сказати, що металева поверхня — найбільш безпроблемна з точки зору очищення слідів монтажної піни, оскільки сам по собі матеріал вхідних дверей стійкий як до механічного впливу, так і до різних агресивних розчинників. 

Перед тим як усунути залишки піни з металу, необхідно максимально зрізати засохлі залишки. Найзручніше це зробити за допомогою шпалерного ножа або медичного скальпеля. При роботі із засохлою піною на металевих вхідних дверях діє правило —  краще залишити частину піни на поверхні, ніж пошкодити її.

Для змивки піни з металевих вхідних дверей візьміть звичайну олію і нанесіть на поролонову кухонну губку, розмочіть патьоки і тільки після цього з легким натиском очищайте. Масляна плівка з металу легко видаляється теплим мильним розчином.

Крім побутових способів, піну з вхідних дверей можна прибрати спеціальними засобами, які у широкому асортименті представлені в будівельних магазинах, наприклад:

  • Soudal Pu Remover;

  • Intertool FS-0099;

  • PENOSIL Foam remover;

  • Tytan Eco Cleaner.

Перед тим як прибирати сліди піни з металевих вхідних дверей, обов'язково прочитайте інструкцію. Частина засобів ефективна лише для очищення засохлої піни.

 

Чим відмити піну з міжкімнатних дверей

 

Вибір засобу для змивки та очищення засохлої піни багато в чому залежить від матеріалу міжкімнатних дверей. Наприклад, скло, пластик та дерево мають різну стійкість та реакцію на засоби з розчинниками або кислотами.

Для очищення пластикової поверхні залишки піни зрізають ножем, потім наносять димексид або спеціальний засіб. Перед змивкою засохлої піни радимо протестувати склад на торцевій стороні міжкімнатних дверей. Пластик погано переносить механічну дію, тому змивку наносять на поверхню залишають на час, вказаний в інструкції, і тільки після цього видаляють м'якою поролоновою губкою.

Скляні міжкімнатні двері добре очищаються звичайним розчинником. Перевага скла в тому, що на ньому не залишається плям змивки навіть при її тривалому знаходженні на поверхні.

Міжкімнатні двері з натурального дерева при очищенні вимагають обережності, оскільки матеріал погано переносить розчинники та кислоти. Перше, що потрібно зробити — зрізати засохлу піну ножем максимально близько до дерев'яної поверхні. Залишки забираються дрібним наждачним папером. Якщо пошкодження верхнього шару все одно помітні, полотно доведеться покрити лаком.   

Екошпон лише зовнішньою фактурою та кольором нагадує натуральне дерево, за своєю природою він є синтетичним штучним листовим матеріалом. Він більш стійкий ніж натуральний шпон, тому сліди сухої піни можна прибрати димексидом. Через фактурну поверхню міжкімнатних дверей може вимагати трохи більше часу на очищення. Аналогічний спосіб підійде для МДФ.

Натуральний шпон — це тонкий зріз дерева, тому таке покриття міжкімнатних дверей вважається найбільш м'яким і вимагає делікатного відношення. На ньому не можна використовувати агресивні хімічні склади та грубі скребки. Залишки висохлої піни зрізуються гострим ножем, сліди забираються скребком для склокерамічних плит та харчовою содою, яку наносять губкою.

 

Чим відмити свіжу монтажну піну

 

Обійтися без різання засохлої піни можна, якщо її видалення проводиться на етапі, коли склад ще полімеризувався. Найчастіше змивку з міжкімнатних та вхідних дверей проводять ацетоном, розчинником типу "Уайт-спірит», рідиною для очищення монтажних пістолетів. Якщо спецзасобів під рукою не виявилося, можна використовувати їх побутові аналоги, наприклад, рідину для змивки лаку.  

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner