Кошик
62 відгуків
+380 (67) 763-12-35
+380 (67) 540-78-88
+380 (98) 108-98-35
вул. Депутатська 3, Київ, Україна

Чому збирається конденсат на вхідних дверях

Чому збирається конденсат на вхідних дверях

 

🚪 Причини утворення конденсату

🚪 Чому намерзає лід на вхідних металевих дверях

🚪 Як усунути конденсат на вхідних дверях

 

З фізичної точки зору конденсація є процесом переходу речовини з одного стану до іншого. У даному випадку йдеться про воду та її перетворення з газу на рідину. Для такого переходу потрібні певні умови, зокрема температурні.  

Температуру конденсації називають «точкою роси», що є дослівним перекладом метеорологічного терміна «dew point». Величина непостійна, що залежить не тільки від температури, а й від вологості. Нерідко явище виникає на металевих вхідних дверях, що приносить чимало занепокоєння власникам. 

 

Причини утворення конденсату

 

Основна причина конденсату безпосередньо на двері — різниця температур повітря та металевої поверхні. Відбувається це через неякісне утеплення дверей або його відсутність. Однак навіть на утеплених полотнах можливе утворення конденсату. Варто зазначити, що повністю всі двері не можуть бути каталізатором конденсації, волога знаходить найхолодніші місця, якими є місця прилягання полотна до коробки та область замкової свердловини.   

Двері починає «потіти» за вологості від 55%. Комфортним для людини показник 45%. Якщо знизити вологість не вдається, швидше за все причина криється в неправильно облаштованій вентиляційній системі.

 

Чому намерзає лід на вхідних металевих дверях

 

Намерзання льоду — це наступний етап за утворенням конденсату. Сам по собі процес вкрай негативно позначається на стані дверей, тому що лід, який постійно знаходиться на поверхні, призводить до руйнування замків, укосів, фурнітури та облицювання дверей.

Через кілька сезонів такого намерзання по периметру лутки з'являється грибок та пліснява, які практично неможливо вивести. Через деформацію полотна утворюються щілини та зазори, в які проникає холод.  

Ліквідувати проблему можна додатковим утепленням дверей. Як матеріал можна взяти листовий або рулонний синтетичний пеноізол, ізолон, поролон і навіть синтепон. Набивання краще робити у двох сторін за допомогою будівельного степлера. Закривають утеплювач вініліскожів, яка відрізняється простотою монтажу та доступністю. Встановлене полотно можна зробити товщим, відмінним рішенням цього завдання будуть МДФ-панелі, що мають товщину в межах 6-16 мм.

 

Як усунути конденсат на вхідних дверях

 

Якщо причина утворення конденсату криється в поганому приляганні полотна до коробки, її можна ліквідувати встановленням гумового ущільнювача, який не дозволить металу так сильно охолоджуватися від потоку повітря ззовні. Ущільнювач простий у монтажі, оскільки є стрічкою невеликої ширини, що самоклеїться. Спочатку стрічка наклеюється по периметру полотна, а потім — на коробку.

З замковою свердловиною, через яку просочується холодне повітря, складніше. Її не можна ущільнити чи прибрати, єдиний можливий варіант — встановлення металевої накладки, яка стане перешкодою холодному повітрю.

Герметизація може знадобитися і простору, який утворюється між отвором та коробкою. Його поява — помилка монтажників або використання неякісної піни, що зруйнувалась у процесі тривалої експлуатації. Вирішити проблему можна двома способами:

  • повторно використовувати монтажну піну;

  • Встановити утеплені укоси.

Першим етапом розкриваються раніше встановлені укоси, проводиться зачистка старої піни і лише після цього наноситься новий шар піни. Укоси збираються та утеплюються з використанням одного з матеріалів, це може бути пінопласт, мінеральна вата або поліуретановий герметик.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner